Małe życie

Wydaje ci się, że masz coś ciekawego do napisania, a nie potrafisz nawet założyć sobie bloga? Napisz to tu, a my po sprawdzeniu tekstu pod kątem koszerności, sensu i ortografii opublikujemy go. Lub też nie.

Moderator: XmichassX

cybuch1753
Hasta la riposta siempre!

Postby cybuch1753 » 27-08-2012, 19:54

No czy zabijasz zaplodnioną komorke = czlowieka, czy tylko plemniki
Zmutowany Cyc Ewy S. wrote:Powiedzcie mi - co to za lewicowiec co walczy o prawa seksistowskiego burżuja, ubierającego się w ciuszki za 500 zł, tylko dlatego, że w dupie gmera mu kolega a nie koleżanka ?????

cybuch1753

Postby cybuch1753 » 27-08-2012, 19:55

Tez musze gdzies doczytac
Zmutowany Cyc Ewy S. wrote:Powiedzcie mi - co to za lewicowiec co walczy o prawa seksistowskiego burżuja, ubierającego się w ciuszki za 500 zł, tylko dlatego, że w dupie gmera mu kolega a nie koleżanka ?????

renesaga
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby renesaga » 27-08-2012, 19:55

konfederat wrote:Nie wiem a co to ma do rzeczy Rene, bo przyznam szczerze, że nie łapię <:)

Chodzi mnie o to kiedy dany czyn nazywamy aborcja a kiedy cos jest antykoncepcja.
Czy pigulka 24 jest aborcja/wymuszonym poronieniem czy jest to forma antykoncepcji nadal?
Jeśli chcecie prawdziwego RPG z długimi dialogami, nieliniową fabułą, wieloma questami, trudnymi misjami i znaczącym wpływem losowości na grę, to idźcie coś załatwić w urzędzie.
Image

Emilka
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Emilka » 27-08-2012, 19:57

renesaga wrote:A co z pigulkami po? To tez aborcja :idea: :?: Pytam bez spiny bo nigdy nie znalazlem sensownej odpowiedzi

w Polsce ponoc dostepne sa tylko takie pigułki, które przez śluzy itp blokują dojście plemnika do jajeczka...Ale jak ktos sie uprze to moze dostac różne inne specyfiki na lewo.

Znam laske, która 3 razy wywolywala poronienia np bardzo gorącą kąpielą albo dziwnymi lekami. kazda ciaza byla z tym samym facetem. koles powiedzial,ze jak czegos ,,nie bedzie z tym robic'', to ja zostawi. Chorzy patole
I admire the effort but i found it remarkably elementary to defeat you by cause of your extremely underdeveloped skills

konfederat
Polish Redneck

Postby konfederat » 27-08-2012, 19:57

Nie wiem czy dobrze kminię, więc tak:
- pigułka antykoncepcyjna ma spowodować żeby plemnik z jajeczkiem się nie spotkały, czyli jak guma;
- pigułka aborcyjna ma za zadanie "zneutralizować" już zapłodnione jajeczko tak więc jak dla mnie taka estetyczna skrobanka. Czyli jak otrucie człowieka. Czyli zabójstwo.
Image

konfederat
Polish Redneck

Postby konfederat » 27-08-2012, 19:58

renesaga wrote:Czy pigulka 24 jest aborcja/wymuszonym poronieniem czy jest to forma antykoncepcji nadal?

Dla mnie aborcja.
Image

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy

Martucha
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Martucha » 27-08-2012, 19:58

Trudno nazwać to aborcją chociażby z tego względu, że w większości przypadków nie dojdzie nawet do zapłodnienia. Tabletki antykoncepcyjne niestety też mają za zadanie nie dopuścić do zagnieżdżenia ewentualnego zarodka.
Poronienie od gorącej kąpieli :lol: to chyba się w tym wrzątku topiła :lol:
"Nie strzelajcie do orkiestry,
Jeśli oni zginą przyjdą lepsi"

Klutka

Postby Klutka » 27-08-2012, 20:02

renesaga wrote:
Klutka wrote:gdzie zwierzęta są dobrze traktowane.

Dobrze traktowane czyli jak? Dostaja w leb nie 5kg mlotkiem tylko 3.5kg :-P ?

No wiadomo, że i tak zostaną zabite na mięso, ale w trakcie swojego życia mają się bardzo dobrze.

Martucha
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Martucha » 27-08-2012, 20:05

Klutka wrote:
renesaga wrote:
Klutka wrote:gdzie zwierzęta są dobrze traktowane.

Dobrze traktowane czyli jak? Dostaja w leb nie 5kg mlotkiem tylko 3.5kg :-P ?

No wiadomo, że i tak zostaną zabite na mięso, ale w trakcie swojego życia mają się bardzo dobrze.

