Mit o globalnym ociepleniu

Wydaje ci się, że masz coś ciekawego do napisania, a nie potrafisz nawet założyć sobie bloga? Napisz to tu, a my po sprawdzeniu tekstu pod kątem koszerności, sensu i ortografii opublikujemy go. Lub też nie.

Moderator: XmichassX

User avatar
TwojStary77
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 3805
Joined: 18-08-2009, 18:49
Location: Landsberg an Warthe

Postby TwojStary77 » 08-12-2011, 15:30

spoko ziom wrote:
r27 wrote:
heh jakie popelniłaś -punkowe-wykroczenie że dostałaś ostrzeżenie??:)
ja za obrażanie innych użytkowników choć nie było tam żadnych typowych wulgaryzmów


ja np. dostałem za to że nie jem mięsa i walczę o prawa zwierząt :evil:


jeśli to nie joke
to ta tajna kwatera pozerów nie punków


prowadź wodzu!

józef k.
Czytelnik Wyborczej
Czytelnik Wyborczej
Posts: 29
Joined: 16-02-2009, 12:46

Postby józef k. » 08-12-2011, 20:23

birkut wrote:Walka z CO2 to hipokryzja


Bogate państwa mówią tak: my wam udzielimy pożyczki, ale wy za tę pożyczkę kupicie od nas technologie do redukcji emisji dwutlenku węgla. Za tym stoją olbrzymie pieniądze – twierdzi naukowiec w rozmowie z Michałem Płocińskim

Od kilku dni trwa konferencja klimatyczna ONZ w Durbanie. Dlaczego większość krajów nie chce przystać na propozycje Unii Europejskiej, które mają na celu walkę z globalnym ociepleniem?

Zygmunt Kolenda: Są dwa powody. Pierwszy to względy gospodarcze. Pamiętajmy, że niektóre kraje nawet nie podpisały protokołu z Kioto, bo zgoda na ustalone tam warunki oznaczałaby de facto ograniczenie tempa rozwoju gospodarczego. Prawie niemożliwe jest określenie całkowitych kosztów, a podawane przez różnych ekspertów – i tak bardzo wysokie – wartości nie uwzględniają wszystkich konsekwencji finansowych wymaganych zmian. Niektórych krajów na to po prostu nie stać.

A drugi powód?

Drugi jest natury naukowej. Otóż nie ma żadnego dowodu na to, że dwutlenek węgla czy inne gazy cieplarniane są przyczyną antropogenicznego, to znaczy powodowanego działalnością człowieka, ocieplenia klimatu. Mamy za to różne dowody na to, że działalność człowieka nie ma na to zjawisko żadnego wpływu lub ma bardzo znikomy. Przyczyn ocieplenia musimy szukać gdzie indziej, a przynajmniej nie zrzucajmy wszystkiego na CO2. Warto wiedzieć, że jeżelibyśmy nawet przyjęli tzw. hipotezę o gazach cieplarnianych, to wszystko wskazuje na to, że para wodna, która jest takim samym gazem cieplarnianym jak dwutlenek węgla, odpowiadałaby w co najmniej 70 proc. za zmiany klimatyczne.

A jak nie gazy cieplarniane?

Jeśli klimat rzeczywiście się ociepla, choć co do tego też są poważne wątpliwości, to zdecydowanie bardziej przekonująca jest teoria, którą wyznawał zmarły niedawno prof. Zbigniew Jaworowski, czyli wpływu słońca na klimat Ziemi. Ta koncepcja jest nadal badana, ale coraz lepiej udokumentowana. Jednak niestety to nie czysto naukowe aspekty są dziś najważniejsze w debacie. Dlatego dochodzi do przekłamań i straszenia społeczeństwa konsekwencjami globalnego ocieplenia. Zajmuję się naukowo modelowaniem matematycznym takich procesów jak właśnie przenoszenie masy, ciepła czy energii. Jeżeli ktoś mówi, że w ciągu 100 lat temperatura Ziemi wzrośnie o dwa lub pięć stopni, to kłamie, bo tego nie da się obliczyć.

Z czego więc wynika wywierana przez kraje wysoko rozwinięte presja na przyjęcie tej hipotezy?

