Wywiad z Riposterem

Wydaje ci się, że masz coś ciekawego do napisania, a nie potrafisz nawet założyć sobie bloga? Napisz to tu, a my po sprawdzeniu tekstu pod kątem koszerności, sensu i ortografii opublikujemy go. Lub też nie.

Moderator: XmichassX

Wolfgang
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Wolfgang » 06-11-2009, 13:02

już kiedyś w ramach innego tematu na tym forum opisałem swoją "przygodę" z narodem żydowskim, na obozie młodzieżowym w Pensylwanii, gdzie pracowałem w kuchni latem 2003r.
o ile na początku nie miałem uprzedzeń wobec staffu żydowskiego, to w trakcie mój stosunek do nich zmienił się i to bardzo. Żydzi amerykańscy nie byli jeszcze tacy najgorsi, a niektórzy z nich - zwłaszcza ci o liberalnych poglądach byli fajnymi ludźmi. Znacznie gorzej oceniam Izraelczyków - poza kilkoma wyjątkami, byli oni zadufanymi w sobie bucami, którzy izolowali się od wszystkich gojów i patrzyli się na nas z góry - niezależnie czy gojem był Angol czy Rusek. Wysłuchałem tam niejednej opowieści gości, którzy byli w izraelskiej armii i z duma opowiadali jak to napierdalali PAlestyńczyków. Najlepszy był były czołgista - który stwierdził, że brakuje mu tej adrenaliny i po studiach chce wrócić do wojska. Z drugiej strony był też szef kuchni, będący zajebistym gościem, który ożenił się ze Słowaczką, lubił Słowian - dlatego zatrudniał nas, no i w planach miał wyprowadzkę z Izraela - do Pragi lub Bratysławy. Tacy jak on byli w mniejszości.
"ŻYDOWSKIEMU LEKARZOWI NIE WOLNO LECZYĆ NIE- ŻYDA. (...) "

Tu akurat się nie zgodzę. Byłem 2 czy 3 razy w "obozowej przychodni", gdzie lekarzem był Żyd w jarmułce - pomocy nie odmawiał i zawsze dawał leki które pomagały.

zdzichu torba napisał/a:
2.Judaizm az taki bardzo rasistowski nie jest

Uwierz mi, że jest i to bardzo
I'm chasing nickels and dimes

jude88
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby jude88 » 06-11-2009, 13:09

Wolfgang wrote:Cytat:
zdzichu torba napisał/a:
2.Judaizm az taki bardzo rasistowski nie jest

Uwierz mi, że jest i to bardzo

Ale co to ma wspólnego z rasizmem? To raczej jakiś religijny szowinizm, ale nie rasizm sensu stricto. Wszystko wrzucasz do jednego wora - bez sensu.

Wolfgang wrote:Wysłuchałem tam niejednej opowieści gości, którzy byli w izraelskiej armii i z duma opowiadali jak to napierdalali PAlestyńczyków. Najlepszy był były czołgista - który stwierdził, że brakuje mu tej adrenaliny i po studiach chce wrócić do wojska

Ale czy tylko Żydzi tacy są? Równie dobrze może takie rzeczy opowiadać amerykaniec albo Polak, który się zaciągnął do woja żeby napierdalać Arabów w Iraku czy innym Afganistanie.
..:: Litzmannstadt ::..

Image

franek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby franek » 06-11-2009, 13:09

Wolfgang wrote:lubił Słowian - dlatego zatrudniał nas,
i pewnie tez lubil placic im polowe tego co innym :-D

r27
Tomasz Jacykow Bloku Wschodniego

Postby r27 » 06-11-2009, 13:21

Ale co to ma wspólnego z rasizmem? To raczej jakiś religijny szowinizm, ale nie rasizm sensu stricto. Wszystko wrzucasz do jednego wora - bez sensu.

bez sensu to jest wtedy kiedy się pisze o czymś o czym się nie ma zielonego pojęcia, otóż religia żydowska jest niedołącznie związana z ich "rasą", bardzo rzadko się zdarza by za "parktykującego judaizm" uznawano kogoś bez etnicznych korzeni żydowskich (po matce)

a teraz sobie porównaj kościoły chrześcijańskie czy islam, w tych religiach POCHODZENIE NIE ODGRYWA ŻADNEJ ROLI...najważniejsza jest WIARA, stąd też nazywanie judaizmu "prymitywnym" jest jak najbardziej słuszne

