Czy leci z nami prawnik?

Jeśli jedynym celem twoich wizyt na tym forum jest pisanie bzdur, to won na onet.

Moderator: XmichassX

heniu88
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Czy leci z nami prawnik?

Postby heniu88 » 23-08-2007, 19:39

mam takie małe pytanko - jakiś czas temu temu dostałem siedem stów grzywny w sądzie grodzkim, nie płaciłem tego tak, że sprawa pewnie poszła do komornika + do tego jakieś stare mandaty, sprawa odbywała sie w innym miescie niz jestem zameldowany , teraz chciałbym zacząć spłacać długi młodości <8)

i tu pytanie czywszystkie kary idą do jednego komornika odpowiednio do miejsca zameldowania czy zależy to od tego kto grzywne/mandat nałożył? I jak moge sie dowiedziec który cieć zajmuje sie moimi sprawami i ewentualnie jakie są odsetki?

z góry dzięki za odpowiedź

Kasza
silny człowiek na trudne czasy

Postby Kasza » 23-08-2007, 22:46

Powinien być komornik tam gdzie był sąd, najprościej będzie do tego sądu/komornika zadzwonić, pewnie Ci nie powiedzą sumy przez telefon, ale na pewno powiedzą gdzie masz pójść <:D

Jasza
Alkoholik

Postby Jasza » 24-08-2007, 07:10

Mnie to za mandaty przy śmiganiu autem otrzymane to skarbówka ścigała (ale i tak nie zapłaciłem :> ). Ale do kogo iść to sprawdzić, to przyznam szczerze nie wiem.
p.s. a te stare mandaty to sprawdź jak stare, bo trzy lata od wystawienia już są przedawnione.
Image

heniu88
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby heniu88 » 24-08-2007, 14:42

heh czyli wiecie mniejwięcej tyle co i ja :)
mnie sie wydaje, że komornik jest odpowiednio do miejsca zameldowania - np dostałem wyrok na pomorzu, a zameldowany jestem na podkarpaciu i co bedie sie kolo tłukł przez cały kraj? chyba że mają jakąś stawke za km, ale wtedy to juz leże i kwicze, szukam jakiegos spisu rejonów komorniczych czy sądowych tzn jakie ulice/osiedla podpadają pod jaki rejon/okręg/hujwieco, przy okazji jakie odsetki czy tam koszta może mi dojebac komornik poza właściwą sumą nakazaną przez sąd?

co do mandatów to najnowszy chyba sprzed dwoch lat, tyle ze tez praktycznie z całej Polski

tak ogólnie to gdybym miał jakies dochody to ze trzy wypłaty nie moje <o|

Michał
Leibstandarte SS Tadeusz Rydzyk

Postby Michał » 24-08-2007, 16:17

Zamelduj sie w akademiku.
Talerze Ci wezmą co najwyżej :)
Wiele razy widział jak toną, nigdy jednak nie ulegały łatwo, nie rozlatywały się w efektowny sposób. Nie można ich znokautować jednym ciosem. Nie można im zadać ciosu łaski. Zawsze musiały być dobijane okrutnie... jak "Stirling"

Crucifixio
Ksenofob
Ksenofob

Postby Crucifixio » 24-08-2007, 16:44

Prawdopodobnie sprawy gdzieś leża i się kiszą , ale bez obaw jeżeli egzekucja sądowa bądz administracyjna sie zaczęła to dopóki sie delikwent nie znajdzie lata całe upłyna odsetki narosna i zapłacić tak czy siak bedzie trzeba . Jeżeli jesteś zatrudniony legalnie , nie bój nic znajdą cię tylko póki co się kurwom nie chce bo blizej widocznie maja wiecej ( petentów) <8)
Jeżeli niebieskiś ptak to sraj na nich .

