Wywiad z Riposterem

Wydaje ci się, że masz coś ciekawego do napisania, a nie potrafisz nawet założyć sobie bloga? Napisz to tu, a my po sprawdzeniu tekstu pod kątem koszerności, sensu i ortografii opublikujemy go. Lub też nie.

Moderator: XmichassX

herr bert
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Wywiad z Riposterem

Postby herr bert » 29-10-2009, 22:47

Strefa zgniotu, czyli kolejny wywiad Kovala, tym razem z uosobieniem wszelakiego zła, czyli............................................................................. z Riposterem :lol:

Koval
Pamiętasz pewnie książkę “krucjata łysogłowych” , pozwól ze posłużę sie na początek rozmowy z Tobą.
To będzie jakiś punkt zaczepienia.
Autorka książki w jednym z rozdziałów podawała chłopakom "słowa klucze" a oni odpowiadali jej z czym sie im one kojarzą.
Wykorzystam te "słowa klucze" a Ty mi odpowiesz swoimi skojarzeniami.

1) autorytet

Ripo
Tu mam problem, bo autorytet może być w jednej dziedzinie a w drugiej człek może okazać się kompletnym ignorantem.
Wiele było przypadków wspaniałych ideologów którzy w życiu prywatnym okazywało się zwykłymi miernotami nie stosującymi się do własnych tez. Jednak mogę wymienić z zakresu etyki parę takich ludzkich drogowskazów . Kardynał Stefan Wyszyński, Maksymilian Maria Kolbe, ksiądz Jerzy Popiełuszko. To są autorytety moralne.

Autorytety muzyczne ? To Ci co wywrócili muzykę do góry nogami i to żadni wirtuozi. Sex Pistols. Autorytety polityczne to Piłsudski, Mozdorf i Adolf Hitler(był autentyczny).

Koval
czyli wśród współczesnych żyjących nie dostrzegasz autorytetów?
wyjątek to Pistolsi
Ripo
Tak, ale Pistolsi tylko z okresu swojego buntu 77. Dzisiejsi to siódma woda po kisielu. Stracili autentyczność i obrośli w tłuszcz.
Koval
Wymieniłeś Hitlera, juz widzę te burze która sie w związku z tym rozpęta. Możesz uzasadnić Twój wybór???
Ripo
Hitler mówił i to robił co mówił. Kiedyś zapytany Hitler jaki jest jego program polityczny odpowiedział że takiego nie ma i nikomu nie będzie obiecywał obiecanek cacanek czy coś w tym względzie. Krwiożercze oblicze Hitlera to w głównej mierze powojenna nagonka tych samych ludzi którzy w tym czasie mieli u siebie ustawy rasowe do lat 70-tych jak USA czy obozy zagłady bolszewicka Rosja. Wojna to tylko 5 lat historii III Rzeszy, zapomina się o całej reszcie i naszych bardzo dobrych stosunkach przedwojennych. Ci sami ludzie Niemcom też przybili w Norymberdze zbrodnię Katyńską.

Koval
Zapomina sie o naszych stosunkach przedwojennych bo pamięta sie stosunki wojenne, chyba przyznasz że tak niebezpiecznego wroga jak on to nigdy wcześniej nie mieliśmy i prawdopodobnie juz mieć nie będziemy?
Ripo
Wrogiem się stał bo zawiedziona miłość boli ! A to za-sprawą żyda Józefa Becka który wciągnął nas w wojnę świadomie lub nie na przekór słowom i testamentowi Józefa Piłsudskiego - WY TEJ WOJNY BEZE MNIE NIE ZACZYNAJCIE BO JĄ PRZEGRACIE. Cytuje z pamięci , ale więc dosłowny cytat może być nieco inny, ale sens ten sam.

Nasze stosunki miedzy Niemcami musimy podzielić na trzy części.
1. Stosunki przedwojenne.
2. Czasy Okupacji.
3. Teraźniejszość.

Koval
dobra przejdźmy dalej
2) aborcja

Ripo
Aborcja to samo zło ! Co do usuwania ciąży w wyniku gwałtu. Karę za gwałt musi ponieść gwałciciel kim on by nie był. Natomiast dziecko jest niczemu nie winne i nie można pozbawiać nie winnego dziecka życia za zbrodnie po popełnioną przez gwałciciela. W wypadku usunięcia ciąży karę za gwałt ponosi niczemu niewinne dziecko a gwałciciel może dalej najzwyczajniej w świecie nie zostać ukarany. Przyjmując iż każdy ma prawo do decydowania o sobie i swoim życiu nawet matka nie prawa do decydowania o życiu lub zabójstwie własnego nie narodzonego dziecka bo owo dziecko stanowi początek osobnego bytu ludzkiego.

Koval
gdy zmusisz kobietę do urodzenia dziecka poczętego w wyniku gwałtu to tak jak byś ja karał.
Ripo
Ale jak zabijesz dziecko to karzesz dziecko, a nie gwałciciela
Koval
wiec mowie co nie zrobisz to ktoś będzie cierpiał.
a ciąża która zagraża życiu matki?

Ripo
Ale to dziecko poczęte w wyniku gwałtu to też część (połowa) matki i jej genów. Jesli kobieta dalej nie chce takiego dziecka zawsze może je oddać do domu dziecka.

Oczywiście nie mi jest wybierać czyje życie jest wartościowsze matki czy dziecka wszak nie jestem Bogiem, lecz z mojego punktu widzenia odpowiem Ci tak. Często kobieta która jest zagrożona śmiercią przez donoszenie ciąży jest także MATKĄ, dzieci które już przyszły na świat. Nie wolno nikomu odbierać dzieciom matki bo zostaną osierocone a i dziecko które się urodzi dołączy do braci sierot.

Koval
wiec w tym wypadku dopuszczasz aborcje?
Ripo
Nie ja dopuszczam aborcje tylko życie. Nie mam prawa odbierać życia matki a z dzieci robić sieroty.
Koval
ok idziemy dalej
3) azylanci
Ripo
Azylanci. Dopuszczam azyl na okres czasowy i tylko ludzi kulturowo tożsamych tak jak Serbów. Wszelkie Czeczeńce to tylko bat kręcony na własna dupę. Już z tych czeczeńskich azylantów wykluła się banda która para się gangsterką i brudnymi interesami. W Polsce nie widzę miejsca dla tego pokroju ludzi. Niech islamistom z Kaukazu pomagają bracia muzułmanie z Kuwejtu i Arabii Saudyjskiej.
Koval
4) polscy emigranci
Ripo
Polscy emigranci to problem złożony. Wielu ludzi zostało zmuszonych do emigracji za granice w poszukiwaniu chleba gdy w latach 90-tych masowo zamykano zakłady a ludzi wypierdalano z fabryk na zbity pysk. Nie wszyscy jednak emigranci to ludzie szukający tak zwanego lepszego życia. Cześć z nich mało co lub w ogóle się nie identyfikuje z Polską i byciem Polakiem. Zatracili instynkt tożsamościowy tak samo jak zapominają języka ojczystego po trzytygodniowym pobycie za granicą. Jest jeszcze polska emigracja za czasów wczesnej komuny gdy ludzie uciekali za granicę lub zostawali po za granicami Polski bo im tutaj groziła czapa. Żydokomuna i UB wtedy mordowała w swoich katowniach wszystkich których mogła dostać w swoje łapy, ale to chyba nie o taka emigracje Ci chodzi
Koval
Ramzes kiedyś śpiewał "ci którzy opuszczają nasz kraj na zawsze pozostają zdrajcami, nie ma dla takich miejsca w naszym kraju. Polakiem mona być tylko w Polsce!" hehehe
Ripo
Odpowiem tak wszędzie na świecie jesteś TYLKO EMIGRANTEM Z POLSKI a tylko w Polsce jesteś Polakiem