Dziwki na zawołanie i drinki z palemką :fiufiu:

Emilka
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Emilka » 27-08-2012, 20:05

Martucha wrote:Poronienie od gorącej kąpieli :lol: to chyba się w tym wrzątku topiła :lol:

http://www.papilot.pl/ciaza/17222/Co-zw ... szcze.html
I admire the effort but i found it remarkably elementary to defeat you by cause of your extremely underdeveloped skills

Klutka

Postby Klutka » 27-08-2012, 20:06

konfederat wrote:- pigułka antykoncepcyjna ma spowodować żeby plemnik z jajeczkiem się nie spotkały, czyli jak guma;

Pigułka antykoncepcyjna powoduje, że jajeczka w ogóle nie ma, bo nie ma owulacji w cyklu kobiety. Więc ten proces jest już dużo wcześniej zatrzymany.

konfederat wrote:- pigułka aborcyjna ma za zadanie "zneutralizować" już zapłodnione jajeczko tak więc jak dla mnie taka estetyczna skrobanka. Czyli jak otrucie człowieka. Czyli zabójstwo.

Dokładnie tak.

Martucha
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Martucha » 27-08-2012, 20:08

Emilka proszę Cię, co to za źródło informacji? Pamiętaj też żeby w ciąży nie obcinać włosów, nie malować paznokci i nie przechodzić pod drabiną :dziad:

Swoją drogą internet to genialna pożywka dla paranoiczek, jak któraś będzie w ciąży radzę omijać z daleka- wystarczą "mądre" rady życzliwych znajomych i nieznajomych :twisted:
Last edited by Martucha on 27-08-2012, 20:11, edited 1 time in total.

Emilka
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Emilka » 27-08-2012, 20:08

Klutka wrote:
konfederat wrote:- pigułka antykoncepcyjna ma spowodować żeby plemnik z jajeczkiem się nie spotkały, czyli jak guma;

Pigułka antykoncepcyjna powoduje, że jajeczka w ogóle nie ma, bo nie ma owulacji w cyklu kobiety. Więc ten proces jest już dużo wcześniej zatrzymany.

oraz zmianie konsystencji śluzu szyjki macicy w taki sposób, że nie przepuszcza on plemników.

konfederat
Polish Redneck

Postby konfederat » 27-08-2012, 20:10

Emilka wrote:
Klutka wrote:

oraz zmianie konsystencji śluzu szyjki macicy w taki sposób, że nie przepuszcza on plemników.

Przyznam, że nie wiem jak to się odbywa technicznie ale skoro efekt jest taki, że DNA się nie miesza to de facto działa jak guma. Żadne życie nigdy nie powstało czyli nikt też nie umarł.
Image

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy

Tradycja
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Tradycja » 27-08-2012, 20:11

Martucha wrote:Tabletki antykoncepcyjne niestety też mają za zadanie nie dopuścić do zagnieżdżenia ewentualnego zarodka

Nie spotkałam się z tym, natomiast wedle mojej wiedzy uniemożliwiają one jajeczkowanie, dlatego ewentualnego zarodka nie ma.

Natomiast te tabletki 24h po mają taką dawkę hormonów, że można się po nich bardzo poważnie pochorować.

Moim zdaniem w Polsce antykoncepcja leży i kwiczy, bo tak naprawdę pary mają do wyboru same badziewie, czyli właściwie tylko kondomy, tabsy (bądź plastry), spiralę i pianki plemnikobójcze, względnie kalendarzyk i szklankę wody zamiast.
Image

madafaka
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby madafaka » 27-08-2012, 20:15

Klutka wrote:ale w trakcie swojego życia mają się bardzo dobrze.

zle, mieso za zycia trzeba napirdalac kijem, kopac, torturowac... co chcesz, i przedewszystkim ma zdychac w bolu godzinami, wtedy wlasnie jest odpowiednio najebane adrenalinom i testosteronem, to jast wlasnie to czego prawdziwy samiec alfa potrzebuje :twisted:

ale ty mozesz oczywiscie jesc hipisowskie kurczaczki, bo masz byc ulegla i znac swoje miejsce w kuchni, biatch <8)
Last edited by madafaka on 27-08-2012, 20:15, edited 1 time in total.
bo w madaface siedzi policjant i dobrze spełnia swoje zadanie

Mecenas
Szczymryj!
Szczymryj!

