All Bandits

Moderator: XmichassX

Szombierek

All Bandits

Postby Szombierek » 11-12-2008, 00:19

Made In Poland
Image
***1/2

Płyta wydana przez „nazioli” z Olifanta :lol: Okładka mocno średnia. Wkładka zawiera teksty zdjęcia członków kapeli i podziękowania z pozdrowieniami. No i oczywiście Wielkie Oi! Oi! Oi! 
Otwierająca płytę piosenka „Kraina ciepłych noży” to jedna z lepszych piosenek na tej płycie, jak dla mnie momentami za wolna, ale mocno daje rade, dobry tekst wpadający w ucho. Druga piosenka „Jak skała” ma słabszy teks, ale za to jest bardziej melodyjnie zagrana. „Piwko” to kolejna piosenka z serii hymnów piwnych, jaką każdy Ojowy zespół musi posiadać w repertuarze, nic nadzwyczajnego, ale nie można powiedzieć, że wkurwia ucho. „Kamienice” to bardziej nostalgiczna piosenka, tekst traktuje o biedzie, czyli kolejny oklepany temat, ludzie bez szans i ogólna patologia. „Wypłata” to petarda tej płyty i chyba moja ulubiona piosenka Bandytów, tekst miażdży poczuciem humoru. Dalej kolejne teksty o niczym nowym i tępa ojowa muzyka, (czyli chyba taka jak miała być) „Yuppie”, krytyka bogatych dzieciaków i bajanie o życiu na ulicy, „Osioł” zaczynający się lekkim reege, o życiu na przekór, „Unitek” oczywiście o jakimś mitycznym Unitet punk & skins, „Protestuje” o odrzuceniu przez społeczeństwo, „Punk” takie pitu, pitu w sumie zabawna piosenka z wesołą melodią, „Pogo” zajeżdża wiochą i jest strasznie nudna ta piosenka jak dla mnie, „Zajebisty” podoba mi się w chuj, piosenka o skromności autora i kapeli ;) No i na koniec o jabolpunkach „Niewolnicy”.
Podsumowując jest to kawał tępego Oi! mjuzik z przeciętnymi tekstami na oklepane tematy, oczywiście z kwiatkami takimi jak „Wypłata” i „Kraina Ciepłych Noży” które są zajebiste. Wstawki z rejsu czynią płyte nieco bardziej atrakcyjną.
Dobre jak na debiut nic wybitnego, ale trochę lepiej niż średnie tak na 3+.

ps. Płyta wydana w edycji limitowanej 1000 egzemplarzy, jeszcze wnuki wydawcy będą ją sprzedawać :lol:

Pojedynek o Mistrzowski Tytuł split All Bandits i Lumpex’75
Image

Wydawcą po raz kolejny jest Olifant.
Okładka chujowa. Wkładka zawiera teksty piosenek (oprócz kowerów) na tle plakatów koncertów, na jakich grały zespoły. Płyta wyda w pierdolonym digipaku.
All Bandits na tym krążku trochę zmieniło brzmienie nie jest już aż takie monotonne, irytuje jedynie tłuczenie po garnku. Teksty oczywiści o zadymach „polecą zęby”, jakimi złymi, dumnymi i prostymi skinami jesteśmy „Oi! Oi! Oi!” dość podobna piosenka „Mówią o Nas”. „Szczenięce lata” troche odbiega tematyką od Ojowych standardów, są to wspominki młodości geriatryka. Najsłabszy kawałek to „Love Story” z mega ambitnym tekstem „Ty mnie nie chciałaś innemu dupy dałaś oi dana oi” ale za to jest też piosenka z tekstem naprawdę zajebistym, mianowicie „Blady świt”. Na koniec jeszcze kower Lumpexów „Nasza ulica”.
Lumpex’75 zaczyna pojedynek mocnym pierdolnięciem „Kto?”, potem słabsze „Chłopak z ulicy”. Najlepsza piosenka Lumpexów i zarazem najlepsza piosenka na tej płycie to „Dla Jasia” o jednej z największych miłości mojej i rodaków ;) Kower All Bandits „piwko” taki sobie. „Nowa władza” w miare fajna piosenka, ale nic wyjątkowego i zamykający płytę kower Ultima Tiule „Jeden za wszystkich” bardzo fajny patriotyczny kawałek.
Według mnie pojedynek to był kiepski z kilkoma lepszymi akcjami z obu stron, ale walka zakończona mało spektakularnym remisem. Całość na 3, żaden z zespołów nie pokazał nic wyjątkowego. Oczywiście edycja limitowana 1000 sztuk.