Wolfgang
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Wolfgang » 06-11-2009, 13:31

franek wrote:
Wolfgang wrote:lubił Słowian - dlatego zatrudniał nas,
i pewnie tez lubil placic im polowe tego co innym :-D

Stawki dzieliły się na pedagogiczne - dla wychowawców róznego rodzaju i na niepedagogiczne. Szef kuchni nie miał z kasą nic wspólnego - tym zajmował się dyrektor obozu. A Yoni był OK - jeśli chodzi o żarcie to każdy z nas miał tego do woli, mimo że oficjalnie oczywiście nic nie można było z kuchni wynosić.

PS
do kolegi Jude88. Przedstawiłem parę kwestii z 10-tygodniowego obozu. Takie są moje odczucia - i nie mam zamiaru rozwodzić się czy był to rasizm czy religijny szowinizm - EFEKT był ten sam. Znajomi, którzy trafili podobnie jak ja ale w inne miejsca mieli zbliżone doświadczenia. Pracowałeś kiedyś z Izraelczykami?

PS 2
bez sensu to jest wtedy kiedy się pisze o czymś o czym się nie ma zielonego pojęcia, otóż religia żydowska jest niedołącznie związana z ich "rasą", bardzo rzadko się zdarza by za "parktykującego judaizm" uznawano kogoś bez etnicznych korzeni żydowskich (po matce)

a teraz sobie porównaj kościoły chrześcijańskie czy islam, w tych religiach POCHODZENIE NIE ODGRYWA ŻADNEJ ROLI...najważniejsza jest WIARA, stąd też nazywanie judaizmu "prymitywnym" jest jak najbardziej słuszne

Dokładnie
I'm chasing nickels and dimes

jude88
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby jude88 » 06-11-2009, 14:17

r27 wrote:otóż religia żydowska jest niedołącznie związana z ich "rasą", bardzo rzadko się zdarza by za "parktykującego judaizm" uznawano kogoś bez etnicznych korzeni żydowskich (po matce)

Ale ja tego nie neguję. Chodzi mi o samo pojęcie "rasizmu". Sam piszesz słowo "rasa" w cudzysłowie. To co opisujesz to dla mnie religijny szowinizm lub nacjonalizm (już nie dyskutując o tym, czy Żydzi są narodem czy nie). Wiadomo, że konsekwencją nie uznawania innych narodów jako równych pociąga za soba zwykle uprzedzenie wobec innej rasy. Ale sama rasa nie jest tu powodem odrzucenia.

Znajomi, którzy trafili podobnie jak ja ale w inne miejsca mieli zbliżone doświadczenia. Pracowałeś kiedyś z Izraelczykami?

Nie pracowałem z Izraelczykami. Ale pracowałem z Polakami, którzy
Wolfgang wrote:byli oni zadufanymi w sobie bucami, którzy izolowali się od wszystkich (...) i patrzyli się na nas z góry

Image

chuj
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby chuj » 06-11-2009, 14:38

jude88 wrote:
Nie pracowałem z Izraelczykami. Ale pracowałem z Polakami, którzy
Wolfgang wrote:byli oni zadufanymi w sobie bucami, którzy izolowali się od wszystkich (...) i patrzyli się na nas z góry

Przypominam, ze mówimy o żydach, a, że pracowałes z takimi bucami to akurat nic dziwnego, bo wszedzie można takich trafic, a Wolfgang wyraźnie napisał, że większość "izraelczyków" była bucami, a większości Polaków nie nazwałbym bym bucami...

jude88
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby jude88 » 06-11-2009, 14:56

piranha Oi! wrote:Przypominam, ze mówimy o żydach, a, że pracowałes z takimi bucami to akurat nic dziwnego, bo wszedzie można takich trafic, a Wolfgang wyraźnie napisał, że większość "izraelczyków" była bucami, a większości Polaków nie nazwałbym bym bucami...

Chodzi mi o to, że nie da się z faktu bycia Żydem wyciągnąć wniosku "jest bucem".

