Crust

Odkurzyłeś swoje stare ziny, znalazłeś w nich arcyciekawy wywiad z zespołem Zapieczony Stolec, masz skaner pod ręką i chcesz się tym pochwalić? No to siup. Znalazłes kwity na swojego kumpla, który przed 10 laty przyznał się na łamach "Maci Pariadka", że jest feministą? Dawaj... już my go załatwimy.

Moderator: XmichassX

sowazkomorowa
Oszołom
Oszołom

Postby sowazkomorowa » 28-03-2007, 23:11

r27 wrote:a najlepsze jest to że moja starsza to w życiu na zachód od lini odry nie była a co dopiero w ameryce :mrgreen: :mrgreen:

napisałem do niego na meila skąd kurwa bierze takie newsy bo się wystraszyłem że moja starsza gdzieś wyjechała...typ był dość kulturalny ..przeprosił i powiedział że mu to jakaś 16latka na koncercie powiedziała, szkoda ze tylko tyle...mogła coś dodać o pogromach , o gettcie ławkowym albo o tym że gołymi rękoma rozbiłem 10 białostockich antif itd.....to byłby dopiero lans :twisted: :twisted:

[ Dodano: 22-03-2007, 15:31 ]
pączek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dobre

jak "zerwałem" z SxE w dosć spektakularny sposób to Bocian z Juch ochrzcił mnie "browar"

Bedąc w twoim wieku, powinienes sie ceiszyc ze 16-teczki o tobie gadają ;)
ojojoj radykalna hipisko, tej nocy bylismy ze soba bardzo blisko!!!!!!

plutek
Honorowy Dawca Moczu
Honorowy Dawca Moczu

Postby plutek » 29-03-2007, 09:23

Jestem ciekaw kto wymyślał te wszystkie bojkoty makdonaldów, coca-coli, marlboro itd, które pojawiły się razem z popularnością muzyki crust w latach 90-tych. Może r27 maczał w tym paluchy
Dzisiejsze posty sponsoruje literka A i H, oraz cyfra 88

Wrzosek
Szemrany Katol
Szemrany Katol

Postby Wrzosek » 29-03-2007, 09:32

plutek wrote:Jestem ciekaw kto wymyślał te wszystkie bojkoty makdonaldów, coca-coli, marlboro itd, które pojawiły się razem z popularnością muzyki crust w latach 90-tych. Może r27 maczał w tym paluchy

Może nie sam r27, ale blisko trafiłeś. Obejrzyj sobie np. wkładkę kasety Sanctus Iuda...

...że o rozlicznych zinach, które drukowały odezwy do narodu nawołujące do walki z Makiem poprzez zatykanie w nim kibli, a w najlepszym wypadku bojkot tych wrażych szybkich gastronomii.

Ale i tak najmocniejszym punktem był bojkot ogłoszony ongiś w Mac Pariadce, przez jakies feministki. Dziarskie dziewczyny nawoływały do globalnego bojkotu firmy Nestle, z tego tytułu iż ta niecna korporacja... promuje karmienie dzieci butelką, zamiast promowac karmienie piersią.

:yyyy:

Ten "bojkot" to był dla mnie spory przełom. Dotarło do mnie wtedy z pełną moca, że nawet przy maksimum dobrej woli nie da się tych wszystkich działaczy, aktywistów, obrońców, rewolucjonistów i chuj wi jeszcze kogo traktować poważnie, bo to są po prostu cięzkiego kalibru kretyni.

Zdrówka życzę

PS: A pamiętacie bojkoty kapel, które wydawały płyty na CD i w ten sposób wysługiwały sie systemowi, multikorporacjom i handlarzom bronią?