Do obniżenia emisji CO2w elektrowniach potrzebne są bardzo rozbudowane technologie chemiczne. Takie rozwiązania zostały wypracowane w przodujących technologicznie krajach, np. w Niemczech. My nie mamy takich technologii, my musimy je kupić. Tak samo cały Trzeci Świat. A bogate państwa mówią tak: my wam udzielimy pożyczki, ale wy za tę pożyczkę kupicie od nas technologie do wychwytu dwutlenku węgla. Za tym stoją olbrzymie pieniądze. Nie ma co się dziwić, że Unia Europejska, choć jest emitentem bardzo znikomej części CO2, tak bardzo się uparła i tak wymusza na swoich członkach ograniczenie emisji. A my 95 proc. produkowanej energii uzyskujemy z węgla, który niestety emituje najwięcej dwutlenku węgla. Dziwię się więc bardzo, że w tej kwestii nasz rząd nie prowadzi ostrej polityki w imię obrony naszych interesów. A najbardziej mnie dziwi stanowisko profesora Buzka, który jest przecież specjalistą od inżynierii chemicznej i powinien zdawać sobie sprawę, że wszystko to opiera się na hipotezie, która nie została udowodniona. Nie można przecież wymuszać na krajach członkowskich decyzji, które są sprzeczne z logiką.

Ale logiczne jest, że jeżeli ta teoria jest prawdopodobna, to lepiej nawet na wszelki wypadek ograniczyć emisję CO2, by później nie żałować swej opieszałości...

Nie, bo jeśli ta hipoteza nie jest prawdziwa, to trzeba szukać odpowiedzi poprawnej. Jeśli występuje ocieplenie klimatu, to zastanówmy się nad tym, co należy zrobić, by zmniejszyć tego skutki. Bo jeśli to ocieplenie jest niezależne od działalności człowieka, to nie możemy zrobić nic, by walczyć z jego przyczynami. Jeśli walczylibyśmy ze wszystkim, co do czego bezpieczeństwa nie mamy pewności, skończylibyśmy, walcząc z setkami możliwych, ale niepotwierdzonych zagrożeń. A takie myślenie nie ma przecież żadnego sensu!
A czy od początku pan wiedział, że protokół z Kioto niczego trwale nie zmieni? Że wiele krajów w końcu nie wprowadzi w życie jego postanowień?

Wiadomo było, że to do niczego nie doprowadzi. To od początku była niesamowita hipokryzja. Nawet zwolennicy hipotezy, że przyczyną zmian klimatycznych są gazy cieplarniane, szacują przecież, że musielibyśmy zmniejszyć natychmiast emisję CO2 o 80 proc., by te zmiany cokolwiek dały. A wszelkie rozwiązania pośrednie nie mają najmniejszego znaczenia. Tylko czy słyszał ktoś o grantach naukowych na badanie innych teorii? Na obalenie tej powszechnie obowiązującej? W środowisku naukowym to wcale nie zwolennicy hipotezy o gazach cieplarnianych są w większości. I to nie jest dla nikogo żadną tajemnicą. Tylko po co ktoś ma prowadzić rzetelne badania, jeśli nikt od nikogo takich nie oczekuje? Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze...

Ale może już niedługo się to zmieni?

Na razie to, o czym teraz rozmawiamy, jest niestety wręcz niepoprawne politycznie. Po prostu nie wypada tak myśleć. Nie można mówić o żadnej bezstronnej nauce, o żadnym pluralizmie poglądów w dzisiejszej debacie na ten temat. Ja jestem w kontakcie z wieloma naukowcami, którzy myślą tak samo sceptycznie. W USA guru tych sceptyków jest Fred Singer. A kilka lat temu powołano nawet organizację sceptyków, która ma być przeciwwagą dla IPCC (Międzynarodowego Zespołu do spraw Zmian Klimatu), głównego promotora tej teorii. Tylko nie oszukujmy się, budżet, jakim dysponuje IPCC, na pewno nie pozwala na prowadzenie równoprawnej debaty. Ale podejście to zmieni się na pewno, bo nie da się żyć w tak wielkiej hipokryzji.