Image

chuj
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby chuj » 06-11-2009, 15:01

Otóż po przeczytaniu tego co napisał wolfgang - można, jeżeli odnosimy się do tej konkretnej wypowiedzi...

jude88
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby jude88 » 06-11-2009, 15:05

piranha Oi! wrote:Otóż po przeczytaniu tego co napisał wolfgang - można, jeżeli odnosimy się do tej konkretnej wypowiedzi...

W takim razie tak samo po mojej wypowiedzi możesz dojść do wniosku, że Polacy są bucami. Tak jak ja trafiłem na Polaków-buców, tak i Wolfgang mógł akurat trafić na Żydów-buców. A to nie pociąga za sobą wniosku: Żydzi i Polacy to buce ;)

Image

chuj
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby chuj » 06-11-2009, 15:09

Twoje "pracowałem z Polakami bucami" , a wolfgangowe
Wolfgang wrote:Znacznie gorzej oceniam Izraelczyków - poza kilkoma wyjątkami, byli oni zadufanymi w sobie bucami, którzy izolowali się od wszystkich gojów i patrzyli się na nas z góry - niezależnie czy gojem był Angol czy Rusek.

Nie widzisz różnicy ??

Panda
Podwójny agent

Postby Panda » 06-11-2009, 15:12

nie wiem czy Ripo jest do końca zadowolony że w temacie o wywiadzie, którego udzielił takie a nie inne rozkimny prowadzicie :lol:
No Hope = No Fear

jude88
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby jude88 » 06-11-2009, 15:18

piranha Oi! wrote:Twoje "pracowałem z Polakami bucami" , a wolfgangowe Wolfgang napisał/a:
Znacznie gorzej oceniam Izraelczyków - poza kilkoma wyjątkami, byli oni zadufanymi w sobie bucami, którzy izolowali się od wszystkich gojów i patrzyli się na nas z góry - niezależnie czy gojem był Angol czy Rusek.

Nie widzisz różnicy ??

Różnica jest tylko taka, że ja jako Polak znam wielu innych Polaków i stąd mogę wyciągnąć wniosek, że nie wszyscy Polacy są bucami. Wolfgang nie ma takiej możliwości w stosunku do Żydów.

W sumie w analogicznej sytuacji postawa Żyda mogłaby być podobna jak ta Wolfganga:
-Pracowałem z Polakami. Ale to buce byli.
-Ale niektórzy Żydzi to też buce.
-Nie. Znam wielu Żydów, nie wszyscy to buce.

Image

chuj
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby chuj » 06-11-2009, 15:27

Hehehehehe, nie dojdziemy do porozumienia chyba, trochę inaczej kombinujemy, ze swojej strony uważam niezmiennie, ze żydzi to zadufani w sobie buce... :lol:

jude88
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby jude88 » 06-11-2009, 15:32

niektórzy na pewno :lol:

Image

Rude
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Rude » 06-11-2009, 15:42

piranha Oi! wrote:Hehehehehe, nie dojdziemy do porozumienia chyba, trochę inaczej kombinujemy, ze swojej strony uważam niezmiennie, ze żydzi to zadufani w sobie buce... :lol:

A wszyscy Polacy to pijacy, a Holendrzy to narkomani.

Ludzie sa rozni - to truizm. Pytanie tylko, czy wiecej jest wsrod Zydow uprzedzonych do innych nacji, czy tez mniej. Jesli wiecej, to mowmy o WIEKSZOSCI, a nie o WSZYSTKICH. Inteligentny czlowiek nigdy nie mowi "bo wszyscy X sa tacy a tacy".

Proste.
barykada - porozumienie nigdy

Gieroj
Oszołom
Oszołom

Postby Gieroj » 06-11-2009, 16:59

http://www.conservativepunk.net/forum/v ... php?t=4732

No ten Żyd to jest bardzo w porządku człowiekiem,choć do filosemity mi bardzo daleko ale takiego człowieka to uważam jak najbardziej za swojego chłopa ;)

Szkoda tylko że o takich jak on nie słychać niestety szerzej a o Polsce częściej mówią kurwy pokroju Grossa czy Całej które najchętniej by zwaliły na nas caly Oświęcim razem z Majdankiem,tylko nie jestem do końca przekonany o tym że każdy Polak ma w sobie troche żydowskiej krwi :-P
All I see in the distance
Is an ocean of warriors
Marching forward to battle
An ocean of warriors

http://www.lastfm.pl/user/Gieroj14

agnosticfront
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby agnosticfront » 06-11-2009, 17:24

zapomnialem zapytac Ripa co mysli o Sobieskim bo facjate ma na bank zydlacka :lol:
duze uszy i kichawa niezgorsza
Chodkiewicz tez by mial szanse na bilet do Treblinki :lol:
Nołlajf tankista.

cybuch1753
Hasta la riposta siempre!
Hasta la riposta siempre!