:>

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 29-03-2007, 09:59

pamietamy, pamietamy tez kapele ktore nigdy cd nie wydaly a z tajemniczych powodow bywaly bojkotowane. naprzyklad garbate aniolki dorobili sie ulotek ktore krazyly po calym kraju i informowaly ze jest to kapela zwiazne posrednio z faszystami , co bylo bzdura oczywiscie , ale ludzie bojkotowali :lol: troche szkoda ze takie bojkoty stracily swa moc i znaczenie, moglibysmy wydrukowac z piec tysiecy ulotek o tym jacy jestesmy zajebisci a reszta to parowy i bylibysmy wtedy guru sceny :lol:
punki to chuje

Wrzosek
Szemrany Katol
Szemrany Katol

Postby Wrzosek » 29-03-2007, 10:02

koval wrote: naprzyklad garbate aniolki dorobili sie ulotek ktore krazyly po calym kraju i informowaly ze jest to kapela zwiazne posrednio z faszystami , co bylo bzdura oczywiscie

Pamiętam tą akcję! :dziad:

Oczywiście Garbate Aniołki były związane z faszystami, gdyż wydawali się w Silvertonie, co mówi samo za siebie :idea:

Zdrówka życzę

Mecenas
Szczymryj!
Szczymryj!

Postby Mecenas » 29-03-2007, 10:30

jak was czytam to się cieszę że w tamtych czasach nie byłem pankiem, bo by mnie chyba szlag trafił względnie umarłbym ze smiechu
Filar CPDP

plutek
Honorowy Dawca Moczu
Honorowy Dawca Moczu

Postby plutek » 29-03-2007, 10:35

Mecenas wrote:jak was czytam to się cieszę że w tamtych czasach nie byłem pankiem, bo by mnie chyba szlag trafił względnie umarłbym ze smiechu

No wesoło było.

Pamiętam jeszcze akcję bojkotu koszulek made in china, silna wola wydała nawet koszulke o treści - to nie jest koszulka wyprodukowana w chinach czy coś podobnego i logo kapeli.

A i ciekaw jestem skąd brano informację typu, że marlboro sponsoruje KKK

Wrzosek
Szemrany Katol
Szemrany Katol

Postby Wrzosek » 29-03-2007, 10:53

plutek wrote:Pamiętam jeszcze akcję bojkotu koszulek made in china, silna wola wydała nawet koszulke o treści - to nie jest koszulka wyprodukowana w chinach czy coś podobnego i logo kapeli.

Najlepsze było to, że te bojkoty szły lawinowo i działały na takiej zasadzie jak aresztowania z uprawianie "propagandy szeptanej" w ZSRR. Do pierdla trafiał nie tylko ten co opowiadał, ale także jego rodzina, ten co słuchał, rodzina tego co słuchała, ten który o tym doniósł... no i oczywiście rodzina tego co doniósł.

Z tymi bojkotami było podobnie.

Załóżmy, że jakiś niedojebany "aktywista" podczas nocnej polucji wymyślił "bojkot chińskich wyrobów, ze szczególnym wsakazaniem na trykoty". Naprodukował 100 ulotek nawołujących do obalenia chińskiego przemysłu dziewiarskiego opartego na "wyzysku i niewolniczej pracy". Po jakimś czasie ksero tej ulotki trafiało do jakiegoś zina z poleceniem "przekaż dalej" i machina czujności rewolucyjnej szła w ruch. Wystarczyło teraz, że jakaś kapela lub wydawca wyprodukował jakieś nadruki na chińskich wyrobach i natychmiast rozpoczynała się kolejna akcja "Bojktoujcie tego faszystowskiego chuja, który sprzedaje chińskie koszulki"... jezeli natomiast nie daj Boże, jakiś zin wydrukował reklamę tych koszulek, natychmiast nawoływano także do bojkotu tego zina. Oczywiście opowiadam tu o wyimaginowanej akcji, ale na takiej zasadzie to mniej więcej działało.

plutek wrote:A i ciekaw jestem skąd brano informację typu, że marlboro sponsoruje KKK

Jak to skąd? Wszystko wyjaśnił mi kiedyś w wielkim przejęciu pewien aktywny działacz warszawskiej sekcji FA. Wystarczy spojrzeć uważnie na pudełko marlborasów, żeby zorientować się, że te niewinne pozornie czerwone daszki wydrukowane na obu stronach i górnej powierzchni opakowania, to nic innego jak 3 x "K" = KKK. Ponadto jezli obrócimy paczkę do góry nogami i przeczytamy nazwę otrzymamy: Orobl Jew. Co znaczy "orobl" i z jakiego języka wywodzi się to słowo dokładnie nie wiedział, ale "gdzieś, ktoś mu mówił", że w jakimś narzeczu orobl = obrzydliwy/oblesny.