Zygmunt Kolenda jest profesorem AGH, wykładał na kilku amerykańskich uczelniach. Członek PAU i PAN, ekspert od spraw energetyki

Szczyt skazany na fiasko

Odbywające się w Durbanie spotkanie przedstawicieli wszystkich 193 państw skupionych w ONZ ma na celu wynegocjowanie nowego systemu przeciwdziałającego ociepleniu klimatu, który mógłby zastąpić protokół z Kioto (jego ważność wygasa z końcem 2012 r.). Na poprzednich konferencjach, w Kopenhadze i w Canhun, niewiążąco ustalono, że ONZ będzie się starała do 2050 r. ograniczyć emisję CO2 na świecie o połowę. Spotkanie potrwa do 9 grudnia, ale już jasne jest dla wszystkich, że zakończy się totalnym fiaskiem. Największym zwolennikiem ograniczenia emisji CO2 jest Unia Europejska, która jednak nie potrafi mówić jednym głosem. Na przykład Wielka Brytania już na samym początku konferencji poparła pomysł Kanady dotyczący bardzo nieekologicznej eksploatacji roponośnych piasków, czemu Unia miała się wyraźnie sprzeciwić. Ani Stany Zjednoczone, ani Chiny czy Indie (tzw. najwięksi truciciele) nie wykazują woli kompromisu. Eksperci od początku przewidywali, że konferencja ta to nic więcej niż olbrzymie koszty, a w dobie kryzysu ekonomicznego kwestie ekologiczne nie będą dla nikogo priorytetem.

http://www.rp.pl/artykul/9157,763153.html?p=2[/u]


http://doskonaleszare.blox.pl/2011/12/Z ... leniu.html
Whenever I'm in doubt, I ask myself "What would Jesus do?" And then I realize Jesus got himself crucified, so maybe his decision-making skills weren't all that great.

JaranekUchlanek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 1545
Joined: 11-12-2007, 00:02
Location: z sali porodowej

Postby JaranekUchlanek » 05-02-2012, 13:25

Śnieg w Algierii, śnieg we Włoszech, rekordowe mrozy w Polsce - globalne ocieplenie pełną gębą.
Made in Heaven inspired in Hell

User avatar
franek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 9814
Joined: 07-08-2006, 23:26
Location: UB5
Contact:

Postby franek » 05-02-2012, 13:32

płonie Babilon. :dziad:
peace brother...

User avatar
Panda
Podwójny agent
Posts: 9734
Joined: 08-08-2006, 09:32
Location: Kozhnitz

Postby Panda » 05-02-2012, 13:36

franek wrote:płonie Babilon. :dziad:


Jamajka, ostatnio bastion jeszcze się trzyma <8)
No Hope = No Fear

User avatar
franek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 9814
Joined: 07-08-2006, 23:26
Location: UB5
Contact:

Postby franek » 05-02-2012, 14:32

i Hajle Selasje na motorowerze. :-D
peace brother...

User avatar
ultralewucha
Oszołom
Oszołom
Posts: 307
Joined: 23-03-2010, 14:07

Postby ultralewucha » 05-02-2012, 14:38

JaranekUchlanek wrote:rekordowe mrozy w Polsce


rekordowe to by było -37 a nie -20 ...

JaranekUchlanek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 1545
Joined: 11-12-2007, 00:02
Location: z sali porodowej

Postby JaranekUchlanek » 05-02-2012, 16:51

Gdzie to ocieplenie się pytam. Chyba, że globalne ocieplenie poznajemy po ostrych zimach :-/
Made in Heaven inspired in Hell

User avatar
Rob26
Man Bear Pig
Posts: 4163
Joined: 01-08-2006, 10:54

Postby Rob26 » 05-02-2012, 17:20

strzeliles w samo sedno

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ale=krakow


i to jest prosze panstwa obowiazujaca logika tych kurew. Ann Coulter pisala, ze debata z ociepleniowcami to rozmowa z czystym wariatem. powodz =globalne ocieplenie, susza =gloalne ocieplenie, mrozy =globalne ocieplenie, upaly =globalne ocieplenie. szukanie w ich wywodach logiki i koherencji jest zbyteczne i bezcelowe, tak samo zreszta jak w calej idelogii lewizny


argumentacja z podanego linka ma na celu utrzymywanie tych ktorzy dali sie oszukac i zrobic w chuja w dalszym stanie ignorancji, nie moze byc tak by rzeczywistosc i zdrowy rozsadek wziely gore nad idelogia cwanych zlodziei, ktorzy zyja wygodnie tylko dzieki tym zrobionym na szaro polmozgom
Well I feel so good cos I feel so good
And I feel so good cos it feels so right
I was made to go with my girl
Like a saxophone was made to go with the night


Conservative Punk Division Poland
...czyli Szwecja nie moze byc i nie jest Arabia Saudyjska feminizmu
Image

User avatar
ślepy
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 3344
Joined: 02-10-2008, 14:18
Location: Rzeszów