jurij77
100% Hate Kaja
100% Hate Kaja

Postby jurij77 » 24-08-2007, 17:43

zaloz konto w banku na siebie i wplacaj jakies 100, 200 zl miesiecznie tam. Kase wieksza trzymaj albo na koncie wspolnym albo niech ktos zalozy na siebie (ew wyplacaj wieksze sumy i trzymaj pod poduszka ale wtedy znajac zycie wszystko przepijesz 8-) ). Pierwsza rzecz na ktora moze siasc komornik, i najwygodniejsza to konto. Moze tez siasc ci na wyplate to wtedy pracodawca bedzie ci z automatu potracal naleznosci zostawiajac minimum na przezycie- w takim razie dogadaj sie z pracodawca jak sie da i niech ci obnizy etat a reszte tyraj na czarno. Swoja droga nie jestes sam- sr dziennie rozmawiam z 5- 7 komornikami :-D
Image

Crucifixio
Ksenofob
Ksenofob

Postby Crucifixio » 24-08-2007, 18:33

jurij77 wrote: Swoja droga nie jestes sam- sr dziennie rozmawiam z 5- 7 komornikami :-D

Jak na dośc młodego człowieka musiałeś strasznych długów najebać skoro takie komornicze kompanie cie atakują .

jurij77
100% Hate Kaja
100% Hate Kaja

Postby jurij77 » 24-08-2007, 18:39

Na szczęście nie ja- to rozmowy służbowe. Swoją drogą myślałem że komornicy to zimne dranie a tu okazuje się, że oni bywają całkiem mili.
Image

heniu88
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby heniu88 » 24-08-2007, 18:48

hehe w tym rzecz, że chce to zacząć spłacać w koncu, a do tej pory miałem to tak głęboko że nawet niewiem ile mam długu wobec wymiaru niesprawiedliwości czy różnorakich urzędów

jakoś narazie komornik nie dostał ode mnie ani ałamanego, ale niema sie co chwalić

jurij jak masz taką możliwośc to może zapytałbyś jakiegoś jak to wygląda tzn gdzie sie tego moge dowiedziec itp

jurij77
100% Hate Kaja
100% Hate Kaja

Postby jurij77 » 24-08-2007, 19:01

spox
Image

Kasza

Postby Kasza » 25-08-2007, 00:45

Powtarzam, generalnie jest to kwestia komornika przy tym sądzie, który Ci nałożył grzywnę, ewentualnie mogłoby dojść do przekazania sprawy jeśli byś miał jakąś nieruchomość, ale nie sądzę, więc musisz pobiegać po sądach/komornikach tam gdzie dostałeś mandaty.

heniu88
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby heniu88 » 25-08-2007, 11:08

Kasza wrote:Powtarzam, generalnie jest to kwestia komornika przy tym sądzie, który Ci nałożył grzywnę, ewentualnie mogłoby dojść do przekazania sprawy jeśli byś miał jakąś nieruchomość, ale nie sądzę, więc musisz pobiegać po sądach/komornikach tam gdzie dostałeś mandaty.

oka dzięki, czyli szykuje mi się małe tournee po kraju, na pewno odwiedze też bielsko, tak że można jakieś piwko sieknąć <8)

tak się składa że nieruchomość mam i boje sie żeby mi tam nie wjechali

Saba
Eurosceptyk
Eurosceptyk

Postby Saba » 25-08-2007, 11:21

jurij, a skad komornik bedzie znal numer twojego konta?

komandosek
Czytelnik Wyborczej
Czytelnik Wyborczej

Postby komandosek » 26-08-2007, 21:05

wszelkie grztwne idą na konto twojego urzedu skarbowego. tak wiec tam nalezy zaplacic. nie plac przez komornika, on zgarnia kilka procent dlugu, zaplacisz wiecej
pozdro600
bomben bomben bomben nach israel! shalom!

pioterski
Ksenofob
Ksenofob

Postby pioterski » 26-08-2007, 21:16

Tzn. ze mozna zalatwic to poza komornikiem(jak juz sprawa jest w toku) dogadujac sie z u.skarbowym?