Koval
ok idziemy dalej
5) homoseksualiści
Ripo
Pederaści ? Chłop zapina chłopa w dupę tak jakby by kobiet nie było. Zakompleksiona banda która nie umie sobie ułożyć poprawnych stosunków z kobietami. Z tego środowiska najczęściej wywodzą się i inni dewianci jak pedofile , nekrofile zeofile itd. U mnie pedały wywołują odruch wymiotny i niesmak. Kiedyś można było ich zaobserwować jak robili harce na dworcach kolejowych podklepując do małoletnich. Jebią się po dworcowych kiblach niczym ostatni degeneraci. Sodomitów nie zaliczam nawet do kategorii podludzi.
Koval
6) anarchiści
Ripo
Jako młodzieńczy bunt mogę to zrozumieć przeciw skostniałemu społeczeństwu, ale jako droga dla ludzkości czy budowania przyszłości swojej i swoich dzieci nie ma racji bytu. Anarchizm jest ze swojej istoty rozkładaniem społeczeństwa do stanu pierwotnego. Idzie w odwrotną stronę niż ludzkość. Anarchizm do model dominujący w Afryce. Obalając system trzeba ludziom coś dawać w zamian , bo inaczej upadają wszelkie normy a w to miejsce wkrada się chaos i rozpiździaj. Narody organizują się w państwa by sobie polepszać byt i się zabezpieczać ekonomicznie, gospodarczo czy obronnie.
Koval
Byłeś za małolata anarchista?

Ripo
To tak samo jak byś się spytał Piłsudskiego czy za młodu był socjalistą. :)
Takim świadomym anarchistą nigdy nie byłem, zawsze miałem szacunek do koscioła, tyle ze bunt to moja natura.

Koval
7) punki

Ripo
Panki to temat rzeka. Chyba wszyscy starzy załoganci zaczynali od tego ruchu. Tyle że nie wszyscy chcą się do tego przyznać. Z tego wyrosłem , ale to tam były moje korzenie i moje lata w których kształtował się bunt.

Lata 1982 to był początek wszystkiego.
Koval
a konserwatywne punki?
Ripo
Konserwatywne punki to dla mnie oksymoron. Łamanie zasad , konwenansów reguł czy obyczajów ni jak się ma z konserwatyzmem. Nie wiem jak to ludzie potrafią godzić. Ja odbiłem gdzieś koło roku 1987 gdy zobaczyłem co sie zaczyna dziać . Butapren , Roxy, itp. W tamtych czasach jeszcze nie było tylu i tak dostępnych narkotyków , to dopiero miało nadejść. Te wszystkie Matoły i ich jazdy przeciw Bogu, to bratanie się z pedałami Homo homini czy coś w ten deseń odstręczało mnie. Coraz mniej widziałem tam miejsca dla siebie. Nie po drodze było mi już z tymi prądami ideologicznymi które się tam zaczęły wkradać.
Koval
no ale przecież to jest właśnie złamanie zasady że punk nie może być konserwatywny, to jest według mnie istota punk rocka żeby wypiąć dupe na tych którzy będą tym najbardziej zbulwersowani, w tym wypadku na samych punkowców i ich pierdolone getto.
Ripo
Z tym się zgodzę tyle czy to można wtedy jeszcze nazwać pankiem ? Takie pankowanie bez pankowania. Zakazuje sie zakazywać !
Koval
według mnie można, nie ma ustalonego kodeksu punkowego co można a czego nie można, chociaż niektórzy twierdza ze są zasady których trzeba sie trzymać, ja wychodzę z założenia że punk jest po to żeby te zasady i schematy łamać, nawet jeśli są to elementy składające sie na punka. a w dzisiejszych czasach gdy punk stal sie niegroźny jak śpiący tłusty pudel, jedynym sposobem na to żeby go trochę rozruszać to zrobienie rewolucji w samym punku. ale to cholera Ty masz odpowiadać na pytania a nie ja hehehe
Ripo
Ty masz taki punkt widzenia . Ja twierdzę że pank 20 lat temu wyjebał kitę. Punk is dead. Dzisiaj to tylko pierdolone niupanki i jebani pozerzy poza garstka niedobitków.
Na wszystkim chcą zarabiać kasę , nawet na muzie która kiedyś była robiona dla ludzi bez przyszłości .
Koval
Do lat osiemdziesiątych jeszcze wrócimy, teraz przejdźmy do następnego pytania.
Koval
8) metalowcy

Ripo
Metale a przynajmniej ta ekipa która znałem i znam to była bardzo w porządku ekipa. Nie jeden wspólny sylwester z nimi spędziłem. Mój przyjaciel był długowłosym metalem. Różne cuda razem się wyprawiało , no możne tylko tyle że nas muza różniła bo jakoś nie miałem przekonania do Sleyera. Moja kobieta tez swego czasu miała fioła na punkcie metalu. Ale nie zawsze było tak różowo, nieraz było i mordobicie.

Koval
a to ze ta subkultura była mocno powiązana z satanizmem Ci nie przeszkadzało?
Ripo
Większość tych co znam nigdy nie brała tego satanizmu na poważnie a wręcz robiła sobie jaja z Kata itp. Oczywiście gdy słyszałem o tym że znowu jakieś porąbane zjeby zdewastowały kolejny cmentarz wywracając krzyże i szargając wieczny spoczynek zmarłym napawało mnie to niesmakiem. Na 1 listopada z moim długowłosym przyjacielem słuchaliśmy 51 TSA i piliśmy(wtedy jeszcze za kołnierz nie wylewałem) wódkę za zmarłych.

Koval
9) skinheads

Ripo
Skinhead to druga subkultura dominująca w mojej twierdzy. Większość ludzi z początku tego ruchu szła na żywioł bo było to wtedy trendy, z tym ruchem była utożsamiana siła. Ale tak jak to w przypadku hipisów czy panków ten ruch od środka zaczęła wpierdalać gangrena i podziały. Z przeciwników narkotyków wielu stało sie narkotykowymi dilerami a siłownia zaczęła służyć nie kulturze fizycznej jeno bandyterce. Oczywiście skrzywdziłbym ludzi mówiąc ze wszyscy poszli ta czy tamta droga, bo wielu trzymało się ideałów, tyle że to był i jest ruch nadzwyczaj polityczny mimo że wielu zwie się apolitycznymi skins. Ja zawsze powtarzam że apolityczne są tylko kamienie i zwierzęta , choć niektórzy twierdzą ze mrówki są faszystowskie

Koval
idziemy wiec dalej
10) narkomani
Ripo
Narkomani to ludzie którzy zbłądzili. Wielu udało się wyjść z tego uzależnienia, ale muszą tego sami chcieć. Inaczej nie ma dla nich ratunku. Jeśli ktoś notorycznie ćpa to znaczy że nie radzi sobie z samym sobą i ma poważne problemy z osobowością. Cóż wielu niestety nigdy do tego stanu świadomości nie dorosło no teraz lezą na komunalnym lub babrają się jako degeneraci w rynsztoku.

Koval
jak myślisz dlaczego media promują narkomanie? Niby są przeciw , robią jakieś akcje które wszyscy maja centralnie w dupie a z drugiej strony robią maksymalna reklamę narkotyków czy to w filmach, czy to w muzyce, czy programach młodzieżowych? Można by to wytłumaczyć zapotrzebowaniem rynku, ale komuś zależało żeby te zapotrzebowanie stworzyć, wiec po co?