Dzieci Ulicy
Image

EPka wydana dla odmiany przez Racing Rock. Okładka jak widać na załączonym obrazku to bardzo fajna ilustracja z suchym skinem. W wkładce teksty piosenek i ich tłumaczenie na narzecze szatana (Angielski).
Na tej EPce to już całkiem inne All Bandits, brzmienie mocniejsze i dużo spoko solówek, wokal się zmienił i ten mi się wiele bardziej podoba niż poprzedni. Teksty nadal na oklepane tematy ale napisane w wiele lepszym stylu niż na poprzednich płytach. Trzy kawałki Bandytów „Dzieci Ulicy”, „Hooltaj” i „Robotnik” a do tego kower śrubokręta „Nie lubię cię!” to najlepsze co ten zespół spłodził, płyta na 4, można przesłuchać kilka razy pod rząd i nie porzygać się z nudy.

Heszu
Eurosceptyk
Eurosceptyk

Postby Heszu » 11-12-2008, 14:24

fajne recenzje ;p, ale mimo tego, że ta ich muzyka jest trochę tępa i na oklepane tematy, to nie wiem czego, ale chłopaki przypadli mi do gustu
Image
Garry Johnson wrote:"Oi! to rock'n'roll, piwo, sex, chodzenie na koncerty, dobra zabawa, zadymy, to nasze życie, nasze przedstawienie, nasz świat, to jest droga życia."

ślepy
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby ślepy » 11-12-2008, 14:27

ja tam ich kawałki lubię (większość), niektóre mniej, niektóre bardziej, plus parę przy których brwi mi na oczy zachodzą z zażenowania ;)

Forest
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Forest » 11-12-2008, 19:46

... aż tu z zza winka wychodzą chłopy i tak normalnie chcą nam wpierdolić :lol: :lol:

ja tam lubię 8-)
Miłość to choroba, tatuaże nie są na całe życie a HIV jest uleczalny

plutek
Honorowy Dawca Moczu
Honorowy Dawca Moczu

Postby plutek » 11-12-2008, 20:08

A ja z kolei jestem zdziwiony popularnością tej kapeli. Dla mnie ojo-polo. Najlepsza jest epka raz na rok sobie zapodam, reszty nie słucham wcale.
Dzisiejsze posty sponsoruje literka A i H, oraz cyfra 88

street- core
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby street- core » 11-12-2008, 20:53

plutek wrote:A ja z kolei jestem zdziwiony popularnością tej kapeli

Mam tak samo, choć pare numerów mi się podoba to większość jednak niespecjalnie. "Love story", "Polecą zęmby" czy "Dzieciaki ulicy" są oka, poza tym nic więcej mi do głowy nie przychodzi
Niespotykanie spokojny człowiek

Conroy
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Conroy » 11-12-2008, 21:12

Słyszałem "Made in Poland" tylko, była na tyle średnia że nie chciało mi się sięgać po inne. Nawet jakieś lepsze kawałki tam znalazłem, ale płyta jako całość była słaba.
But unfortunately there'll be no judgement day
It would be kind of fun to see what they would have to say
When the God they preached would actually be there
And all who didn't like The Stooges would go to fucking hell!

konfederat
Polish Redneck

Postby konfederat » 11-12-2008, 22:02

Jak dla mnie to tacy bardziej "kumaci" analogsi ale nie powiem, coś mi tam wpadło w ucho z made in poland.
Image

Melo
Oszołom
Oszołom

Postby Melo » 11-12-2008, 23:20

Czesc dziewczyny, czesc chlopaki, czolem skiny, czolem panki, dzis sie ostro zabawimy, dzisiaj pogo zatanczymy

:punk:

Mi tez sie podoba, prymitywne teksty, ale nie jest to wies, grac umieja i robia to.
Stay Proud! Stay True! Stay Punk!