Rzubrzy
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Rzubrzy » 03-07-2009, 10:59

Ja mam male pytanko dotyczace prawa. Za rok koncze liceum i chcialbym isc na akademie morska, z tym ze tam trzeba podpisac oswiadczenie ze nie bylo sie karanym sadownie. Niestety tak sie pechowo sklada ze mam zawiasy- 3 miesiace na 3 lata. Nie jest on za jakies powazne przestepstwo. Pytalem sie po ludziach i mowia ze tych oswiadczen i tak nikt nie sprawdza. Jak to z nimi jest naprawde, orientuje sie ktos?

ślepy
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby ślepy » 03-07-2009, 12:57

nie dam sobie ręki uciąć, ale chyba w tym kwitku wpisujesz cel wydania tego zaświadczenia czy coś w ten deseń. ja na przykład dostałem bez niczego, choć byłem przekonany, że nie ma takiej możliwości...

Helka
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Helka » 03-07-2009, 13:24

sa dwa rodzaje zaswiadczen o niekaralnosci, jedno wydaje Ci urzad po sprawdzeniu tego i za to placi sie chyba 50 zl

a ja kiedys do roboty podpisywalam zwykle wydrukowane przez firme, i tego napewno nie sprawdza nikt.
Taka juz jestem i taka pozostane!

Rzubrzy
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Rzubrzy » 03-07-2009, 14:32

Moze MTP bedzie wiedzial co i jak bo przeciez konczyl akademie morska.

Generalnie nie wiem czy tam trzeba miec zaswiadczenie z sadu (wtedy kaplica) czy swistek ktory sam podpisujesz (bo wtedy jak nie sprawdzaja to gitara).

MTP
Oszołom
Oszołom

Postby MTP » 03-07-2009, 14:52

Rzubrzy wrote:Moze MTP bedzie wiedzial co i jak bo przeciez konczyl akademie morska.

Wziąłem sobie roczną dziekankę i jeszcze nie skończyłem. :> Poza tym uczę się w prywatnej, 2,5 letniej szkole morskiej, a nie akademii. :>

Rzubrzy wrote:Generalnie nie wiem czy tam trzeba miec zaswiadczenie z sadu (wtedy kaplica) czy swistek ktory sam podpisujesz (bo wtedy jak nie sprawdzaja to gitara).

"Własnoręcznie napisane oświadczenie kandydata o sądowej niekaralności."

:arrow: http://www.am.szczecin.pl/index.php?section=65
„Mit donnerndem Motor, geschwind wie der Blitz,
Dem Feinde entgegen, im Panzer geschützt" :dban:

Rzubrzy
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Rzubrzy » 03-07-2009, 15:14

Moglbys dac namiary na swoja szkole? Jak nie bede mial pewnosci z polskimi uczelniami to do Uk smigne studiowac najwyzej.

MTP
Oszołom
Oszołom

Postby MTP » 03-07-2009, 15:27

http://www.morska.edu.pl/

a tu - http://www.gsm.edu.pl/ - konkurencyjna szkoła.
„Mit donnerndem Motor, geschwind wie der Blitz,

Dem Feinde entgegen, im Panzer geschützt" :dban:

trauma69

Postby trauma69 » 03-07-2009, 15:35

a ja przy okazji bym sie chciala zapytac: bylam swiadkiem w pewnej sprawie i zeznawalam,dzis sie dowiedzialam,ze sedzina,ktora prowadzila sprawe nie miala uprawnien(smiech na sali te sady) i sprawa ma byc powtorzona....teraz pytania:

1.ponoc jesli nikt nie odbierze wezwnaia na sprawe,to moge sobie nie isc bez zadnych konsekwencji.

2.czy moga jakos wziac moje zeznania ze starej sprawy?(mimo,ze sedzina nie miala uprawnien) .