Postby Mecenas » 27-08-2012, 20:15

zawsze facet może dokonać wasektomii <:)
Filar CPDP

Emilka
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Emilka » 27-08-2012, 20:15

Martucha wrote:Emilka proszę Cię, co to za źródło informacji? Pamiętaj też żeby w ciąży nie obcinać włosów, nie malować paznokci i nie przechodzić pod drabiną :dziad:

Swoją drogą internet to genialna pożywka dla paranoiczek, jak któraś będzie w ciąży radzę omijać z daleka- wystarczą "mądre" rady życzliwych znajomych i nieznajomych :twisted:

ponoć , żeby doszło do poronienia ma to być bardzo gorąca woda, parząca. a nie 30 stopni..ale jak jest naprawdę to nie wiem i nie planuję sprawdzac

Klutka

Postby Klutka » 27-08-2012, 20:15

Tabletki antykoncepcyjne to niestety także straszne badziewie i dawką hormonów nie różnią się dużo od tych tabletek wczesnoporonnych :-| Nieźle można sobie rozregulować całą gospodarkę hormonalną.

Martucha
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Martucha » 27-08-2012, 20:16

Odpowiedź dla Sowiska:

" Preparaty jednoskładnikowe

Jednoskładnikowe środki antykoncepcyjne zawierają tylko gestageny i występują w formie tabletek, zastrzyków, które należy powtarzać co trzy miesiące oraz metod polegających na wszczepianiu implantów z hormonem lub przyklejaniu na skórę plastrów, wydzielających do wnętrza organizmu odpowiednie dawki środka.

Działanie antykoncepcyjne tych środków polega głównie na zmienianiu właściwości śluzu w szyjce macicy i utrudnianiu wnikania plemników do dróg rodnych kobiety. Hormony te hamują również owulację, ale tylko u 70% kobiet (tabletki tego typu są zatem mniej skuteczne od dwuskładnikowych). Jeśli jednak dojdzie do zapłodnienia, gestageny utrudniają zagnieżdżanie się zarodka w macicy, gdyż zmieniona jest struktura błony śluzowej macicy. Takie działanie wszystkich tabletek, plastrów, zastrzyków oraz pozostałych preparatów jednoskładnikowych jest więc przyczyną śmierci zarodka[14][15].

Preparatami jednoskładnikowymi są również środki nazywane antykoncepcją postkoitalną oraz hormonalne wkładki domaciczne zapobiegające zagnieżdżeniu się zarodka w macicy.
Preparaty dwuskładnikowe

Zawarty w tych preparatach estragenowo-gestagenowych etynyloestradiol hamuje wydzielanie FSH, uniemożliwiając dojrzewanie pęcherzyków Graffa i tym samym komórek jajowych. Natomiast gestageny (również obecne w tabletkach) hamują owulację, czyli uwolnienie komórki jajowej. Zmieniają też śluz szyjki macicy, utrudniając wnikanie plemników do dróg rodnych kobiety. W ten sposób hormonalne środki antykoncepcyjne uniemożliwiają zapłodnienie i powstanie zarodka. Dodatkowo, nawet jeśli by doszło do zapłodnienia, to składniki tabletek antykoncepcyjnych, działając razem, mogą uniemożliwić zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy i spowodować obumarcie zarodka. Naukowe analizy dostępnych badań tego zagadnienia zwracają uwagę na istnienie dobrych dowodów wspierających hipotezę, że skuteczność doustnej antykoncepcji zależy w pewnym stopniu od efektów występujących po zapłodnieniu. Nie ma jednak wystarczających danych, aby oszacować udział tych efektów[16][17].

Najczęściej stosowane w hormonalnych środkach antykoncepcyjnych gestageny to: Dezogestrel, Lewonorgestrel, Drospirenon, Gestoden, Norelgestromin.

Metody hormonalne przeznaczone dla kobiet są bardzo skuteczne, a niebezpieczeństwo wywołania skutków ubocznych, spowodowanych ingerencją w system hormonalny kobiety, zwłaszcza przez pigułki jest minimalne. Warunkiem skuteczności jest ich systematyczne połykanie (zgodnie z instrukcją) w celu utrzymania potrzebnego stężenia hormonów. Skuteczność tych metod zależy ściśle od systematyczności w stosowaniu. Wymienione metody mogą być nieskuteczne w związku z niektórymi chorobami i zażywaniem specyficznych leków.

Środki hormonalne mogą wywoływać u kobiet stany zapalne pochwy, wzrost ryzyka zakażeń grzybiczych i bakteryjnych, powstania zakrzepów i zatorów (ciąża zwiększa to ryzyko 60-krotnie[18]), rozwinięcia się ciąży pozamacicznej[19], ale zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania na raka jajnika i raka trzonu macicy[20].

Trwają intensywne prace nad stworzeniem hormonalnych środków antykoncepcyjnych dla mężczyzn. Problem jest złożony, gdyż istnieje niebezpieczeństwo wywołania feminizacji, a oprócz zahamowania samej produkcji plemników należy także unieczynnić plemniki już wyprodukowane[21]."