Postby ślepy » 05-02-2012, 17:24

w tamtym roku albo dwa lata temu też tak tłumaczyli, że właśnie po tym, że są takie mrozy widać, że globalne ocieplenie jest w coraz większym zagrożeniem ;)

Klutka

Postby Klutka » 05-02-2012, 17:29

Pamiętam jak mi kiedyś ktoś tłumaczył nasze niskie temperatury, tym, że mamy globalne ocieplenie. Mówił mniej więcej, że na biegunie północnym robi się cieplej i ciepło wypiera stamtąd zimno do nas :roll:

User avatar
Bonzdriver
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 3138
Joined: 07-08-2006, 23:06

Postby Bonzdriver » 05-02-2012, 17:33

A wystarczyło wymienić żarówki na świetlóki <:<
Nie rzecz w tym by zabić, żydów gazem truć,
lecz wygnać ich stąd wszystkich.
Oto nasz cel i trud.

User avatar
Panda
Podwójny agent
Posts: 9734
Joined: 08-08-2006, 09:32
Location: Kozhnitz

Postby Panda » 06-02-2012, 08:19

ktoś pamięta zakłady z zimy 1995/1996 kiedy ostatni raz zamarzła Wisła?

u nas typ traktorem przez Wisłę przejechał, jakieś małolaty maluchem

z okresu budowy elektrowni (lata 60/70) słyszałem historię o typie, który najebany przejechał ciężarówką :lol:
No Hope = No Fear

User avatar
Panda
Podwójny agent
Posts: 9734
Joined: 08-08-2006, 09:32
Location: Kozhnitz

Postby Panda » 07-02-2012, 14:08

do tej ostatniej historii nie byłem przekonany ale zaciągnałem języka tu i ówdzie u świadków tego zdarzenia i wygląda na to, że nie jest to mit

ponad 30 lat temu Zbigniew J. z Gniewoszowa pił z kumplami, zabrakło wódki, Zbyszek słynął z tego, że trzeźwego go za kółkiem ciężko było spotkać więc jak już wspomnianego zacnego trunku zabrakło nie zastanawiając się dłużej wsiadł do swojego Ziła i w okolicach Świerży Górnych przejechał na drugą stroną, u miejscowych zaopatrzył się w bimber i szczęśliwie powrócił na drugą stronę by dokończyć libację
No Hope = No Fear

JaranekUchlanek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 1545
Joined: 11-12-2007, 00:02
Location: z sali porodowej

Postby JaranekUchlanek » 08-02-2012, 10:00

Ciekawy tekst o skutkach polityki ograniczania emisji CO2. Nie jestem w stanie zweryfikować zawartych w nim danych gospodarczych ale całość brzmi dość przekonująco.

http://www.trystero.pl/archives/11784

edit: Niech ktoś powstrzyma tych kurwichsynów: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,111 ... _CO2_.html
Made in Heaven inspired in Hell

User avatar
Human_Animal
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 1398
Joined: 07-08-2006, 08:52

Postby Human_Animal » 12-02-2012, 21:59

Globalne ocieplenie w natarciu - na Majorce na przyszłą zimę mogą chyba zacząć budować wyciągi ;)

Image

User avatar
Rob26
Man Bear Pig
Posts: 4163
Joined: 01-08-2006, 10:54

Postby Rob26 » 26-04-2012, 18:43

Jeden z glownych animatorow i 'alarmistow' globalnego ocieplenia przyznaje sie iz pierdolil bzdury jak potluczony


http://www.inquisitr.com/224934/global- ... -alarmist/
Well I feel so good cos I feel so good
And I feel so good cos it feels so right
I was made to go with my girl
Like a saxophone was made to go with the night
Conservative Punk Division Poland

...czyli Szwecja nie moze byc i nie jest Arabia Saudyjska feminizmu

Image

Klutka

Postby Klutka » 09-12-2012, 17:32

Mógłby ktoś polecić jakieś książki o micie globalnego ocieplenia lub coś w tym stylu? Potrzebuję to pilnie do pewnej pracy ;)

Nikodem15
Oszołom
Oszołom
Posts: 425
Joined: 08-03-2007, 18:39

Postby Nikodem15 » 10-12-2012, 02:11

Spytaj swojego chłopaka.