Ripo
Są dwie przyczyny tego stanu rzeczy. Po pierwsze obecne czasy promują konsumpcyjny i hedonistyczny styl życia. Narkotyki pozbawiają ludzi wolnej woli i niwelują moralne zachowania. Człowiek pracujący na rzecz systemu biorący czynny udział w wyścigu szczurów musi jakoś odreagować stres. W większości tacy ludzi odrzucają Boga bo po prostu Bóg stawia człowiekowi moralne normy a w tej walce o materialne dobra by piąć się po systemowe przywileje które oferuje firma-korporacja człowiek sprzedaje poza swoja prace i własna dusze staja się zwykłą kurwą na usługach. Po trupach do celu. Jedyne ukojenie i wolność znajduje w narkotykach które posuwa mu dyskretnie system.
Po drugie z narkotyków potężne wpływy czerpią specsłużby. Prawie cały Afganistan to jedno wielkie pole maku zaopatrujące cały świat ! Z satelit i samolotów szpiegowskich doskonale widać uprawy maku , ale nikomu sie to nie opłaca niszczyć. To samo jest w Kolumbii. Specsłużby wchodzą w ciemne interesy z narkotykowymi baronami dzieląc się kasą. I na to jest polityczne przyzwolenie. Dzisiaj życia ludzi się nie traktuje jako najwyższa wartość , ale traktuje sie ich jako producentów-konsumentów zjadaczy własnego gówna !
Koval
jedziemy wiec dalej
11) wojna
Ripo
Wojna to emanacja zła. Zło w czystej postaci które nie oszczędza ni dzieci ni kobiet. Jednak trzeba tu rozróżnić wojnę obronną i wojnę agresywną. Są wojny sprawiedliwe i wojny zaborcze. Co innego bronić własnego domu i rodziny a co innego komuś zabierać ten dom i zabijać jego rodzinę.
Koval
w naszej historii prowadziliśmy wiele wojen które nie były wojnami obronnymi, a dzisiaj Polska prowadzi wojny czy tylko misje stabilizacyjne?
Ripo
Po pierwsze to nie Polska prowadzi te bandyckie napady, ale państwo polskie zarządzane przez tak zwane polskie władze które nie reprezentują polskich interesów jeno światowej finansjery. Wszyscy żołnierze którzy tam są biorą za to pieniądze - judaszowe srebrniki.
Koval
no ale reprezentują tam nasz kraj, walczą tam pod orłem z korona i białoczerwoną flaga, a nie w barwach legii cudzoziemskiej
Ripo
Zgadza się ! Tylko ze jak powiedziałem reprezentują państwo polskie co jeszcze z nazwy jest polskie a nie Polskę, za co dostają pieniądze od swoich mocodawców jako najemni żołnierze. Żołnierzom AK czy NSZ nikt nie płacił bo wiedzieli że walczą o swoje a nie cudze. Za szarganie polskich barw narodowych kiedyś za to ta banda odpowie.
Koval
12) wróg
kto nim jest w dzisiejszych czasach?
Ripo
Zewnętrzni to Ukraińcy, żydzi, masoneria i poczęci Niemcy oraz brukselska biurokracja coraz bardziej przypominająca molocha wpierdalającego się w najdrobniejsze aspekty ludzkiego życia. Nawet myśli i poglądy chcą ustawowo regulować. Wewnętrzny to lewckie antynarodowe podejście do obyczajów, tradycji , religii i tożsamości narodowej.

Koval
który jest najgroźniejszy?

Ripo
Za wszystkim stoi tylko jeden naród, ale sam sie domyśl który wiecznie żąda od Polski przeprosin , odszkodowań i robi z Polaków wysysających z mlekiem matki rasizm. Naród któremu Święty Krzyż stoi kością w gardle ! Naród który stworzył światową finansową elitę kontrolującą cały ekonomiczny świat. To tylko preludium do tego co nastanie i to już w niedługim czasie.

Koval
13) parlamentaryzm
Ripo
Kpinna z ludzi !

Koval
w takim razie co jest alternatywa?
Ripo
Nie trzeba szukać zawsze czegoś nowego. Dobre wzorce na samodzielność polityczna miały różne kraje. Na przykład faszystowskie włochy a bardzo dobry program polityczny na dobór dobrych ludzi miał nasz przedwojenny ONR. Tylko ci którym zależny i i poczuwają sie do odpowiedzialności za losy narodu i państwa mogą dobrze nim rządzić. Chociaż jestem realista i wiem ze żaden system nie jest i być nie możne doskonały bo sam człowiek takim nie jest wiec i stworzyć coś doskonałego nie jest w jego mocy.
Ale dzisiaj mówienie o jakiejś politycznej samodzielności to mrzonki. Światowa elita tak uzależniła państwa ekonomicznie i finansowo ze wybicie się na samodzielność wymagało by ogromnego samozaparcia , wiary narodu że jest to możliwe i wodza na miarę A.H.
Koval
14) monarchia
Ripo
Cioty w rajtuzach
Koval
15) kosciol
Ripo
Kościół jako instytucja ma bardzo wiele do zaoferowania ludziom, jednakowoż każdy Kościół ma swoja narodowa specyfikę. Nasz polski ma dwa oblicza. Prymasa tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, Ojca Maksymiliana Kolbego, księdza Jerzego Popiełuszki czy Księdza Isakowicza-Zalewskiego. Jest to piękne oblicze wiary , dumy tego iż się jest katolikiem i Polakiem. Piękna karta historii naszego polskiego Kościoła gdzie ludzie umierali za Ojczyznę z modlitwa na ustach. Ale jest tez drugie oblicze polskiego Kościoła jako instytucji która reprezentują takie oblicza jak konfidenci Hejmo, Żydcimskmi, Czaja i wielu podobnych. To ci konfidenci w sutannach wydali pośrednio wyrok na księdza Jerzego Popiełuszkę.

Jest tez żywy Kościół jako wspólnota wiernych. Ten kościół tworzą ludzie, ale pewnie nie o taki Ci chodzi Kościół !

Koval
16) chłopstwo
Ripo
Dzisiaj już nie ma chłopstwa, są tylko farmerzy, chyba ze chodzi Ci o mentalne chłopstwo. Wieśniaki to cześć narodu polskiego kultywująca tradycję , obyczaje , religię i przywiązanie do ziemi. Należy im się szacunek bo są ostoja Polskości, nie to co wielkomiejskie bubki wstydzący się wszystkiego co Polskie bo to takie wsteczniackie i z ciemnogrodu. Widziałem kiedyś starego chłopa który siedział na polu i oglądał z miłością w oczach jak mu zboże rośnie. Piękny widok i jak wiele mi powiedział bez słów.

Koval
Rewolucja narodowa, jest jeszcze nadzieja?
Ripo
Tylko wtedy gdy nastanie wielki kryzys lub wojna a ludziom zaglądnie do dupy głód i śmierć w oczy !
Ludzie to mentalne lenie. Jak maja co żreć to nie będą szukać zmian
Jak hodowlane świnie !

Koval
odwet zemsta. reprezentacja solidarności ułożyła sie z czerwonymi w Magdalence, czy uważasz ze lepiej by to było zrobić tak jak w Rumunii (oni tez nie zdążyli do końca posprzątać) postawić Jaruzelskiego i świtę pod ścianą i ukatrupić?
Ripo
Ha, w Rumuni sprzątnęli Czauczesku i jego żonę bo za dużo wiedział o przejmujących władze , notabene tez byłych czerwonych. Widziałem jak ich rozwalali pod ścianą w TV. Byłem wtedy w armii. U nas scenariusz przejęcia władzy przez samych siebie z był przygotowywany od dłuższego czasu. Polska to był tylko próbnik czy będzie to możliwe na szerszą skale w całym obozie komunistycznym. Dwubiegunowy świat przeszkadzał w globalizacji i ustanowieniu jednego centrum rządzenia. Wtedy żydokomuna dogadała się z żydomasonerią o nowym podziale ról i uwłaszczeniu żydokomuny. Przejęli najlepsze firmy , układy i wtopili się w nowa sytuacje jako liberałowie i wzorowi kapitaliści. Czołówka PZPR Balcerowicz , Kołodko, Rosati i inni byli szkoleni na prestiżowych zagranicznych uczelniach w USA.
To nie był przypadek ze KGB i CIA miała swoje wtyczki w solidarności a Bolek dostał milion dolarów za "książkę" od którego nie zapłacił podatków. Nikt ci nie odda mercedesa od tak sobie i tak było tez z ta mistyfikacją obalania komuny gdzie komuniści zostali przy korytach bo to mieli przyobiecana. Ta cała pierestrojka , Gorbaczow i transformacja komuny były zaplanowane ponad naszymi głowami. Tylko pierwsza Solidarność była autentyczna , ale została stłamszona przez stan wojenny.
Ten teatrzyk upadku komuny został wyreżyserowany i tu nic nie zostało zostawione przypadkowi. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie do wprowadzenia Nowego Światowego Porządku