3.czy moga wziac zeznaia z policji?

jakies inne opcje,zebym przez to ponownei nei przechodzila?

zydomasoneria
Eurosceptyk
Eurosceptyk

Postby zydomasoneria » 05-07-2009, 09:50

przyjebiom ci ze skarbowki jesli nie masz dochodow wowczas akcja komornik jesli nie zplacisz to akcja sad i 3400zeta jakies tam jazdy na wciaganie na czarna liste itp z rozsadku zrob jaka wyrwe bo te kurwy nie odpuszcza mi tylko sie z kredytami na pkp ufarcilo 340zeta a milicyjne trza bulic,chyba ze do ancla chesz za picie piwska
A.C.A.B All Criminals Are Black

JaranekUchlanek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby JaranekUchlanek » 06-07-2009, 08:48

trauma69 wrote:[
1.ponoc jesli nikt nie odbierze wezwnaia na sprawe,to moge sobie nie isc bez zadnych konsekwencji.

2.czy moga jakos wziac moje zeznania ze starej sprawy?(mimo,ze sedzina nie miala uprawnien) .

3.czy moga wziac zeznaia z policji?

jakies inne opcje,zebym przez to ponownei nei przechodzila?

ad 1 :

Gówno prawda - dwukrotne awizo traktują jak tzw. doręczenie zastepcze. Dopierdolą ci grzywnę za niestawiennictwo. To zwykle działa i delikwent przybiega w podskokach na rozprawę.

ad. 2 i ad 3: nie mogą

Aż taki masz kurwa problem, żeby złożyc zeznanie ?

[ Dodano: |6 Lip 2009|, 2009 09:53 ]
Rzubrzy,
Rzubrzy wrote:Ja mam male pytanko dotyczace prawa. Za rok koncze liceum i chcialbym isc na akademie morska, z tym ze tam trzeba podpisac oswiadczenie ze nie bylo sie karanym sadownie. Niestety tak sie pechowo sklada ze mam zawiasy- 3 miesiace na 3 lata. Nie jest on za jakies powazne przestepstwo. Pytalem sie po ludziach i mowia ze tych oswiadczen i tak nikt nie sprawdza. Jak to z nimi jest naprawde, orientuje sie ktos?

Zależy kiedy zostałeś skazany. Skazanie ulega zatarciu po upływie okresu zawieszenia + dodatkowych 6 miesięcy. Teoretycznie po tym okresie dane są usuwane z rejestru a skazanie uważa się za niebyłe. Czyli po upływie trzech lat i sześciu miesięcy od daty uprawomocnienia się wyroku skazującego możesz podawac, że jestes niekarany..:)
Made in Heaven inspired in Hell

sowalatanisko
Oszołom
Oszołom

Postby sowalatanisko » 06-07-2009, 09:18

JaranekUchlanek wrote:ad 1 :

Gówno prawda - dwukrotne awizo traktują jak tzw. doręczenie zastepcze. Dopierdolą ci grzywnę za niestawiennictwo. To zwykle działa i delikwent przybiega w podskokach na rozprawę.

Art. 132. § 1. Pismo doręcza się adresatowi osobiście.
§ 2. W razie chwilowej nieobecności adresata w jego mieszkaniu, pismo doręcza się dorosłemu domownikowi, a gdyby go nie było - administracji domu, dozorcy domu lub sołtysowi, jeżeli podejmą się oddać pismo adresatowi.

To jest doreczenie zastepcze :) A nieodebranie 2 razy awiza NIE UWAŻA się za doręczone (uważa się jedynie w przypadku decyzji adm. !!

JaranekUchlanek
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby JaranekUchlanek » 06-07-2009, 10:03

Dokładnie to leci tak:

Art. 132. § 1. Pismo doręcza się adresatowi osobiście.