Klutka

Postby Klutka » 10-12-2012, 10:38

Riposta roku <:D

Raww
Oszołom
Oszołom
Posts: 499
Joined: 27-07-2008, 22:47

Postby Raww » 27-12-2012, 21:00

Klutek,ja ci cos polece.
Ksiazka,zwie sie "smarowanie dupy wazelinna"
Ja tego nie czytalem,ale slyszalem,ze cos pieknego.

User avatar
Lodzermensch
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 1747
Joined: 27-08-2007, 10:39

Postby Lodzermensch » 09-01-2013, 19:38

Globalne ocieplenie wyhamowało? Zaskakujące wyniki badań
dzisiaj, 18:12

Globalne ocieplenie się zatrzymało – twierdzą naukowcy z brytyjskiej organizacji badającej klimat Met Office. Ich zdaniem, temperatury będą rosnąć znacznie wolniej, niż przewidywano, a związana z tym panika jest przedwczesna. Natychmiast podniosły się liczne głosy sprzeciwu.
Pod wpływem ocieplenia zmienia się m.in. klimat Antarktyki, fot. AFP
Pod wpływem ocieplenia zmienia się m.in. klimat Antarktyki, fot. AFP

Badacze z Met Office skorygowali właśnie swoją prognozę sprzed 13 miesięcy. Wówczas twierdzili, że w najbliższych pięciu lat temperatury będą 0,54 st. Celsjusza powyżej średniej. Teraz jednak, po użyciu nowego, eksperymentalnego modelu badań, doszli do wniosku, że wzrost zatrzyma się na poziomie 0,43 stopnia. Czyli będzie nieznacznie wyższy niż w 1998 roku.

To oznacza ich zdaniem, że – patrząc z perspektywy roku 2017 – temperatury nie wzrosną znacząco na przestrzeni 20 lat. Met Office uważa, iż mogą mieć na to wpływ takie czynniki, jak prądy oceaniczne czy niska aktywność solarna.

REKLAMA

Sceptycy w kwestii zmian klimatu już okrzyknęli te ustalenia dowodem, że ocieplenie się zatrzymało. Pojawiły się już nawet głosy krytykujące klimatyczną politykę brytyjskiego rządu – skoro bowiem mimo intensywnej emisji gazów cieplarnianych temperatury rosną wolniej, to pieniądze wydane np. na farmy wiatrowe wydają się być wyrzucone w błoto.

Część naukowców studzi jednak nastroje, tłumacząc, że takie wnioski należy wysnuwać na podstawie danych z wielu dekad, a nie kilku lat. W opinii profesora Chrisa Rapleya z Uniwersytetu Londyńskiego, dane Met Office nie uprawniają do stwierdzenia, że ocieplenie się zatrzymało.

– Nawet jeśli średnia globalna temperatura pozostanie bez zmian, to np. zmiany opadów wciąż są groźne. Wystarczy spojrzeć na to, co obecnie dzieje się w Australii (gdzie od kilku miesięcy padają nowe rekordy ciepła – red.) – tłumaczy naukowiec.

Wtóruje mu dr Richard Allan Uniwersytetu w Reading. – Ocieplenie się nie zatrzymało, ale jedynie spowolniło w stosunku do gwałtownych zmian, jakie nastąpiły w latach 70. ubiegłego wieku – wyjaśnia. – W informacjach Met Office nie widzę podstaw, by przypuszczać, że to koniec ocieplenia związanego z działalnością człowieka – dodaje.

Naukowcy z Met Office bronią swoich tez, tłumacząc, że ich prognoza nie dotyczy długoterminowych zmian klimatu. – Te i poprzednie dane dowodzą, że Ziemia będzie znacznie cieplejsza niż np. w latach 60. XX wieku – wyjaśnia Julia Slingo, szefowa zespołu badaczy. – W tych prognozach nie ma nic, co podważałoby długoterminowe klimatyczne scenariusze.

Globalne ocieplenie, czyli podwyższenie temperatury przy powierzchni ziemi i oceanów, jest obserwowane od połowy ubiegłego wieku. Przewiduje się, że będzie ono następować także w przyszłości. Wciąż jednak trudno określić, jaka będzie jego skala i konsekwencje w poszczególnych regionach Ziemi.