Koval
rozluźnimy teraz trochę atmosferę, oglądasz telewizje np. serial Plebania?
Ripo
TV oglądam , ale takich seriali nie. Tylko to co mnie interesuje, tak jak walka Gołoty z Adamkiem
Koval
szkoda, opowiedział byś mi co sie działo w ostatnich odcinkach hehehe.
kto wygra walke?
Ripo
Podejrzewam ze walka jest ustawiona i wygra Adamek. Andrzej i tak nie ma już nic do zyskania za to Adamek ma wszystko przed sobą !
Koval
postawiłeś jakąś kase?
Ripo
Nie ! Nie jestem hazardzistą.
jak wspominasz czasy komuny w Polsce? To był czas twojej młodości, naświetl młodym ludziom którzy nie mieli szansy zobaczyć tego idiotyzmu, jak wyglądał ten syf
Ripo
Komunę rozpatruje na dwóch płaszczyznach. Jako utopijny ustrój z bandą cwaniaków przy korycie, którzy gnoili robotników i naród w myśl obłędnej ideologi. Awans społeczny czy materialny nie odbywał się z pracy własnych rak czy własnego intelektu lecz wysługiwania eis PZPR . Żeby awansować trzeba było zostać komunistycznym kacykiem.
Ale komuna tez jednoczyła ludzi. Solidaryzm narodowy był na porządku dziennym. Jak ludziska zaczynali strajkować to stawało pół Polski jeden drugiemu bardziej był skłonny pomóc. Ludzie się jednoczyli odczuwając jakaś mistyczną wspólnotę komunistycznej niedoli. Dzisiaj jeden drugiego utopił by w łyżce wody żeby zająć lepsze miejsce w firmie, bliżej szefa. Za małolata często się ściągało czerwone flagi drąc je w strzępy , zostawiając tylko biało-czerwone. Dzisiaj zamiast czerwonych szmat wiszą niebieskie obok naszej narodowej.

Ludzie po pracy szli na piwo, knajpy były oblepione a frajerów się izolowało. Nikt kurwie nie podawał ręki i nie mógł zmienić tego żaden pierwszy sekretarz PZPR. Dzisiaj to frajerstwo rządzi w zakładach, firmach i korporacjach a ostracyzm spotyka tych sprawiedliwych !

Pamiętam gdy robiliśmy nocne zawody kto ile razy odleje się na drzwi komisariatu :mrgreen: Rano można było pomyśleć że to drzwi do miejskiego szaletu. O dziwo gadaownia nigdy nikogo za to nie złapała, ale nie zawsze było tak różowo. Wpierdol od SB czy gadowni tez się wyłapywało. Szczególnie przed pójściem do Armii miałem przejebane bo chciały mnie kurwy usadzić, ale jak wyszyłem z wojska to komuny oficjalnie już nie było a pierdolone esbeki i ormowcy przenieśli sie po części do ochrony. Tego chuja który mnie napierdalał któregoś razu mało nie zabili przy okazji napadu na bank. Teraz łażą kurwy na esbeckich emeryturach i chleją na umór.
Koval
czyli jedyne plusy tego systemu widzisz w tym ze wszyscy zgodnie byli przeciwko niemu?
Ripo
Nie tylko. Komuna miała jeszcze trzy plusy a właściwie trzy akcje na plus. To że nie pozwalała się na szerzenie się pedalstwa i żadne parady pederastów nie były możliwe oraz propagowanie zboczeń. Akcje Wisła , która postawiła kres ukraińskim zbrodniom odcinając banderowców od zaplecza i rok 1968. Cała reszta komuny to porażka.
Koval
a kolonie dla dzieci, praca dla wszystkich, opieka lekarska, i tym podobne rzeczy wszystko byle jakie ale jedna bylo , mozna to zaliczyć do plusów?
Ripo
Takie sprawy socjalne są tez w krajach nie komunistycznych !
Do koloni czy lecznictwa wcale nie jest potrzebna komuna.

Koval
ale teraz ludzie utracili te wszystkie przywileje, mało co już z tego zostało, niektórzy żałują ze strajkowali bo nie taka wolność im sie marzyła, dzisiejszy świat przypomina Twoje oczekiwania z momentu gdy kończył sie komunizm?
Ripo
III Rzesza też organizowała kolonie , tez miał każdy prace i lecznictwo oraz inne przywileje socjalne na przykład rodziny wielodzietne.

Nie. Nikt ze strajkujących nie powiedział że tak zostaną wyruchani bez mydła. Miało być całkiem inaczej. Nikt nie mówił o wypierdalaniu rodzin z małymi dziećmi na bruk, nikt nie wspominał o ogromnym celowym bezrobociu by z Polaków uczynić tanią białą wykwalifikowaną polską siłę roboczą na usługach międzynarodowych koncernów które mogą robić z ludźmi co tylko dosłownie chcą. Polski robotnik nie ma żadnych pracowniczych praw w Polsce pracując u szwaba , żyda czy u innej przybłędy. Miało być normalnie a wyszedł chuj !
Koval
kiedy zostałeś punkowcem?
Ripo
Był to chyba rok 1982. Zaczęło się w podstawówce gdy nagle kolesie ostrzygli się na łyso(irokezy weszły dopiero później), pojawiły sie agrafki wpinane gdzie tylko było to możliwe, marynary cienkie krawaciki i ciemne okulary popularnie wtedy zwane pankówami. Tak powstała nasza załoga. Czasy były ciężkie bo wszyscy brali nas za dziwaków lub garusów za nasze łyse glace. No i nasza ekipa odznaczała się jeszcze jednym. Prawie każdy miał przy sobie brzytwę z których robiło się nie kiedy użytek. Wtedy zostało pochlastanych parę kurtek na grzbiecie gości którzy nie za bardzo nas trawili. Mięliśmy gość oryginalnego -pojebanego dyrektora szkoły który za cel stawiał sobie napierdalanie sie z nami sam na sam. Gość 40 letni bil się z chłopaki 13-14 letnimi. Już od dawna nie żyje !
Koval
nie przeżył ustawek?
Ripo
Na serce wykitował
Koval
kondycyjnie go wykończyliście :)
Ripo
Wykitował jak juz dawno skończyliśmy bude.
Koval
ale skąd sie wziął punk w małym miasteczku w południowej Polsce? Skąd mieliście muzyke, skąd wiadomości o subkulturze? Byliście pierwsza załogą czy byli juz przed wami jacyś załoganci?
Ripo
Byliśmy jako pierwsi na Dolnym Śląsku , no możne poza Wrocławiem. W moim miasteczku byliśmy jako pierwsi, a skąd się wziął pank w tak małej dziurze ? Sam do nas przyszedł przemycony w gazetach z radia i skąd się tylko dało. Każda fota czy nagranie z Grundiga było na miarę złota. Zaraz tez nasza załoga stworzyła własna kapelę nie czekając na to co przyniesie ktoś. Sami zaczęliśmy tworzyć panka i jego historie na miarę naszych możliwości. Mięliśmy tez kontakty z zaprzyjaźnionymi kolesiami z Wrocka , Lubina i innych miejscowości. Dużo kontaktów i wiadomości łapało się na wyjazdach po Polsce i koncertach takich jak w Jarocinie. Trochę pankowej muzy tez przywiozłem z zagranicy. To wtedy mieliśmy okazje zapoznać się z takimi kapelami jak Black Flag , Sub - Humans, Plasmatics, nie wspominając już Sex Pistols , Exploited i wielu innych. Poza tym były juz wtedy nasze polskie kapele.