§ 2. W razie chwilowej nieobecności adresata w jego mieszkaniu, pismo doręcza się dorosłemu domownikowi, a gdyby go nie było - administracji domu, dozorcy domu lub sołtysowi, jeżeli podejmą się oddać pismo adresatowi.

§ 3. Pismo może być także doręczone za pośrednictwem telefaksu lub poczty elektronicznej. W takim wypadku dowodem doręczenia jest potwierdzenie transmisji danych.

A TERAZ NAJWAZNIEJSZE - UWAGA UWAGA !

Art. 133. § 1. Jeżeli doręczenia nie można dokonać w sposób wskazany w art. 132, pismo przesłane pocztą pozostawia się w najbliższej placówce pocztowej operatora publicznego, a przesłane w inny sposób - w najbliższej jednostce Policji albo we właściwym urzędzie gminy.

§ 2. O pozostawieniu pisma w myśl § 1 doręczający umieszcza zawiadomienie w skrzynce do doręczania korespondencji bądź na drzwiach mieszkania adresata lub w innym widocznym miejscu ze wskazaniem, gdzie i kiedy pismo pozostawiono oraz że należy je odebrać w ciągu 7 dni; w razie bezskutecznego upływu tego terminu, należy czynność zawiadomienia powtórzyć jeden raz; tak samo należy postąpić w razie doręczenia pisma administracji domu, dozorcy domu lub sołtysowi.

§ 3. Pismo można również pozostawić osobie upoważnionej do odbioru korespondencji w miejscu stałego zatrudnienia adresata.

i takie własnie doreczenie poprzez DWUKROTNE AWIZOWANIE jest niestety w płeni skuteczne.

pozdro
Made in Heaven inspired in Hell

trauma69

Postby trauma69 » 06-07-2009, 10:49

tak kurwa,amm problem zlozyc zeznania,masz z tym jakis problem?

sowalatanisko
Oszołom
Oszołom

Postby sowalatanisko » 06-07-2009, 11:43

JaranekUchlanek, to nie jest uregulowane w kodeksie (dlatego jest to sprawa dla doktryny!)

A co w takim razie powiesz na sytuacje w ktorej ktos mieszka za granica, i ani domownik, ani administrator ani tam sołtys nie podejma sie doreczenia Ci tego pisma? Awizo x 2 i co, pismo skutecznie doreczone? No pomysl jaka w tym logika by była, gdyby sady przyjmowały ze takie doreczenie jest skuteczne? Np gdy w sprawie udział oskarzonego byłby (oskarzenie prywatne, ) obowiazkowy a akurat nie zastosowano srodków To jest kwestią doktryny wyjasnic to co nie jest uregulowane ustawowo. Przed momentem sięgnąłem po komentarz do procedury karnej i jak byk autorzy przedstawiali stanowisko ze nie jest skutezne - oczywiscie pewnie inni sądza ze jest, ale dla ekonomiki i dla celu procesu takie podejscie jest bezsensowne i prowadzi do absurdów. Dlatego się odracza sprawe. Co ty na to kolego?

Przypadek Twój trauma69, jest w sumie dosc prosty, poki nie wyjedziesz za granice To lipa - niestety musisz zeznawac ( przeciez nie musisz sie tam sama obciazac zeznaniami - wtedy odmawiasz odp na pytanie sądu).

A przepisy że ktoś przebywa za granica i nie podal zmiany adresu tyczy się tylko stron lub innych osob ktore prawa zostały naruszone a trauma na tym przykladzie i jej prawa nie byly chyba naruszone ;) a swiadek nie jest strona.

Obowiazki świadka: http://www.krakow.po.gov.pl/info,32,pom ... arnym.html

[ Dodano: |6 Lip 2009|, 2009 12:44 ]
dodam jeszcze świadek, który prawidłowo powiadomiony nie stawia się na wezwania organu musi się liczyć z karą pieniężną (do 3 tysięcy złotych) a nawet przymusowym doprowadzeniem przez policję.

Return to “MĄDROŚCI SYJONU”