Postby cybuch1753 » 06-11-2009, 18:04

agnosticfront wrote:zapomnialem zapytac Ripa co mysli o Sobieskim bo facjate ma na bank zydlacka

Hmmm... o ile pamietam, to wlasnie w sporze o Sobieskiego przelala sie czara goryczy, tzn. mialem pozamiatane u Ripa i Chainsawa, bo przeciez jak szczeniak, ktory nawet tego nie pamieta, moze kwestionowac to Wielkie Zwyciestwo Oreza Polskiego. ;)
Przypuszczam, ze Ripo, niczym jego polityczny idol, podchodzi do kwestii zydostwa w sposob wybiorczy/koniunkturalny. :)
Zmutowany Cyc Ewy S. wrote:Powiedzcie mi - co to za lewicowiec co walczy o prawa seksistowskiego burżuja, ubierającego się w ciuszki za 500 zł, tylko dlatego, że w dupie gmera mu kolega a nie koleżanka ?????

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 06-11-2009, 18:08

agnosticfront wrote:zapomnialem zapytac Ripa co mysli o Sobieskim bo facjate ma na bank zydlacka :lol:
duze uszy i kichawa niezgorsza
Chodkiewicz tez by mial szanse na bilet do Treblinki :lol:

Image
punki to chuje

agnosticfront
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby agnosticfront » 06-11-2009, 18:22

cybuch1753 wrote:
agnosticfront wrote:zapomnialem zapytac Ripa co mysli o Sobieskim bo facjate ma na bank zydlacka

Hmmm... o ile pamietam, to wlasnie w sporze o Sobieskiego przelala sie czara goryczy, tzn. mialem pozamiatane u Ripa i Chainsawa, bo przeciez jak szczeniak, ktory nawet tego nie pamieta, moze kwestionowac to Wielkie Zwyciestwo Oreza Polskiego. ;)
Przypuszczam, ze Ripo, niczym jego polityczny idol, podchodzi do kwestii zydostwa w sposob wybiorczy/koniunkturalny. :)
a widzisz honorowi aryjczykowie :-D
a czemu u szwedow akurat Nobel a nie inny blondyn :lol:
Nołlajf tankista.

r27

Postby r27 » 06-11-2009, 18:30

przecież nikt nie rzuca haseł typu "każdy żyd to..." ja uważam że ich szeroko rozumiana kultura przez wieki nie mogła rozkwitnąć z prostej przyczyny, w przeciwieństwie do chrześcijańśswa i islamu z gróy zakładała że "nie żyd nie ma co w niej szukać", świadoma izolacja, ograniczanie się wyłącznie do ludzi pochodzących z "tej samej krwi" dorowadziło do wyalienowania się żydów w różnych europejskich środowiskach
na przestrzeni wieków KAŻDY mógł przyjąć chrześcijaństwo czy też przejsć na islam, po konwersji był traktowany jak RÓWNY (po to właśnie mieszko przyjął chrzest)

i na tym polegała wielkość tych kultur, że mogły być atrakcyjne pod każdą szerokością geograficzną, zaś żydowska wielowiekowa tradycja "zamkniętego kręgu" jako żywo przypomina cygański szczepowy podział na "swoich i gadziów"
"gadź" jak i "goj" NIGDY nie zostanie "swoim"
oszukać "swego" to hańba, okantować "gadzia" to normalka itd

obejrzyjcie sobie "skrzypka na dachu" gdzie motywem przewodnim jest wyrzeczenie się córki przez ojca z powodu jej związku z gojem

radzę też przeczytać cały pierwszy rozdział książk i"żydowscy żołnierze hitlera" gdzie amerykański autor w dosć przystępny i klarowny sposób opisuje podejście żydów do tych co odsunęli się od żydostwa