Koval
Piszesz ze założyliście kapele, cos z tego wyniknęło? Zachowały sie jakieś nagrania? Tez tam grałeś?
Ripo
Pank to było coś nowego coś co przyciągało swoim buntem i agresywnością ! Dzisiaj się zapomina o tym ze pank to była czysta agresja przeciw obłudzie i systemowi. Nie taki jak dzisiaj ugłaskany, komercyjny prosto z butku na którym robi się świetne interesy i trzepie kasę.

Sam nie grałem bo słoń nadepnął na ucho jednak pisząc że założyliśmy mam namyśli ze się wtedy identyfikowałem z kapelą i chłopakami. Tak wynikło z tego sporo , ale o tym nie jednokrotnie pisał w swoich wywiadach Smalec. Najpierw powstała kapela pod nazwą Załoga Bobra , potem Zakład Karny przeistoczony w Demonstracje. No a potem to już wiadomo z tego ziarna wyrosły Zielone Żabki , Ga-Ga. Potem to był już wysyp kapel , ale to już powoli nie była moja bajka.
Tak były archiwalne nagrania. Wysłałem Buntowi bo prowadził archiwum pankrocka. Co z nimi sie stało tego nie wiem.
Koval
Smalec był od początku w waszej załodze? Napisz coś więcej o tym człowieku
Ripo
Tak był od samego początku. Koleś jest w porządku mimo swoich Krisznowskich jazdek , które przyszły do niego w latach 90-tych. Ale wtedy ze starej załogi każdy obierał już swoja drogę. Do dzisiaj mam bardzo dobre kontakty ze Smalcem.
Smalec mimo swojej nie wielkiej postury zawsze potrafił bronic tego w co wierzył mimo iż nie jednorodnie za to obrywał. Potrafił tez i przypierdolić i nie jeden się na to naciął. Właściwie to dzięki jego uporowi powstawały kolejne kapele i ewoluowały. Zawsze szukał drogi wyrażania swojego buntu. Na spokojnie można z nim pogadać o wszystkim. Lata 80-siąte spędziłem ze Smalcem na wojażach po Polsce. Chałupy , Brodnica i wiele innych miejsc. Wtedy toczyliśmy rozmowy które trwały do samego rana i to wtedy kształtowały się nasze spojrzenia na świat.
Koval
Te spojrzenie na świat jest dzisiaj całkowicie różne, doszliście do zupełnie odmiennych wniosków
Ripo
I tak i nie ! Zdziwił byś się ile Smalec ma konserwatywnych poglądów !
Koval
na przyklad?
Ripo
Na przykład na temat rodziny, narodu , społeczeństwa.
Koval
Traktowaliście go ulgowo przez jego sukcesy z Zielonymi Żabkami i Ga Ga? Jakby na to nie patrzeć przez niego Jawor stal sie słynny w całym kraju.

Ripo
Właśnie że nie miał ulg ! Został napiętnowany mianem gwiazdora, ale gdy Zielone Żabki wygrywały Jarocin ja już byłem mentalnie i fizycznie gdzie indziej. Armia nie czekała. Poza tym już wtedy obierałem własna drogę a w mieście rozpoczęły się podziały na panks kontra skins.
Koval
w jakiejś wiosce obok Jawora krisznowcy założyli swoja świątynie, opowiedz skąd sie tam wzięła ta zaraza, nie mieliście ochoty puścić tego z dymem i rozpędzić hołoty na kopach?
Ripo
To gdzieś koło Jelenie Góry a nie kolo mojej dziury. Dla mnie to były cudaki takie same jak te z Castel Party. I tak to traktowałem i traktuje jako ciekawostkę antrpologiczną.
Koval
Trochę spustoszenia narobili młodym ludziom w głowach w latach 90tych, smalec im w tym niestety bardzo pomógł
Ripo
Wiem o tym, ale debli szukających oparcia w sektach nigdy nie brakowało i nie brakuje. Ale nasza załoga "METEORA" to nie tylko Smalec , tworzyli ja tez i inni ludzie. Jeno tylko łon poszedł tą drogą.
Koval
Przez jakiś czas mieszkałeś w Kanadzie, to było jeszcze w czasach komuny?
Ripo
Tak
Koval
Jak Ci sie udało wyjechać?
Ripo
Wsiadłem w samolot i poleciałem. A tak poważnie to pojechałem do matki.
Koval
czemu wróciłeś? Nie podobało Ci sie tam?
Ripo
Dokładnie. Miałem dość tej pierdolonej mentalności robienia kasy ponad wszystko a i troche narozrabiałem, ale o tym raczej nie chcę mówić.
Koval
w jakim mieście tam mieszkałeś? Trzymałeś sie z jakąś tamtejsza załogą?
Ripo
Mieszkałem w Montrealu. Tak trzymałem sie z miejscowa załoga panks oraz znałem paru tamtejszych skins.

Koval
dobrze wspominasz tych ludzi?
Ripo
Tylko niektórych. Jak wszędzie większość to było frajerstwo i szpanerstwo , ale tez byli tacy ideologicznie zaangażowani. Jeszcze przez parę lat po moim powrocie z nimi pisałem , ale czas zrobił swoje a i pewnie część z nich sie wykończyła. Dawniej nie było internetu tak jak teraz. W tamtych czasach zaczął sie wieli exodus subkultur do Nowego Jorku. Wszyscy chcieli sie tam udać ja chciałem wracać do Ojczyzny.
Koval
W Montrealu pewnie było w tamtym czasie od chuja zajebistych koncertów, pochwal sie jakie gwiazdy udało ci sie zobaczyć
Ripo
Sub - Humans, Exploited przeszedł mi koło nosa , No Police Genetic Control i od chuja miejscowych kapel których nazw najzwyczajniej w świecie nie pamiętam.
Koval
Czy narkotyki były popularne wśród Jaworskiej załogi? Kiedyś narkomania była straszną plagą wśród punkowców
Ripo
Tak, były. Ale ten problem bardziej dotknął ruch skins niż panks, ci ostatni zaprzestali na butaprenie i roxy. Jednak skrzywdził bym ludzi jeśli bym powiedział ze wszyscy jechali z koksem. Było z tym różnie i dotyczyło to tez tylko wybranego okresu czasu.
Koval
Naświetl trochę temat ćpających skinheads, to przecież sprzeczność, a przecież były sytuacje ze nawaleni amfa skinheads bili punkowców za to ze ćpają, paranoja? czy może były to jeszcze dawne przyzwyczajenia eks punkowców?
Ripo
Odpowiem tak jak ja to widziałem. Skins wniósł sile, nowy impet i rozmach. Chłopaki zaczęli pakować stawać się mocni, a przypominam ze była to sama końcówka lat 80-tych i sam początek lat 90-tych, bezrobocie zaczęło się ogromne zero pracy, za to codziennością stały się napady na banki , podkładanie bomb i porachunki bandyterki. Łatwa kasa z dilerki nie jednemu zawróciła w głowie a od dilerki do spożywania samemu tylko jeden mały krok i tak miast siłowni i zdrowego trybu życia część poszła z prądem szukając szczęścia i pieniędzy w narkotykach co dla wielu skończyło się tragicznie inni wykaraskali się z tego po latach a jeszcze inni siedzą w tym gównie bez wyjścia. I tak część kolejnego ruchu poszła w kanał tak jak hipisi i pankowcy. Część pewnie ćpała bo czuli się mocni i nieśmiertelni, ale to juz inna bajka do rozkmnki kto i dlaczego ćpał.
Koval
w momencie gdy szłeś do wojska byleś juz skinem czy jeszcze punkiem?