Ot! I wszystko jasne!

KKK + Orobl Jew = Marlboro to antysemici!

Tu więcej na ten temat: http://snopes.com/business/alliance/marlboro.asp

:parabasket:

Zdrówka życzę

Mecenas
Szczymryj!
Szczymryj!

Postby Mecenas » 29-03-2007, 11:16

Wrzosek zdaje sie że próbujesz nas wkręcić <:<
przecież nikt nie jest tak głupi żeby to odczytać jako Orobl Jew
bo jeśli pierwsze r czytamy jako j to drugie r też czytamy jako j i wychodzi nam ojobl jeW :zdolniacha:
Filar CPDP

Wrzosek
Szemrany Katol
Szemrany Katol

Postby Wrzosek » 29-03-2007, 11:58

Mecenas wrote:Wrzosek zdaje sie że próbujesz nas wkręcić

Niczego nie wkręcam. Przytaczam ci tylko to co usłyszałem od tego anarchisty. Jesli mi nie wierzysz, że takie bzdury wygadywano, to przeczytaj uważnie to co napisano w linku, który podałem ;)

Zdrówka życzę

Mecenas
Szczymryj!
Szczymryj!

Postby Mecenas » 29-03-2007, 12:04

ło matko i córko, byłem przekonany że to zmyśliłeś :shock: :shock: :shock:
nie zauważyłem linka
debilów na świecie nie brakuje :roll:
Filar CPDP

Dany77
Konto usunięte na prośbę użytkownika

Postby Dany77 » 29-03-2007, 12:25

koval wrote:garbate aniolki dorobili sie ulotek ktore krazyly po calym kraju i informowaly ze jest to kapela zwiazne posrednio z faszystami , co bylo bzdura oczywiscie , ale ludzie bojkotowali :lol:

taaaa to bylo niezle... pamietam, ze jednym z nawolujacych do bojkotowania GA byl nie kto inny jak sam Piszpunt :lol: :lol: raz - oskarzani byli o wachanie kleju :lol: dwa to wlasnie koneksje z naziolami z Radomska :lol:
Punx Not Red!

plutek
Honorowy Dawca Moczu
Honorowy Dawca Moczu

Postby plutek » 29-03-2007, 12:43

Wrzosek wrote:
PS: A pamiętacie bojkoty kapel, które wydawały płyty na CD i w ten sposób wysługiwały sie systemowi, multikorporacjom i handlarzom bronią?

:>

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale chodziło chyba o firmę Phillips, która wymyśliła płytę cd, ktoś tam sobie ubzdurał jak napisał Wrzosek że są uwikłani w handel bronią i pretekst do bojkotu się znalazł, tylko że ta sama firma wymyśliła kasete magnetofonową, a kaset z tego co pamiętam nikt nie bojkotował.

Wrzosek wrote:Jak to skąd? Wszystko wyjaśnił mi kiedyś w wielkim przejęciu pewien aktywny działacz warszawskiej sekcji FA. Wystarczy spojrzeć uważnie na pudełko marlborasów, żeby zorientować się, że te niewinne pozornie czerwone daszki wydrukowane na obu stronach i górnej powierzchni opakowania, to nic innego jak 3 x "K" = KKK. Ponadto jezli obrócimy paczkę do góry nogami i przeczytamy nazwę otrzymamy: Orobl Jew. Co znaczy "orobl" i z jakiego języka wywodzi się to słowo dokładnie nie wiedział, ale "gdzieś, ktoś mu mówił", że w jakimś narzeczu orobl = obrzydliwy/oblesny.

Ot! I wszystko jasne!

KKK + Orobl Jew = Marlboro to antysemici!

:shock:
A nie wiesz dlaczego kiedyś punki nie mogli pić coca-coli, bo jeszcze tylko tego nie wiem

Mecenas
Szczymryj!
Szczymryj!