Trwają także dyskusje, na ile wpływ na to zjawisko ma działalność człowieka, a na ile czynniki naturalne. Rządy większości państw podpisały i ratyfikowały tzw. protokół z Kioto, mający na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Czy "ugotujemy" Ziemię? - przeczytaj artykuł w Onecie

Nie brakuje jednak również zwolenników tezy, iż klimat będzie się ocieplać niezależnie od działalności człowieka. Tak uważał np. słynny polski naukowiec prof. Zbigniew Jaworski. Jego zdaniem, należy oczekiwać raczej kolejnej epoki lodowcowej, bo tak wynika z badań geologicznych.


:fiufiu:
Image

User avatar
skorpion
el machete
el machete
Posts: 3265
Joined: 04-09-2006, 13:28

Postby skorpion » 09-01-2013, 20:20

no bo przecież zamontowali te filtry... tfu! pakiety klimatyczne :)
Kiedy nadejdzie moja godzina ułóżcie moje ciało twarzą do dołu, żeby wszyscy, którzy mnie nie lubią, mogli mnie pocałować w dupę.

User avatar
franek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 9814
Joined: 07-08-2006, 23:26
Location: UB5
Contact:

Postby franek » 09-01-2013, 22:48

brytyjskia organizacja badająca <8)
peace brother...

User avatar
renesaga
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 2189
Joined: 25-09-2010, 13:41
Location: Planeta malp ver 2.0

Postby renesaga » 09-04-2013, 16:51

http://principia-scientific.org/support ... phere.html

A recent NASA report throws the space agency into conflict with its climatologists after new NASA measurements prove that carbon dioxide acts as a coolant in Earth's atmosphere.


Image
Jeśli chcecie prawdziwego RPG z długimi dialogami, nieliniową fabułą, wieloma questami, trudnymi misjami i znaczącym wpływem losowości na grę, to idźcie coś załatwić w urzędzie.
Image

User avatar
el_fanatico
hipis
Posts: 1679
Joined: 16-02-2011, 17:15

Postby el_fanatico » 18-07-2013, 18:41

"Politycy i kombinatorzy żerujący na tezie o globalnym ociepleniu mają kolejny problem, poza zatrzymaniem wzrostu średniej temperatury na Ziemi. Na podstawie obserwacji satelitarnych naukowcy z Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation oraz Australian National University ustalili, że w latach 1982-2010 pokrywa roślinna na Ziemi rozrosła się o 11 % w korelacji ze wzrostem stężenia dwutlenku węgla w powietrzu. (...) Naukowcy porównują dwutlenek węgla do nawozu, który sprzyja rozrostowi roślinności. Gaz ten jest wykorzystywany przez rośliny w fotosyntezie, której produktem są cukry i tlen. Węgiel z dwutlenku węgla jest w ten sposób ponownie wiązany w ciało stałe.

Paradoksalnie walka z dwutlenkiem węgla ubrana w szaty ekologii uderza zatem w rozwój ekosystemów na Ziemi, ponieważ rośliny są początkiem wielu łańcuchów pokarmowych. Próby zahamowania wzrostu stężenia CO2 to wyrok śmierci głodowej na licznych Afrykanów. W Polsce wzrasta koszt bezsensownych regulacji (np. prawa do emisji CO2), co wywoła wzrost cen energii. Jednocześnie zahamowanie ocieplenia to powstrzymanie spadku kosztów ogrzewania koniecznego w naszej strefie klimatycznej przez około połowę każdego roku."


http://www.mpolska24.pl/blogi/post/4779 ... nia-pustyn
Kiedyś kupię nóż i powyrzynam wszystkich wkoło.

1410
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 2599
Joined: 28-09-2006, 14:53

Postby 1410 » 15-12-2013, 20:35

Image

Nie mogłem sie powstrzymać...w Egipcie śnieg pierwszy raz od 112 lat, na bliskim wschodzie zima, ludzie zamarzają. To chyba nadmierna walka z globalnym ociepleniem przynosi efekty...

User avatar
skorpion
el machete
el machete
Posts: 3265
Joined: 04-09-2006, 13:28

Postby skorpion » 15-12-2013, 23:40

biali ludzie, regulując klimat światowy, znów okazali swoją wyższość
Kiedy nadejdzie moja godzina ułóżcie moje ciało twarzą do dołu, żeby wszyscy, którzy mnie nie lubią, mogli mnie pocałować w dupę.

JaranekUchlanek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk
Posts: 1545
Joined: 11-12-2007, 00:02
Location: z sali porodowej

Postby JaranekUchlanek » 19-12-2013, 20:38

Made in Heaven inspired in Hell


Return to “ZGŁOSZONE TEKSTY”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest