Surowa Generacja / Gits

Moderator: XmichassX

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Surowa Generacja / Gits

Postby koval » 21-08-2006, 12:29

Image
papierowa dziewczyna *****

"hipy uzywaja narkotykow a gity wszystkich leja"
najlepsza jak do tej pory plyta tej kapeli, wszystko jest takie jakie powinno byc , dobre teksty, ostre szybkie gitary, fajny krzyczaco charczacy wokal, super brzmienie , fajna okladka. nie uwierze ze ta plyta komus sie nie podoba , nie ma takiej mozliwosci. zakup obowiazkowy. to najlepsza plyta oi jaka sie ukazala w kraju nad wisla.

Image
holiday in majdanek ***\r\npamietam z jaka niecierpliwoscia czekalem na moment kiedy bede mogl sobie te plyte posluchac , po rewelacyjnej papierowej dziewczynie bylem pewny ze dostane plyte co najmniej tak samo dobra jesli nie lepsza. no i troche sie rozczarowalem, przedewszystkim plyte psuje chujowe brzmienie , jakies wytlumione jest tu wszystko. no i nie ma takich zajebistych petard jak \"nic dla hipisow\" \"git! git! git!\" \"zly czas dla bogatych gowniarzy\", plyta wydaje mi sie lagodniejsza od poprzedniej chociaz sa na niej tez ostre kawalki jak np \"kto zabil gustawa c ? \" . najwiekszym atutem tego krazka sa teksty.\
Image
sztorm 68 / gits split ****

troche zglupialem jak sie dowiedzialem ze gits nagrywa plyte ze sztormiakami, no bo jak to anty komunistyczna kapela z moczarowcami ? no ale widocznie kolegow sie nie wybiera :wink: plyte otwiera sztorm 68 cowerem combat 84 , zagranym bardzo dobrze , dalej jest swietny \"ten kraj jest nasz \" z zajebistym tekstem dotyczacym dzisiejszej sytuacji polakow. nastepne kawalki sa troche gorsze ale da rade posluchac. niektorzy byli zawiedzeni ze sztorm juz nie szokuje tekstami tak jak na poczatku dzialalnosci, mi to akurat nie przeszkadza.\r\nno i czas na dzialke zagospodarowana przez gitow, pamietam ze wjelu bylo rozczarowanych tym materjalem, pojawily sie glosy ze gits zamiast tak czesto wydawac plyty powini wiecej popracowac nad materjalem i wydac cos rzadziej a porzadnie. moze to i racja ale ja akurat nic do zarzucenia chlopakom nie mam, co prawda tez uwazam ze nowe wersje starych kawalkow zamieszczone na plycie nie sa nikomu potrzebne do szczescia ale tez krzywdy nie robia. mniejsza z tym zajebiste premierowe kawalki sa dla mnie wystarczajacym powodem zeby lubic te plyte. pojedynek na splicie z mala przewaga wygrywa gits.
Image
retaliator/gits split ****

kolejna fajna plyta. tym razem gitsi zaprosili znana co poniektorym z warszawskiego koncertu kapele retaliator. anglicy graja surowego oi ktory ma szanse podobac sie raczej tylko milosnikom takiej muzyki , to nie jest kapela grajaca melodyjne przeboje, muzycznie slychac w tym wplywy condemned 84. ciekawostka jest kower tenpole tudor \"the swords of 1000 men\" skiny z retaliatora zagrali go w swoim siermieznym, ciezkim stylu przez co ci ktorzy slyszeli orginal beda mocno zaskoczeni :wink: , ciekawe tylko ze wydawca w opisie plty podal ze jest to cower blitz, nie zna sie czy sie chlopak pomylil ? gits po dawnemu, czyli przebojowy oi z zajebistymi tekstami o olisadebe, komunizmie, bliznach itd itp. brakuje mi jedynie takiego konkretnego szybkiego agresywnego kawalka z konkretnym przypierdoleniem. i znowu pojedynek na splicie wygrywa gits.

Image
surowa generacja **** i pol

surowa generacja to jak pewnie wjekszosci wjadomo gits przed zmiana nazwy, po za nazwa zmienilo sie niewjele, dalej mamy do czynienia z tekstami o wybijaniu zebow, chlaniu i ruchaniu czyli typowe rozrywki kwiatu miasta. plyta zawiera materjal wydany pierwotnie na kasetach "wojownicy ulicy" i "nie jestes jednym z nas" plus kilka bonusow. z posrod tego calego zajebistego lomotu wyruzniaja sie mocno "elita z barow" i "kobieta w czarnej bieliznie" zagrana w stylu skinhead reggae. dla mnie plyta bomba.'
Last edited by koval on 26-02-2012, 14:39, edited 1 time in total.

nieo
Minister Propagandy

Postby nieo » 21-08-2006, 19:44

nie napiszesz nic o chuliganskim trudzie?
Simon Mol - MOMA 'A NJOKU wrote:Jesteśmy dumni, kim jesteśmy.
Jesteśmy dumni, czym jesteśmy
Jesteśmy dumni z "chwili“... tej chwili.
Jesteśmy też dumni z tego miejsca.

koval
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski

Postby koval » 21-08-2006, 20:26

czekam az ty to zrobisz.

lotnik
Już TomaSSo
Już TomaSSo

Postby lotnik » 21-08-2006, 20:39

Eeeeet... Moim zdaniem na splicie ze Sztormiakami przegrali i to z kretesem... Sztorm 68 wypadl zajekurwajebiscie na tym krazku i moja skromna opinia wszystkie kawalki sa genialnie zagrane :)
You were born but when you gonna live?

Chain

Postby Chain » 21-08-2006, 20:45

Gitsi co tu ukrywac sa zajebisci...w końcu to Perła bOis :mrgreen:

nieo
Minister Propagandy

Postby nieo » 21-08-2006, 21:47

koval wrote:czekam az ty to zrobisz.

znajde gdzies, przeslucham na swierzo i zrecenzuje, ok?
Simon Mol - MOMA 'A NJOKU wrote:Jesteśmy dumni, kim jesteśmy.
Jesteśmy dumni, czym jesteśmy
Jesteśmy dumni z "chwili“... tej chwili.
Jesteśmy też dumni z tego miejsca.

chudy77
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby chudy77 » 22-08-2006, 09:02

wszystkie materiały dobre, ale na żywo wypadaja jeszcze lepiej niż z płyt

Holiday rzeczywiscie ma nieco zjebany dzwięk, ale sam materiał nawet fajny na tej płycie, co do splitu to chyba jednak Sztorm wygrywa....

chuj_ewo_znajet
Czytelnik Wyborczej
Czytelnik Wyborczej

Postby chuj_ewo_znajet » 02-11-2007, 17:34

Image

[ocena] ******

Holidays in Maydanek t o ostatnia płyta Gitsów (poza dwoma splitami z Retaliatorem i Sztormem). Gitsi jak zwykle serwują nam surowy Oi! nie pozbawiony paru całkiem niezłych hitów w dobrym chamskim stylu. Oprócz numerów o sprawach im najbliższych czyli piwie perła ;) i drużynie Motor Lublin ("Perła Boiz", "W czas dobry czy w czas zły") mamy także parę piosenek prześmiewczych: "W objęciach prostytutek", "barowy frajer" czy "baloniarz" na piosenkach poważnych kończąc - "matki martwych dzieci". Płyta według mnie brzmi dużo lepiej niż poprzednia, jest lepiej zrealizowana i dopracowana.Niekwestionowanym hitem tej płyty jest piosenka "Brzydkie słowa - brudny dżwięk" (A my jesteśmy politycznie poprawni!) z kolei cover włoskiego Nabatu nie wyszedł im nienajlepiej

[ Dodano: 02-11-2007, 17:40 ]
OKŁADKI BRAK

Split Gits/Sztorm68 "Muzyka dla elity" ***

Dwie pierwszo ligowe kapele oi! z polski na jednym krążku. Niestety sama ich obecność nie może satysfakcjonować. Sztorm wypada bardzo przeciętnie i słuchanie pierwszej części płyty na dłuższą mete jest trudne, graniczące z cudem :wink: Mało pomysłowe utwory, słabe teksty, których nie da się zrozumieć bez pomocy okładki. Jedyny utwór który mnie rusza to "Ten kraj jest nasz". Reszta na 2+. Na szczęscie jest druga grupa taneczno- muzyczna która ratuje sytuacje. Część drugą zaczyna rewelacyjny utwór "Bootboy love song", który umacnia mnie w przekonaniu, że Gitsi należa do czołówki polskiej sceny jeżeli chodzi o teksty. Drugi utwór to kower Cockney Rejects z polskim tekstem. Dalej mamy utwory nowe i stare w nowej aranżacji. Całości słucha się bardzo dobrze. Tylko aby Patyk jeszcze śpiewał bardziej wyrażnie to by było git :wink:

Image

Split Retaliator vs Gits "Polish Your Boots!" ***

ten split mnie jedynie przekonuje do tego, że gitsi żle dobierają sobie kompanów na płyty. Bardzo lubie Retaliatora, ale to co pokazali an tym krążku to jest jakieś nieporozumienie.Ja chyba mam jakiś spiepszony gust, ale oprócz "Patriotic Alkoholik" moje uszy nie są w stanie przesłuchać całości. jeśli chodzi o Gits-ów to wypadają dobrze, jednak zamieszczanie zapchajdziur w postaci "Nitro" i "Gliceryny" to jakieś nieporozumienie. Czyżby chłopakom brakowało pomysłów? Naszczęście nie ma na tym krążku starych utworów w nowym wykonaniu, a same hity takie jak "Blizny i szramy", "Grzech i zbrodnia" czy też utwór o naszym czarnym polskim murzynie, któremu już się niechce kopać piłki.Ogólnie gitsi tradycyjnie ratują sytacje

chudy77
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby chudy77 » 17-03-2008, 09:41

Papierowa dziewczyna to chyba najlepsza ich płyta.... ciekawe jak tam rozwija się nowy projekt Patyków, czyli FRONTLINE SOLDIERS

PPC
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby PPC » 17-03-2008, 09:55

ja osobiście wole surową generacje, ale papierowa tez bardzo dobra, holiday in majdanek tez niezłe, reszta jest nudna
-Pewna znana krytyk, dyrektorka poważnego muzeum w Pradze, napisała "Przeszkadza mi skłonność Saudka do kiczu. Co by jej Pan odpowiedział, gdyby nadarzyła się okazja"

-Ona wie, co bym jej odpowiedział, bo to była moja kochanka. I jej córka także.

zWWA
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby zWWA » 17-07-2008, 03:57

pure impact wrote:T.M.F. / TATTOOED MOTHERFUCKERS are hitting the studio this month to start the recording for a split CD with the Polish band The Gits, and also to start laying down the tracks for their 3rd full-length CD "Thug anthems". For the "Thug anthems" CD the band is on the lookout for some nice looking tattoo photos to put in the booklet, so if you have any, please contact T_M_Fcontact@hotmail.com

:shock: :shock: To będzie coś zajebistego :!:

Polska77
Bronisław 88
Bronisław 88

Postby Polska77 » 17-07-2008, 07:43

chudy77 wrote:Papierowa dziewczyna to chyba najlepsza ich płyta.... ciekawe jak tam rozwija się nowy projekt Patyków, czyli FRONTLINE SOLDIERS

Chyba się nierozwinął za dobrze. Płyta biedna jak chuj, spodziewałem się czegoś lepszego. Muzyka jeszcze by uszła gdyby byl lepszy wokal. III liga.
[scroll]ImageKoleś Git! Pierdoli Zasady, nie jest Frajeeereeeem![/scroll]

Bialy Mis
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Bialy Mis » 18-07-2008, 03:26

frontline srednie fakt tyle dobrego ze kasa szla na kampanie wieszania pedofili :lol: split z tmf bedzie ciekawy ,mlody patyk zagra koncertowo w Pl z Kill Baby Kill

wojownicy ulicy to bylo najlepsze co wyszlo ze stajni surowej(gits)

Homer
Czytelnik Wyborczej
Czytelnik Wyborczej

Postby Homer » 29-07-2008, 14:44

Jak dla mnie czolowka polskiej sceny Oi!. W pierwszej 3 napewno jest jak dla mnie.
Nich pelne plyty sa zajebiste a splity mogam byc .
Hate & Pride
Fuck PC!!!
Straight Edge Hate!!!

Rude
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Re: Surowa Generacja / Gits

Postby Rude » 29-07-2008, 15:54

koval wrote:"kobieta w czarnej bieliznie" zagrana w stylu skinhead reggae

"Kobieta w czarnej bieliznie" nie ma nic wspolnego ze skinhead reggae. Ten kawalek utrzymany jest w konwencji ska, i to jego najgorszej remizowo-buraczanej odmianie (muzycznie, bo tekstowo kazdy lubi co innego). Takie klocki psuja tylko wrazenia ze sluchania przyzwoitych plyt.
barykada - porozumienie nigdy

Ziggy Swinka z Klasa
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Ziggy Swinka z Klasa » 13-05-2009, 11:28

Przesluchalem ostatnio wszytskie plyty GITS po 3 razy kazda , zabralo mi to caly tydzien po ciezko bylo to przesluchac za jednym razem cala plyte bo po 2 kawalek normalny czlowiek staje sie kurewsko zmeczony. Uczciwe moge powiedziec ze z wszystkich plyt PAPIEROWA cos tam cos tam jest chyba najlpesza brzemieniowo poza tym nic fajnego tam nie ma muzycznie oprucz przeblyskow , tekstowo to dla zbuntowanych dzieciakow bez wiekszego celu w zyciu tylko piwo i chuliganka. Reszta jest sporym nieporozuminiem myzucznym , szczegolnie East side stories , sposob spiewania po ANGIELSKU skresla ten zespol natychmiastowo takiego kaleczenia jezyka SZEKSPIRA to po prostu nie da sie zniesc , kurwa ludzie przed na graniem mozna bylo pojsc na miesiac do szkoly i podszlifowac wymowe , muzyka nagrana chujowo , jak kartony to brzmi , teksty primitywne i nic sie nie da zrozumiec co spiewaja wiem tylko ze nie lubia 69 , i chcieli by cos z lachami ORAL LAURA , reszta czyli holidays in cos tam cos tam to jakas brzmieniowa porazka , kto to nagrywal ??? a jezeli komus sie teksty bardzo podobaja to niestety zyjemy w innych swiatach mam 32 lata na karku i tego typu muzyka i teksty do mnie juz nie trafiaja ale uczciwie moge sie przyznac dalem szanse i przesluchalem calosc , dokladnie 3 wydawnictwa tej grupy muzycznej i oceniam ja jako nieporozumienie czyli tak na 3 z minusem.

p.s.

aby nie bylo jest to moje ostateczne zdanie na temat tego zespolu i nawet nigdy nie mam zamiaru o nim pisac ani z nikim o nim dyskotuwac , dziekuje bardzo
"Jakby ktoś przyjechał z Ameryki, Gdańska, czy z Nowego Yorku czy z innych państw zagranicznych" - Krzysztof Kononowicz

Panda
Podwójny agent

Postby Panda » 13-05-2009, 11:35

no a co z tą Surową Generacją? :lol:
No Hope = No Fear

luker
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby luker » 13-05-2009, 13:39

Jak na starego chlopa to ze Ci sie chcialo marnowac dzien na taki prymitywizm ,no nei przystoi :lol:
na calym swiecie nie ma tylu bulgarow co w bulgarii

Ulfabannin
Eurosceptyk
Eurosceptyk

Postby Ulfabannin » 26-08-2010, 04:19

punko - polo z chujowym, kompletnie niezrozumiałym wokalem, idiotycznymi tekstami, nagrywane w piwnicy po pijaku
Zdecydowanie dużo bardziej wolę amerykańskich Gitów z panną na wokalu.
Last edited by Ulfabannin on 25-10-2010, 13:41, edited 1 time in total.