Bialy Mis
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Bialy Mis » 12-12-2008, 02:03

z wokalem bandiego jest okej

ojo polo dobre pluto ciekawe jak nazwales swoj was z dzialalnosci :-D punko polo juz jest zajete

Sunday Punk
Ksenofob
Ksenofob

Postby Sunday Punk » 12-12-2008, 07:19

pare piosenek sie nadaje do odsluchu, ale ogolnie slabizna okrutna.
za prawy dla lewych, za lewy dla prawych, na na na

Polska77
Bronisław 88
Bronisław 88

Postby Polska77 » 12-12-2008, 08:42

Nie lubie, epki nie slyszalem, ale jakos nie zabardzo mam ochote po nia siegac.
[scroll]ImageKoleś Git! Pierdoli Zasady, nie jest Frajeeereeeem![/scroll]

Dobrodziej
Czytelnik Wyborczej
Czytelnik Wyborczej

Postby Dobrodziej » 12-12-2008, 12:44

ciśniecie po kapelce, porównujecie do zbeera czy analogsów, a tymczasem nagrali kilka naprawde spoko kawałkow ;)

Conroy
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Conroy » 12-12-2008, 13:43

Ale wciąż o kilka za mało żeby ich nazywać dobrą kapelą :>
But unfortunately there'll be no judgement day

It would be kind of fun to see what they would have to say

When the God they preached would actually be there

And all who didn't like The Stooges would go to fucking hell!

plutek
Honorowy Dawca Moczu
Honorowy Dawca Moczu

Postby plutek » 12-12-2008, 14:37

Hatelordz wrote:z wokalem bandiego jest okej

ojo polo dobre pluto ciekawe jak nazwales swoj was z dzialalnosci :-D punko polo juz jest zajete

mój wąs nijak się ma do tematu i nie zmieni faktu że All Bandits jest nauką o gównie polskiej sceny oi!.

Kasza
silny człowiek na trudne czasy
silny człowiek na trudne czasy

Postby Kasza » 12-12-2008, 15:32

Lubię od czasu do czasu <8)

plutek wrote:mój wąs nijak się ma do tematu i nie zmieni faktu że All Bandits jest nauką o gównie polskiej sceny oi!.

Pierdolenie, ta nagroda należy się bezapelacyjnie zbeerowi.

PPC
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby PPC » 12-12-2008, 15:39

Zbeer na pierwszej plycie nie mial takich tekstow jak:

Chodz do baru na przeciwko, wypijemy sobie piwko, pogadamy pospiewamy ja i ty <o| <o|
-Pewna znana krytyk, dyrektorka poważnego muzeum w Pradze, napisała "Przeszkadza mi skłonność Saudka do kiczu. Co by jej Pan odpowiedział, gdyby nadarzyła się okazja"

-Ona wie, co bym jej odpowiedział, bo to była moja kochanka. I jej córka także.

Bonzdriver
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Bonzdriver » 12-12-2008, 15:40

nie trawie tekstow tego zespolu. za kazdym razem kiedy slucham krainy cieplych nozy mam ochote jechac do tego Lubina i sprawdzic czy tam taka bandyterka :D

ogolnie kapela na minus i do tej pory nie moge zrozumiec tych ktorzy twierdza ze split z lumpexem bandyty wygrały.
Nie rzecz w tym by zabić, żydów gazem truć,
lecz wygnać ich stąd wszystkich.
Oto nasz cel i trud.

Bialy Mis
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Bialy Mis » 12-12-2008, 16:59

fakt ze made in Poland cienkie ale nowe dokonania jak EP-ka czy pan charagiewka z NADSTATU jest okejka split z lumpexami tez jest okej nei widze tam oi polo napewno wole takie teksty niz analogsow super gangsta biale sciezki nom stop giwery i strzelanie sobie w ryj

bandzior
Czytelnik Wyborczej
Czytelnik Wyborczej

Postby bandzior » 12-12-2008, 20:33

Bonzdriver wrote:nie trawie tekstow tego zespolu. za kazdym razem kiedy slucham krainy cieplych nozy mam ochote jechac do tego Lubina i sprawdzic czy tam taka bandyterka

tektstów trawić nie musisz, co do kilku to sam sie zgodze e wiocha... :-/
bandyterki u nas takiej nie ma, ale jak chcesz możesz wpadać i sie "sprawdzić"
jestem otwarty :mrgreen:

Bonzdriver
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Bonzdriver » 12-12-2008, 20:38

bandzior wrote:
Bonzdriver wrote:nie trawie tekstow tego zespolu. za kazdym razem kiedy slucham krainy cieplych nozy mam ochote jechac do tego Lubina i sprawdzic czy tam taka bandyterka

tektstów trawić nie musisz, co do kilku to sam sie zgodze e wiocha... :-/
bandyterki u nas takiej nie ma, ale jak chcesz możesz wpadać i sie "sprawdzić"
jestem otwarty :mrgreen:

spoko, wątrobe mam młodą i daje rade :D
jak sie zdarzy dobre party to zajade:)

Oto nasz cel i trud.

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 12-12-2008, 21:51

plutek wrote:
Hatelordz wrote:z wokalem bandiego jest okej

mój wąs nijak się ma do tematu i nie zmieni faktu że All Bandits jest nauką o gównie polskiej sceny oi!.

no nie no bez przesady, tak zle nie jest, jest duzo gorszych polskich kapel z kregu oi! mam w posiadaniu singiel i split, nie graja niestety tak jak lubie, kompletnie nie moja bajka ale wydaje mi sie ze jest to kapela ktorej nie trzeba sie wstydzic, robia swoje i staraja sie robic to dobrze za co im chwala. mysle ze gdyby te pyty wydali 15 lat temu to bardzo by mi sie podobalo, wydaje mi sie ze to muzyka dla mlodych zalogantow jak sie ma nascie lat to czlowiek jest glodny takiej muzyki.
punki to chuje

Szombierek

Postby Szombierek » 12-12-2008, 21:54

koval wrote:wydaje mi sie ze to muzyka dla mlodych zalogantow jak sie ma nascie lat to czlowiek jest glodny takiej muzyki.

Jak wyszła pierwsza płyta to miałem 18 lat i mnie podniecała, więc to co iszesz by się zgadzało. Teraz wszystkie stoją na półce i czasem puszczam, ale najczęściej EPke bo jest zajebista.
bandzior, Nagracie jeszcze coś w klimacie tej EPki czy już się poszło wszystko pierdolić?

Bialy Mis
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Bialy Mis » 12-12-2008, 23:22

w tym stajlu empkowym sa 2 kawalki zawarte na skaldaku dla nadstatu

plutek
Honorowy Dawca Moczu
Honorowy Dawca Moczu

Postby plutek » 13-12-2008, 10:13

koval wrote:mysle ze gdyby te pyty wydali 15 lat temu to bardzo by mi sie podobalo, wydaje mi sie ze to muzyka dla mlodych zalogantow jak sie ma nascie lat to czlowiek jest glodny takiej muzyki.

Mi na bank też. Ale ja nie mam 15 ani 20 lat.

Hejt albo Bandzior móglibyście zapodać te numery z nadsatu?

bandzior
Czytelnik Wyborczej
Czytelnik Wyborczej

Postby bandzior » 13-12-2008, 11:43

Bonzdriver
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Bonzdriver » 13-12-2008, 11:49

nie slyszalem tego wczesniej, fajny szybki melodyjny numer.

Oto nasz cel i trud.

Szombierek

Postby Szombierek » 13-12-2008, 13:28

Czy tylko ja słysze podobieństwo do Awantury?
Tekst świetny, brzmienie spoko.
Powiedział mędrzec <8)

Kapec
Oszołom
Oszołom

Postby Kapec » 13-12-2008, 17:29

All Bandits to zajebista kapela i chuj! :twisted:

Chyba nie mają specjalnie słabej piosenki - to kwestia podejścia do muzyki. Ja do kawałków napinackich, miłosnych, czy piwnych podchodzę z dystansem i nie rozumiem jak na poważnie można traktować np. "Polecą zęby", który jest bardzo dobrym kawałkiem z resztą. ;)
Uważam tą kapelę za esencję polskiego oi! music, bo muzycznie wypada świetnie i tekstowo również nie ma się czego wstydzić.
Za głupi na konserwę, za brzydki na pedała... <8)

ślepy
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby ślepy » 13-12-2008, 17:30

nie pierdol. ja "polecą zęby" traktuję jako filozofię życiową :D :D :twisted:

Return to “Punk”