[ Dodano: |6 Lis 2009|, 2009 18:32 ]
lub też poczytać o tym jak religijni żydzi byli oburzeni kiedy po wojnie się dowiadywali ze ich dzieci były chrzczone przez katolikó po to by je uratować przed zagładą

o oficjalnie głoszonych przez rabinów zabobonach itd to nie ma nawet co pisać

agnosticfront
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby agnosticfront » 06-11-2009, 18:38

obejrzyjcie sobie "skrzypka na dachu" gdzie motywem przewodnim jest wyrzeczenie się córki przez ojca z powodu jej związku z gojem
a to jebani plagiatorzy
przeciez Szekspir na to wczesniej wpadl :lol:
Nołlajf tankista.

Rude
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Rude » 06-11-2009, 23:23

ich szeroko rozumiana kultura przez wieki nie mogła rozkwitnąć z prostej przyczyny, w przeciwieństwie do chrześcijańśswa i islamu z gróy zakładała że "nie żyd nie ma co w niej szukać", świadoma izolacja, ograniczanie się wyłącznie do ludzi pochodzących z "tej samej krwi"

Nie jest to scisle. Kiedy Zydzi mieli mozliwosc nawracac na swoja wiare (glownie sila), to korzystali z tej sytuacji. Przykladem moga byc Idumejczycy, Samarytanie czy czesc ludnosci wyznajacej religie aramejska. Dopiero po upadku panstwowosci nastapilo zamkniecie, a po drugim zdobyciu Jerozolimy przez Rzymian jego intensyfikacja. Byla to szansa na przetrwanie kultury i obrona przez zagrozeniem wynarodowienia.

Co bylo dalej sie nie wypowiadam, bo moja specjalizacja to starozytnosc.

chuj
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby chuj » 06-11-2009, 23:26

Rude wrote:Kiedy Zydzi mieli mozliwosc nawracac na swoja wiare (glownie sila), to korzystali z tej sytuacji.

To niech nas nie szantażują inkwizycją, psie krwie na czosnku pędzone...

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 06-11-2009, 23:35

Rude wrote:
ich szeroko rozumiana kultura przez wieki nie mogła rozkwitnąć z prostej przyczyny, w przeciwieństwie do chrześcijańśswa i islamu z gróy zakładała że "nie żyd nie ma co w niej szukać", świadoma izolacja, ograniczanie się wyłącznie do ludzi pochodzących z "tej samej krwi"

Nie jest to scisle. Kiedy Zydzi mieli mozliwosc nawracac na swoja wiare (glownie sila), to korzystali z tej sytuacji. Przykladem moga byc Idumejczycy, Samarytanie czy czesc ludnosci wyznajacej religie aramejska. Dopiero po upadku panstwowosci nastapilo zamkniecie, a po drugim zdobyciu Jerozolimy przez Rzymian jego intensyfikacja. Byla to szansa na przetrwanie kultury i obrona przez zagrozeniem wynarodowienia.

Co bylo dalej sie nie wypowiadam, bo moja specjalizacja to starozytnosc.

a z biblii wynika ze wyzynali pokonanych a nie nawracali <o| :lol:
punki to chuje

Rude
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Rude » 06-11-2009, 23:45

Jeden z najwybitniejszych krolow panstwa zydowskiego imieniem Herod Wielki byl Idumejczykiem. Wyzynanie wszystkich bylo nieefektywne 8-)

chuj
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby chuj » 06-11-2009, 23:49

Większość wypowiedzi w tym wątku nie ma ścisłego związku z tematem, może osoby odpowiedzialne za ten wątek coś z tym zrobią i wydzielą np. osobny temat albo coś... ;)

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 07-11-2009, 00:32

pienky offtop wyszedl, jedna osoba a sprowokowala ludzi do takich tematow, sam nie wiem czyscic, przenosic, zostawic jak jest czy moze zamknac :lol: chuj nie wtracam sie.
punki to chuje

chuj
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby chuj » 07-11-2009, 01:46

No i niech teraz powiedzą, że konserwatywne panki nie wiedzą co to postęp... :lol:

koval, Wodzu, Prowadź!!! :rotfl:

Return to “ZGŁOSZONE TEKSTY”