Bialy Mis
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Bialy Mis » 26-08-2010, 07:40

wojownicy ulicy podoba sie mnie split z gitsami niezly

Ulfabannin
Eurosceptyk
Eurosceptyk

Postby Ulfabannin » 27-08-2010, 09:44

Ziggy Swinka z Klasa wrote:wiem,ze nie lubia 69 , i chcieli by cos z lachami ORAL LAURA ??? a jezeli komus sie teksty bardzo podobaja to niestety zyjemy w innych swiatach mam 32 lata na karku i tego typu muzyka i teksty do mnie juz nie trafiaja

Kurwa, nie wierzę - to napisał fan Turbomurzyna i koleś piejący nad "Coaster" NOFX? Przy takim "Eddie, Bruce and Paul" (poziom dowcipu 12 latka) "Oral Laura" to ambitny tekst. <:)

bolek1970
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby bolek1970 » 26-02-2012, 05:21

Mimo calego szacunku, do ich postawy, to muzycznie 1-2 kawalki na kazdej plycie, ktore uznaje za sluchalne... :shock:

Niestety tak mam z wiekszascia polskich kapel, ale zdarzaly sie perelki typu Junkers czy Awantura... :-P
Uposledzony, zawodowo...

Bialy Mis
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Bialy Mis » 26-02-2012, 05:30

a tam grzech i zbrodnia boot boys love song nigdy sie nei znudza blizny i szramy :mrgreen: plus oli to jzu wiecej niz 3 kawlaki na plycie a nawet splicie :)

bolek1970
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby bolek1970 » 26-02-2012, 09:29

Tu mi na przyklad ich wokal pasi... :-P
http://www.youtube.com/watch?v=bKi_qkwG-KM
Uposledzony, zawodowo...

Hasiok 318
Czytelnik Wyborczej
Czytelnik Wyborczej

Postby Hasiok 318 » 26-02-2012, 13:25

Ulfabannin wrote:
Ziggy Swinka z Klasa wrote:wiem,ze nie lubia 69 , i chcieli by cos z lachami ORAL LAURA ??? a jezeli komus sie teksty bardzo podobaja to niestety zyjemy w innych swiatach mam 32 lata na karku i tego typu muzyka i teksty do mnie juz nie trafiaja

Kurwa, nie wierzę - to napisał fan Turbomurzyna i koleś piejący nad "Coaster" NOFX? Przy takim "Eddie, Bruce and Paul" (poziom dowcipu 12 latka) "Oral Laura" to ambitny tekst. <:)

No bo czy zespół The Gits to jest fajny zespół ? Bo mają kawałki takie o piwie, o chuligańsim życiu ? :mrgreen:
Muzyka przeciwko Twojej starej !!!

Onufry 314
Riposter supporter
Riposter supporter

Postby Onufry 314 » 26-02-2012, 14:26

Bardzo lubię zespół The Gits i ich piosenki.
Pius XII nałożył ekskomunikę na komunistów która nie jest do dziś wycofana. Kto jest komunistą nie może być katolikiem.

Hasiok 318
Czytelnik Wyborczej
Czytelnik Wyborczej

Postby Hasiok 318 » 26-02-2012, 15:29

314 wrote:Bardzo lubię zespół The Gits i ich piosenki.

Jak możesz ? :evil:

http://www.youtube.com/watch?v=KDSIU5wv_D4

HugoStiglitz
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby HugoStiglitz » 03-03-2012, 10:24

Stare to jak chuj ale teraz mi to skojarzylo sie z Natankiem :lol:
Nie sprzedam sie nigdy jak pani Barbara,która za grube pieniądze szopki odpierdala.Lubie sie wygłupiać wiec nie pierdol bzdur nie nagrywam za wino i nie jestem żul,wina nie pije pierdolony chamie moge jebnąc wódke i piwo na sniadanie

Hasiok 318
Czytelnik Wyborczej
Czytelnik Wyborczej

Postby Hasiok 318 » 03-03-2012, 16:58

HugoStiglitz wrote:Stare to jak chuj ale teraz mi to skojarzylo sie z Natankiem :lol:

Natanek już bardziej z sensem gada, a i kurwami nie rzuca tyle !

bolek1970
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby bolek1970 » 03-03-2012, 19:43

Odkryles zmeryke w konserwach koleszko !
Toc tu same cfele,. co lubiom Flatccapsow i No remorsow... :-P
Uposledzony, zawodowo...

Return to “Punk”