Postby Mecenas » 29-03-2007, 12:47

bo coca-cola jest głównym sponsorem amerykańskich chłopców na bliskim wschodzie
każde dziecko o tym wie :>
Filar CPDP

Wrzosek
Szemrany Katol
Szemrany Katol

Postby Wrzosek » 29-03-2007, 12:52

plutek wrote:chodziło chyba o firmę Phillips, która wymyśliła płytę cd, ktoś tam sobie ubzdurał jak napisał Wrzosek że są uwikłani w handel bronią i pretekst do bojkotu się znalazł

Nie "ktoś", ale przenikliwi na wskorść hipisi z Active Minds :lol:

Mecenas wrote:bo coca-cola jest głównym sponsorem amerykańskich chłopców na bliskim wschodzie
każde dziecko o tym wie

O widzisz Mecenas! Zaczynasz już łapac na czym to polegało. :)

Zdrówka życzę

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 29-03-2007, 13:56

plutek co do philipsa to masz absolutna racje , zreszta kiedys pisalem o tym na forum w jakims innym temacie, tez mnie dziwilo bojkotowanie cd i calkowite przyzwolenie na kasety.
co do bojkotu coca coli to powod byl ten sam co bojkot mc donalda, mianowicie rzekome wycinanie lasow amazonskich, donald wycinal lasy pod pastwiska a cola wycinala pod uprawe jakichs orzeszkow potrzebnych do produkcji coca coli.
punki to chuje

r27
Tomasz Jacykow Bloku Wschodniego

Postby r27 » 29-03-2007, 14:00

na 100% wiem skąd się wzięło w Polsce że 'exploited to faszyści' otóż jakiś anarchista napisał do w/w W. iż "perkusita jest członkiem NF a gitarzysta walczył z murzynami w RPA" i W. mając wtedy 18 lat to łyknął i nadrukował ulotek...ja miałem wtedy ok 16stu ale coś mnie tknęło i się pytałem o co chodzi a W. szczerze mi powiedział iż wie to tylko z plotek (czyli od jakis nawiedzonych z UK) i ze tego wogóle nie weryfikował

z malboro to nie wiem czemu bojkot... te gadki o tym że jak rozłozysz pudełko i wyjdzie ci logo KKK to była kupa smiechu...

co do PHILIPSA to się mozna smiac lub nie ale ta firma przez całą wojnę prawie korzystaął z pracy niewolniczej więźniów kacetów np wiesław kielar pracował w ich fabryce w południowych Niemczech do kwietnia 1945r. z tego co wuem firma ta nigdy nie zapłaciła złamanego grosza polskim niewolnikom....nie sądze jednak by ta wiedza była powszechna w pocz. 90tych i raczej to był "bojkot dla samego bojkotu"

najmniej problemów było z SHELLem i BP bo akurat te dwie korporacje do tej pory finansują wiele konfliktów związanych z kontrolowaniem wydobycia afrykańskiej ropy

w/w W. najfajniejszy był jak pisał ulotkę wzywającą do m.in bojkotu IBM na compie wyprodukowanym przez ta firmę :mrgreen:

generalnie hipokryzji było wiele co poskutkowało tym iż w wieku 18stu lat zaczęła mnie interesować wyłącznie muzyka a cała ta ideologiczna otoczka wydawał się coraz bardziej żałosna i fałszywa..

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 29-03-2007, 14:00

a co do bojkotowania marlboro przez punkow to zawsze uwazalem ten bojkot za z chuja wziety, toz zaden punk tego tak i tak tego nie palil bo nikogo praktycznie nie bylo stac na takie cygarety.
punki to chuje

Klokan
Oszołom
Oszołom

Postby Klokan » 29-03-2007, 14:54

Mi sie Garbate Aniolki kiedys pomylily z Barankami Bozymi. Na imprezie jak zobaczylem to od razu wlaczylem i :shock: (oczywiscie czekalem na Dzeksona i inne hity a tu kupa)