Ripo
Wtedy nie uważałem się ani za jednego ani za drugiego. Łysa glaca i glany mówiły jedno ale zawsze miałem indywidualne poglądy na to czy tamto. Nie lubiłem głupiego antysemityzmu ale tez nienawidziłem żydofilstwa.
Koval
Który to był rok? gdzie służyłeś? nie miałeś pokusy żeby w jakiś sposób sie wymigać od obowiązku?
Ripo
Do armii miałem zawsze wielki szacunek. Nigdy nie myślałem żeby się uchylać od armii choć wielu tak czyniło. Służyłem w Żaganiu dwa lata , a jeśli by do tego dodać kurs który mi zafundowała armia przed wojskiem który trwał podaj ze pół roku to wyjdzie dwa i pół roku. Bardzo mile wspominam armie choć dostało się tam w pizde i na gaz za kota, ale taka naturalna kolej rzeczy. Mój koleś wygiął z armii na narkomana inny wychodził na największe kominy we Wrocławiu i go musiała z stamtąd ściągać straż.

Mi się takie miganie nie podobało !

W armii byłem w latach 1988-90

Koval
Jaworska ekipa skinowska miała chyba bliskie kontakty z Wrocławskimi klimatami, znałeś ludzi z Konkwisty 88 i Legionu?
w końcu Jawor jest o rzut martensem od Wrocławia
Ripo
Z Legionu znam Tomka Kostyłe a w Konkwie grał Osa z Nowego Ładu.
Napisałem o Nowym Ładzie posta więc go tutaj przytocze:

Nowy Ład powstał w Jaworze na przełomie roku 1992/93. Założenie było proste, zabijamy nudę, nie nagrywamy płyt, nie gramy koncertów. W pierwszym składzie znaleźli sie Osa, Wiącek, Czerwony. W krótkim czasie Wiącek wyleciał z prostej przyczyny, nie umiał na niczym grać. I tu zaczął się już rock'end roll. Maciek i Osa byli zajebistymi instrumentalistami i w nie cały rok napisali kilka debeściarskich kawałków, ale to jeszcze nie one wypromowały styl Nowego Ładu.
Kiedyś, ktoś nagrał jedną z prób Nowego Ładu i zawiózł to do Czeskiego{koleś z Wrocka}, który z miejsca z miejsca zadzwonił do nich(Nowego Ładu) i zaproponował nagrania w studio oraz wydanie z na Keep it White z takimi gwiazdami jak Squdron, Englishrose itp. W tym okresie ruch skins miał sie nadzwyczaj dobrze, a w tak nie wielkiej miejscowości było koło setki skinów. W brew wcześniejszym założeniom o nie graniu koncertów jednak zagrali. Nowy Ład swój pierwszy koncert zagrał dla miejscowej załogi 20 kwietnia w rocznice urodzin Adolfa Hitlera. Był to chyba najlepszy koncert, zajebista atmosfera. W między czasie Czeski organizował kolejny koncert we Wrocławiu Konkwisty i Baranków Bożych gdzie razem z nimi miał wystąpić Nowy
Ład. Dla chłopaków było to niesamowite przeżycie. Konkwista była już po wydaniu płyty Wolność lub Śmierć. Dziś nikt nie pamięta czy Nowy Ład zagrał dobrze czy źle ,ale ludzie mieli okazje ich poznać.
Chłopaki zaczęli ostro pracować i wyrabiać swój własny styl. Dojrzała myśl o wydaniu własnej płyty. Przyszła oferta z Fanrecors, 10 tysięcy złotych + studio pod warunkiem zmiany tekstów na mniej radykalne. To dla chłopaków było za dużo . Po krótkiej rozmowie krótka piłka NIGDY ! Pozostali w podziemiu. W tym czasie Nowy Ład udzielał wywiadów dla znanych zinów jak Odlam -Skiny, Bractwo, Britishoi, Blood And Hounor. W 1995 roku zespól zagrał jeszcze gdzieś pod Krakowem, totalna porażka ! Wielu przybyłych przyjechało zobaczyć Nowy Ład, niestety alkohol tak sie dał we znaki ze każdy grał co innego. W tym samym roku niezmordowany Czeski zorganizował koncert w Jaworze Konkwisty, Peggior Amico lub Celtic Worrior. Niestety zachodnie gwiazdy nie dotarły(ponoć problemy na granicy z niemiecka policja) , zagrały tylko Konkwista i Nowy Ład. Mimo wszystko koncert był nadzwyczaj udany, a przybyli skini i fani tej muzy z całej Europy w liczbie około 500 nie narzekali. Po tym koncercie chłopaki pojechali do Chemnitz w Niemczech, gdzie zagrali swój jedyny koncert u boku miejscowej kapeli której nazwy chyba nie pamięta już nikt poza jej wokalista który ważył 200 kilo i miał umrzeć w krótkim czasie. Każdy ze starych załogantów pamięta jakie były ówczesnie nieciekawe relacje miedzy polskimi skins a niemieckimi.
Mimo to Nowy Ład już po chwili swoja szybka muzyką porwał cała sale do szaleńczego pogo i do okrzyków Deutschlan- Poland-Friendshiep. Cały czas zespół dostawał dziesiątki listów z zapytaniami kiedy wydadzą płytę. Nikt nie miał odwagi wydać takiej płyty, wiec chłopaki zrobili to na własny koszt. Płytę nagrali w bardzo kiepskim studio we Wrocławiu w jakiejś osiedlowej piwnicy pod tytułem "Rasowa Czystość". Znalazły się na niej kawałki z całego okresu działalności kapeli. Płyta została w miniaturowym nakładzie i tylko na kasecie. Są tam takie rarytaski jak Zła Rasa, Zła Krew, Biały Rock'End'Roll, Na Zawsze Biały. W takim właśnie kierunku zespół obrał swój styl, lecz nie zdążył nagrać swojej następnej płyty. Po "Rasowej Czystości", zespól zagrał swój ostatni jak się potem okazało koncert w jakimś lesie pod Opolem. Atmosfera była chujowa a w powietrzu było czuć siekierę. Skini już wtedy sami sie wykańczali, dla wielu liczyła sie tylko przysłowiowa fura , komóra, markowy ciuch, kasa i kto dłuższego chuja miał. Co róż podczas koncertu wychodzili goście mocno poobijani przez jakiś mięśniaków. Tej nocy Konkwista mogla Nowemu Ładowi czyścić buty. Chłopaki zagrali tak równo i z takim kopem że sala oszalała. Po tym była już tylko heroina. Z tą kurwą nikt nie wygrał, a wielu przez nią skończyło dobrze zapowiadające się kariery. Dzisiaj chłopaki sie pozbierali i odnajdują na nowo w życiu. Czy myślą tak samo jak kiedyś, tego nie wiedzą nawet najstarsi górale.

A to co sie udało utrwalić z dorobku Nowego Ładu:

Rasowa Czystość- kaseta

Składak-Keep it White:Nowy Ład, Squdron, Vlajka, Corona Ferrera, English Rose

Składak Rok Przeciwko Komunizmowi-Salut, Nowy Ład, Adam&Olaf, Konkwista, Surowa Generacja

Split dwóch zespołów- Kristalna Noc/Nowy Ład wydany przez streetfight records w 2001 roku.