Chociażby z wikipedii

Klutka wrote: Nieźle można sobie rozregulować całą gospodarkę hormonalną.

albo uregulować :>
Last edited by Martucha on 27-08-2012, 20:20, edited 1 time in total.

Klutka

Postby Klutka » 27-08-2012, 20:20

Martucha wrote: niebezpieczeństwo wywołania skutków ubocznych, spowodowanych ingerencją w system hormonalny kobiety, zwłaszcza przez pigułki jest minimalne.

taaaaaaa <8)

Emilka
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Emilka » 27-08-2012, 20:20

Klutka wrote:Tabletki antykoncepcyjne to niestety także straszne badziewie i dawką hormonów nie różnią się dużo od tych tabletek wczesnoporonnych :-| Nieźle można sobie rozregulować całą gospodarkę hormonalną.

nie wyobrazam sobie powrotu do gumek.

w Anglii kobiety mają każdą metodę antykoncepcji za darmo i moja kolezanka wszczepiła soboe pod skórę taki mały implancik z hormonami. raz na kilka lat nowy. niefajne uczucie, jak przejezdzasz po tym palcem

Martucha
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Martucha » 27-08-2012, 20:21

myślę, że nie większe jak przy reszcie leków którymi lubimy faszerować się na potęgę :)

Klutka

Postby Klutka » 27-08-2012, 20:21

Martucha wrote:albo uregulować :>

Szczerze mówiąc jeśli chodzi o regulację samego cyklu i związanej z nim gospodarki hormonalnej potrzebny jest przede wszystkim dobry doktor i badania. A takowych lekarze praktycznie w ogóle nie wykonują, więc zamiast regulować można nieźle rozregulować.
Last edited by Klutka on 27-08-2012, 20:24, edited 1 time in total.

Emilka
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Emilka » 27-08-2012, 20:22

Klutka wrote:
Martucha wrote: niebezpieczeństwo wywołania skutków ubocznych, spowodowanych ingerencją w system hormonalny kobiety, zwłaszcza przez pigułki jest minimalne.

taaaaaaa <8)

różne tabletki, różne objawy. ja mam Jasmin od paru lat. Ponoć jedne z lajtowszych

- schudłam 2 kilo
- lepsza cera
- regularny okres
- większe cycki
- zero skoków nastrojów
- skończyły się bóle
- okres, jak w zegarku

Martucha
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Martucha » 27-08-2012, 20:23

"nie ucz ojca dzieci robić"
Badaniami chcesz leczyć kobiety z problemów hormonalnych???

Klutka

Postby Klutka » 27-08-2012, 20:25

różne tabletki, różne objawy. ja mam Jasmin od paru lat. Ponoć jedne z lajtowszych

Ja się też fajnie czułam jak zażywałam, gorzej było jak to odstawiłam. <8|

Martucha wrote:Badaniami chcesz leczyć kobiety z problemów hormonalnych???

Żeby zapisać jakiś lek warto wcześniej zrobić badania jeśli się da, po samych objawach moim zdaniem lekarz nie powinien przepisywać leków.

cyberlola
Kobieta Informatyk
Kobieta Informatyk

Postby cyberlola » 27-08-2012, 20:27

No i na chuj się upierasz? Można uregulowac jak najbardziej, zwalczyć czyraki na ryju, zmniejszyć wypadanie włosów i różne takie.
Poznasz ludzi mądrych i wielkich
i skurwysynów, którym alkohol i cynizm
przeżarły mózg i trzewia,
lecz dzięki temu poznasz zło i dobro.

------
MIĘSO! :twisted:

Martucha
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Martucha » 27-08-2012, 20:27

Martucha wrote:Badaniami chcesz leczyć kobiety z problemów hormonalnych???

Klutka wrote:Żeby zapisać jakiś lek warto wcześniej zrobić badania jeśli się da, po samych objawach moim zdaniem lekarz nie powinien przepisywać leków.

łaaał, genialna recepta!

Przecież Klutka wszystko wie lepiej, jak widać jest też domorosłym endokrynologiem, zuch dziewczyna!

Emilka
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Emilka » 27-08-2012, 20:29

Klutka wrote:

Ja się też fajnie czułam jak zażywałam, gorzej było jak to odstawiłam. <8|

szczerze mówiąc też odstawiłam, jak rozstałąm sie z facetem, ale potem wróciłam.

Również żadnych nowych objawów. Można powiedzieć, że wszystko po prostu wróciło mi do stanu, zanim zaczęłam tabletki zażywać.
Miałam tez badanie wątroby, bo moją ginekolożka zaleca i też wszystko ok.

Zatem zamiast się męczyć z gumkami, to polecam tabletki

Return to “ZGŁOSZONE TEKSTY”