Moze jakis aktywista mial podobnie (tylko na odwrot) i tak jakos w swiat poszlo.
Ni!!!

agnosticfront
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby agnosticfront » 29-03-2007, 15:01

ktos puscil niusa ze GA pobili jakis cyganow i stad sie wzieli ci faszysci
fajnie teraz na to popatrzec z perspektywy czasu "te buty sa ze zwierzat padnietych?"
tak jak zabili swinie to padla :mrgreen:

Nawiedzony Ekolog
Charles Bronson

Postby Nawiedzony Ekolog » 29-03-2007, 22:41

Z tym bojkotem CD to nie chodziło raczej o Philipsa tylko o Sony. Zresztą później ekipa z Silnej Woli co byli głównymi tego prowodyrami przyznali się do błędu, i zamieścili sprostowanie na płycie.
A w ogóle to te bojkoty to porzyteczna sprawa. Może dzięki nim paru nawróconych porzuciło niezdrową coca-cole na rzecz zdrowego piwa albo olało Shella i zaczoło tankować na CPNie wspierajac tym samym budżet państwa (patriotyczna postawa!). Swoją drogą chyba lepiej było jak kapele wzywały do bojkotowania różnistych firm niż tak jak teraz podpisują kontrakty ze sponsorami odzieżowymi :)
Positive Punk

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 29-03-2007, 22:57

o zadne sony nie chodzilo, co niby sony ma wspolnego z plyta cd ? to koncern philips wprowadzil na rynek plyte cd tak samo jak wczesniej wprowadzil kasete magnetofonowa. a ze podobno firma ta zamieszana byla w produkcje sprzetu wojskowego to anarchisci oglosili bojkot i zakaz wydawania punkowych plyt na cd tak zeby philips nie czerpal korzysci finansowych ze swego wynalazku.
punki to chuje

Nawiedzony Ekolog
Charles Bronson

Postby Nawiedzony Ekolog » 29-03-2007, 23:17

Na wkładce do płyty Silnej Woli jest mowa o Sony. Nie pisałem o tym kto wprowadził cd i czerpał z tego zyski tylko kogo bojkotowali. A jak głosiła Silna Wola to Sony było złe ale tylko do czasu aż okazało się że to jednak nie prawda. W ogóle to oni cała swoją wiedze opierali na liscie jakiegoś goscia z Chorwacji. Przytoczę zresztą całe sprostowanie:

"(Być może zadajesz sobie pytanie: "o co tutaj do kurwy nędzy chodzi?! Kawałek przeciwko płytom kompaktowym zamieszczony na... kompakcie!" Słowa tego utworu powstały pod wpływem emocji - dostaliśmy list od znajomego Chorwata, który pisał nam iż jego bliscy giną na wojnie z powodu broni produkowanej przez NUCLEAR ENTERPRISES /SONY. Najprawdopodobniej jednak w chwili obecnej kwestia zysków dla Sony płynących ze sprzedaży kompaktów jest już nieaktualna, jest kolejnym mitem stworzonym przez scenę niezależną... Ten utwór jest ostrzeżeniem - przede wszystkim ostrzeżeniem dla nas samych...)"

Dotyczy ten tekst kawałka "nuclear enterprises zabija dzięki twojej pomocy" i został zamieszczony na kompakcie ze zbiorem nagrań Silnej Woli z lat 1994-1997.
Positive Punk

franek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby franek » 29-03-2007, 23:26

koval wrote:naprzyklad garbate aniolki dorobili sie ulotek ktore krazyly po calym kraju i informowaly ze jest to kapela zwiazne posrednio z faszystami , co bylo bzdura oczywiscie ,

o kurde, pamiętasz te ulotki :shock: .
to pojebany Kuszneruk, ten od wkręta, wyprodukował, po tym jak 2 typów z załogi zaczęło hailować, łazić na jakieś chujowate spotkania, raz zlali cyganów na dworcu. ogólnie to fest zajebista ekipa była, niestety porozjeżdżali się, powymierali. bujałem się z nimi wtedy po Polsce, z basistą widujemy się do dziś, lecę do niego do Norwegii na święta.
znałeś kogoś z Radomska czy okolic?
peace brother...