Koval
Kostyłe poznałeś gdy śpiewał w legionie czy jeszcze wcześniej?
Ripo
Nie Tomka poznałem gdy już Legion nie istniał.
Koval
Jawor byl swego czasu waznym miejscem na mapie ns skinheads / rac. Uczestniczyłeś jakoś w tym zjawisku choćby jako obserwator? chodziłeś na te koncerty?
Ripo
Byłem przy tym jak powstawały słowa do utworów Nowego Ładu, byłem gdy chłopaki mieli próby. Znałem ich bardzo dobrze. Byłem przelotnie na koncercie w "Parkowej" , ale w tamtym czasie moje życie koncentrowało się na rodzinie i małym dziecku któremu trzeba było dać zjeść. Powiem jako ciekawostkę że w jednej knajpie po koncercie była podłożona bomba lub coś takiego(tyle ze wtedy co rusz były podkładane bomby chodziło o haracze) a druga ta z koncertu z 2000 roku spłonęła doszczętnie. Nie mi spekulować co , kto i dlaczego, ale takie są fakty.

he , he z jednym z nich spotkałem sie dzisiaj na cmentarzu

Koval
Wolałeś przekaz Legionu czy Konkwisty?
Ripo
Niektóre kawałki Konkwy są debeściarskie a niektóre Legionu. Jednak muzycznie to Konkwa jest na najwyższym poziomie. To jest(była) najlepsza polska kapela. Legion zbyt krotko grał by mógł dojść do takiego poziomu co Konkwista.
Koval
pytam bo dzisiaj podział wydaje się klarowny, a sceny skincheads podzielone i wrogo nastawione do siebie. Dawniej tak nie było , załoganci słuchali Legionu na zmianę z Konkwistą
Ripo
Kiedyś w ogóle panował nie ład i mało kto wiedział czego chce i był świadomy co sobą reprezentuje. Polska dla polaków i sieg hail :mrgreen:
Jednak na moich ternach dominował narodowy socjalizm i WP. Tyle że dużo w tym było młodzieńczej naiwności a za mało zrozumienia. To się wtedy wszystko tworzyło i nabierało kształtów. Jedni przychodzili inni odpadali a jeszcze inni się staczali.
Koval
na koniec zapytam cie jeszcze o forum cp dp. jak tam trafiłeś? po tym wszystkim jak oceniasz istnienie tego zjawiska? pozytywne ? zakłamane?

Ripo
Jak trafiłem na forum CP/DP ? Poczytałem trochę pomyślałem ze jest wielu inteligentnych ludzi no i zacząłem swoją krucjatę przedstawiając własny punkt widzenia, bo reprezentuje tylko siebie i swoje poglądy. Samo forum CP/DP jest wielce pozytywne jeśli ktoś ma stalowe nerwy. Wszak obok inteligentnych ludzi z którymi naprawdę można porozmawiać o wszystkim trafiają się pajace nie dające żyć. Pozdrawiam ta inteligentną cześć forum, która nie chciała mnie zagryźć za sam dźwięk słowa Ripo .
Koval
W końcu dałeś sie zagryźć, nie żałujesz ze dałeś za wygraną?
Ripo
Nie dałem za wygrana tylko nie miałem szans z wrogo nastawionymi niektórymi moderatorami.
Koval
Chcesz coś na koniec dodać od siebie? Może zapomniałem o coś zapytać a powinienem?
Możesz pozdrowić żonę, sąsiadkę i kumpli z pracy na przykład hehehe
Ripo
Tak ! Najważniejsze w życiu jest kroczyć drogą honoru, bo kto z kurwami przystaje ten sam się kurwą staje.

P.S - W pacy mało kogo lubię z tego wszak tam panuje wyścig szczurów, a żony nie muszę pozdrowić przez internet.

Koval
W takim razie dziękuję ci za poświecony czas, i szczere odpowiedzi.

franek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby franek » 29-10-2009, 23:19

dałem radę do tego momentu

Pederaści ? Chłop zapina chłopa w dupę tak jakby by kobiet nie było. Zakompleksiona banda która nie umie sobie ułożyć poprawnych stosunków z kobietami.

:-D :-D :-D

dziękuję, dobranoc
Last edited by franek on 01-01-1970, 01:00, edited 1 time in total.

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 29-10-2009, 23:22

rozumiem ze niektorzy mogli sie poczuc dotknieci tym fragmentem :-D
Last edited by koval on 01-01-1970, 01:00, edited 1 time in total.
punki to chuje

Zgniłek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Zgniłek » 29-10-2009, 23:22

franek wrote:zdołałem dotrzeć do tego momentu :-D

to wznów od słów "rozluźnimy teraz trochę atmosferę"

git.
WE ARE 138

"nie rozumiem po chuj było Polakom eksterminować ŻYDÓW za kształt nosa"

franek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby franek » 29-10-2009, 23:23

dotykał to cię przyjaciel rodziny <lol
peace brother...

herr bert
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby herr bert » 29-10-2009, 23:33

wiedziałem że emocje sięgną zenitu :lol:

Koval zresztą też :-P

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 29-10-2009, 23:35

franek wrote:dotykał to cię przyjaciel rodziny <lol

foch :-x

[ Dodano: |29 Paź 2009|, 2009 23:37 ]
herr bert wrote:wiedziałem że emocje sięgną zenitu :lol:

Koval zresztą też :-P

mysle ze najlepsze jeszcze przed nami <8)
punki to chuje

herr bert
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby herr bert » 29-10-2009, 23:46

Rośnie nam nowa gwiazda scenowego dziennikarstwa w osobie Kovala. :szczerbul:
Ma wszystko co potrzeba, chwyta się niewygodnych tematów, nie patrzy co jest polit poprawne, jedzie bez trzymanki. :lol:
Oby tak dalej :salut:

proponuję na przyszłość wywiad z drugą (lewą) stroną sceny dla większego kolorytu i różnorodności. :lol:

plutek
Honorowy Dawca Moczu
Honorowy Dawca Moczu

Postby plutek » 30-10-2009, 00:07

koval zapowiadał hita i faktycznie hit jest, wywiad ciekawy. W końcu Riposter ma coś więcej do powiedzenia niż dłuuuuuugaśne wklejanki w obronie których własnymi słowami był w stanie sklecić jedno zdanie, które najcześciej ograniczało się do bluzgów pod adresem adwersarza.
Dzisiejsze posty sponsoruje literka A i H, oraz cyfra 88

konfederat
Polish Redneck

Postby konfederat » 30-10-2009, 00:45

Będzie publikacja w Pasażerze? :>
Image

Rotten82
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Rotten82 » 30-10-2009, 00:52

jak dla mnie to wywiady z takimi typami jak Ripo, są conajmniej zbędne

Cycek
Czytelnik "Hustlera"
Czytelnik "Hustlera"

Postby Cycek » 30-10-2009, 00:59

Zabrakło pytania o skarpetki, ale poza tym to gites, Koval <8)

Rewelacje Cipostera = bezcenne :D

Wypadałoby teraz wypytać Smalca ;)

zdzichu torba
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby zdzichu torba » 30-10-2009, 06:10

herr bert wrote:Koval
14) monarchia
Ripo
Cioty w rajtuzach

O 6 rano przeczytalem te rewelacje i juz wiem ze bede mial dobry humor przez caly dzien :mrgreen:
To moze ktos zrobi dla rownowagi teraz wywiad ze mna? :lol:

Rzubrzy
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Rzubrzy » 30-10-2009, 07:22

Ma swoje racje chlop, czesto zreszta ciekawe i nie wsytdzi sie ich mowic, ale przy tym fragmencie wymieklem:
Riposter wrote:Zewnętrzni to Ukraińcy, żydzi, masoneria i poczęci Niemcy oraz brukselska biurokracja coraz bardziej przypominająca molocha wpierdalającego się w najdrobniejsze aspekty ludzkiego życia. Nawet myśli i poglądy chcą ustawowo regulować. Wewnętrzny to lewckie antynarodowe podejście do obyczajów, tradycji , religii i tożsamości narodowej.

Mecenas
Szczymryj!
Szczymryj!