Obywatel
Kat Królowej Azy
Kat Królowej Azy

Postby Obywatel » 30-03-2007, 08:58

Nawiedzony Ekolog wrote:albo olało Shella i zaczoło tankować na CPNie

Shella to akurat łatwo było bojkotować nie posiadając samochodów.
We the people, we'll surround you, we are rising up!
http://www.youtube.com/watch?v=NRE8Ve3Oit0
Liberty or death.

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 30-03-2007, 09:59

Nawiedzony Ekolog wrote:Na wkładce do płyty Silnej Woli jest mowa o Sony. Nie pisałem o tym kto wprowadził cd i czerpał z tego zyski tylko kogo bojkotowali. A jak głosiła Silna Wola to Sony było złe ale tylko do czasu aż okazało się że to jednak nie prawda. W ogóle to oni cała swoją wiedze opierali na liscie jakiegoś goscia z Chorwacji. Przytoczę zresztą całe sprostowanie:

"(Być może zadajesz sobie pytanie: "o co tutaj do kurwy nędzy chodzi?! Kawałek przeciwko płytom kompaktowym zamieszczony na... kompakcie!" Słowa tego utworu powstały pod wpływem emocji - dostaliśmy list od znajomego Chorwata, który pisał nam iż jego bliscy giną na wojnie z powodu broni produkowanej przez NUCLEAR ENTERPRISES /SONY. Najprawdopodobniej jednak w chwili obecnej kwestia zysków dla Sony płynących ze sprzedaży kompaktów jest już nieaktualna, jest kolejnym mitem stworzonym przez scenę niezależną... Ten utwór jest ostrzeżeniem - przede wszystkim ostrzeżeniem dla nas samych...)"

Dotyczy ten tekst kawałka "nuclear enterprises zabija dzięki twojej pomocy" i został zamieszczony na kompakcie ze zbiorem nagrań Silnej Woli z lat 1994-1997.

no to tym baranom akurat sie pomylilo , bojkot cd byl wymierzony w philipsa (pisano o tym w prawie wszystkich punk zinach pierwszej poowy lat 90tych), sony nic z cd nie ma wspolnego.
punki to chuje

Rob26
Man Bear Pig

Postby Rob26 » 30-03-2007, 16:44

a pamietacie kurwa przeslawna sprawe Mumii Abu Jabala (czy jak ten pedryl sie nazywal)? nie bylo chyba zina bez tych jebnietych odezw by uwolnic 'niewinnie oskarzonego' biednego murzynka z Czarnych Panter wkreconego przez nazistowskie USA w morderstowo dwoch(chyba) gliniarzy. ciekawe czy juz usmazyli czarnucha czy dalej zatruwa wiezienna atmosfere po drugiej stronie Atlantyku
Well I feel so good cos I feel so good
And I feel so good cos it feels so right
I was made to go with my girl
Like a saxophone was made to go with the night

Conservative Punk Division Poland
...czyli Szwecja nie moze byc i nie jest Arabia Saudyjska feminizmu
Image

franek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby franek » 30-03-2007, 18:36

Rob26 wrote:a pamietacie kurwa przeslawna sprawe Mumii Abu Jabala

o kurwa, dobre to było :-D
peace brother...

r27

Postby r27 » 30-03-2007, 19:32

chuj z mumią.....ja pamiętam jak w cruście coś o O.J. Simpsonie było ....że niewinny

TO DOPIERO BYŁA JAZDA

a OJ zrobił psikusa i pare m-cy temu opisał w książce jak zabił żonę i jej kochanka

http://www.polki.pl/?page=zycie_gwiazd_ ... d=10002649

a tu nadal o mumii
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://pl.indymedia.org/pl/2006/04/20207.shtml

Klokan
Oszołom
Oszołom

Postby Klokan » 31-03-2007, 13:08

obrońcy mumii wrote: Znieść rasistowską karę śmierci!

:shock: :scrath:
Ni!!!

Return to “INSTYTUT PAMIĘCI PUNKROCKA”