Postby Mecenas » 30-10-2009, 07:23

Ripo jest wporządku koleś
i faktycznie Koval dobra robota <:\
Filar CPDP

r27
Tomasz Jacykow Bloku Wschodniego

Postby r27 » 30-10-2009, 07:55

wywiad świetny, nie wiem o co wam chdozi, ripo jest w 100% szczerym facetem, ja nie podzielam jego wszystkich poglądów, mam inne spojrzenia na kwestię narodu, hitlera, najconalizmu itd ale lubiłem z nim toczyć dyskusje i uważam go za wartościowego kolesia

brawo koval!

bro
call me Google, bitch

Postby bro » 30-10-2009, 08:22

Koval,kolejny ciekawy wywiad. Tak trzymaj. Ja nie widze bezsensowności w przeprowadzeniu wywiadu z Riposterem. Jest osobą kojarzoną w tzw. klimacie więc, czemu nie? Również nie podzielam wielu jego poglądów. Jednak mam do niego szacunek właśnie za tą szczerośc facet nie udaje,to widac i wlasnie za to ma plusa. Inną kwestią jest,że te jego "wklejki" w większośi chętnie czytałem bo były ciekkawe i czasem jak zajrzę na fuckpc to właśnie po to żeby poczytac co tam Ripo przytoczy :oops:

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 30-10-2009, 09:05

Rotten82 wrote:jak dla mnie to wywiady z takimi typami jak Ripo, są conajmniej zbędne

zawsze mozesz zrobic wywiad z kims ciekawszym <8)

[ Dodano: |30 Paź 2009|, 2009 09:13 ]
Cycek wrote:Wypadałoby teraz wypytać Smalca ;)

nie widze takiej potrzeby, w wywiadzie uniknelismy jakichs sensacji na jego temat z ktorych ow mialby potrzebe wytlumaczenia sie. ja bym moze nawet zrobil z nim wywiad ale tyle razy sie o nim nieprzychylnie wypowiadalem ze teraz obluda by bylo prosic go o wywiad. ale nie wykluczam takiej, mozliwosci, nigdy nie mow nigdy.

w przygotowaniu kolejny wywiad z nietuzinkowa postacia, badzcie czujni :)
punki to chuje

old crewman
Honorowy Czytelnik Wyborczej

Postby old crewman » 30-10-2009, 09:40

koval wrote:w przygotowaniu kolejny wywiad z nietuzinkowa postacia, badzcie czujni :)

Matoł? <:D

Obywatel
Kat Królowej Azy
Kat Królowej Azy

Postby Obywatel » 30-10-2009, 10:15

W wielu tematach nie zgadzam się z Riposterem, a za taką gadkę o Hitlerze jakiś małolat z mojego podwórka zgarnąłby zwykły opierdol. W przypadku Ripa mogę to po prostu zwalić na starczą demencję ;) . Ale szanuję go za wyrazistość i - jak tu już było wyżej powiedziane - szczerość. Mało jest takich ludzi.
A gdyby wszyscy we wszystkim się zgadzali, to nie byłoby o czym dyskutować.

old crewman wrote:
koval wrote:w przygotowaniu kolejny wywiad z nietuzinkowa postacia, badzcie czujni :)

Matoł? <:D

To samo mi się nasunęło. :lol:
We the people, we'll surround you, we are rising up!
http://www.youtube.com/watch?v=NRE8Ve3Oit0
Liberty or death.

r27

Postby r27 » 30-10-2009, 10:19

w przygotowaniu kolejny wywiad z nietuzinkowa postacia, badzcie czujni

zrobisz wywiad sam ze sobą? <:)

[ Dodano: |30 Paź 2009|, 2009 10:21 ]
a tak poważnie to np z chęcią bym przeczytał wywiad z np Pietią

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 30-10-2009, 10:21

r27 wrote:
w przygotowaniu kolejny wywiad z nietuzinkowa postacia, badzcie czujni

zrobisz wywiad sam ze sobą? <:)

:lol: nie ma obaw jeszcze troche ludzi zostalo do popytania nim zdobede sie na taka desperacje :lol:
punki to chuje

Cycek
Czytelnik "Hustlera"
Czytelnik "Hustlera"

Postby Cycek » 30-10-2009, 10:34

Koval, zastanawiam się tylko po co robisz te wywiady?
Dla rozkmin na forum? Ripo był tu zarejestrowany i wszyscy mogli się przekonać jak wielkim zjebem jest ten człowiek. W jego życiu nie wydarzyło się nic rewolucyjnego od tego czasu, nie został buddystą, ani aktywistą Młodych Socjalistów, więc nie bardzo widzę sens. Oczywiście nie dopierdalam się, dobra robota (może poza kilkoma wpadkami), ale pytanie moje jest zasadnicze; po ki chuj?

Mecenas
Szczymryj!
Szczymryj!

Postby Mecenas » 30-10-2009, 10:39

r27 wrote:zrobisz wywiad sam ze sobą? <:)

to samo chciałem napisać, ale to troche wazeliniarstwo bo wychodziłoby na to że uważam kovala za osobe nietuzinkową ;)
Filar CPDP

old crewman

Postby old crewman » 30-10-2009, 11:00

Cycek wrote:Koval, zastanawiam się tylko po co robisz te wywiady?
Dla rozkmin na forum? Ripo był tu zarejestrowany i wszyscy mogli się przekonać jak wielkim zjebem jest ten człowiek. W jego życiu nie wydarzyło się nic rewolucyjnego od tego czasu, nie został buddystą, ani aktywistą Młodych Socjalistów, więc nie bardzo widzę sens. Oczywiście nie dopierdalam się, dobra robota (może poza kilkoma wpadkami), ale pytanie moje jest zasadnicze; po ki chuj?

Z tym się zgodzę, bo o ile wywiad z Bosym jest jak najbardziej sensowny, to gadka z Ripem przypomina odtwarzanie zdartej płyty (abstrahując już całkowicie o tego co on tam mieli w swoich wypowiedziach). Temat wygląda rzeczywiście jak sprokurowany dla potrzeb li tylko forum. Jeszcze zrozumiałbym rozmowę pod kątem powiedzmy historii, ale załogantów w tym wieku jest więcej i jak sądzę mających ciekawsze rzeczy do powiedzenia...

A z Matołem, to Koval spróbuj, to jest konkret wyzwanie, nie jakieś koleżeńskie pierdu-pierdu <8)

Wrzosek
Szemrany Katol
Szemrany Katol

Postby Wrzosek » 30-10-2009, 11:02

old crewman wrote:A z Matołem, to Koval spróbuj, to jest konkret wyzwanie, nie jakieś koleżeńskie pierdu-pierdu

O! To by było mocne. Jeśli oczywiście Matoł by się zgodził.

Zdrówka życzę

Obywatel
Kat Królowej Azy
Kat Królowej Azy

Postby Obywatel » 30-10-2009, 11:04

Matołów ci u nas dostatek.

Liberty or death.

Wrzosek
Szemrany Katol
Szemrany Katol

Postby Wrzosek » 30-10-2009, 11:04

Obywatel wrote:Matołów ci u nas dostatek.

Ale tylko jeden pisany z wielkiej litery ;)

Zdrówka życzę

Obywatel
Kat Królowej Azy
Kat Królowej Azy

Postby Obywatel » 30-10-2009, 11:06

Ależ skąd; toć on sam się podpisuje z małej. Widocznie nie traktuje tego jak nazwę własną lecz rzeczownik pospolity, epitet. Pogratulować samokrytyki.
Last edited by Obywatel on 30-10-2009, 11:50, edited 1 time in total.

Liberty or death.

Cycek
Czytelnik "Hustlera"
Czytelnik "Hustlera"

Postby Cycek » 30-10-2009, 11:16

na punkzwisie ktoś kiedyś zaproponował debatę Riposter vs. Yougurt.
<:8

Return to “ZGŁOSZONE TEKSTY”