Rosja łykła Ukrainę

Skakanie sobie do oczu, ciosy poniżej pasa, łapanie na wykroku + poszukiwanie światełka logiki w tunelu absurdu = coś, co konserwy lubią najbardziej. Zero lekkiego tańca, więc jeśliś cienka parówka, to lepiej trzymaj się z dala.

Moderator: XmichassX

Vibovit
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Rosja łykła Ukrainę

Postby Vibovit » 04-05-2010, 23:27

brak wątku o tem dziwi, bo to chyba dość znaczący temat, z ostatnich dni...

cytując fragment z Gazety braci starszych

[...] zdaniem rosyjskich ekspertów Ukraina miałby zaledwie 6 proc. udziałów w firmie powstałej z połączenia Gazpromu i Naftohazu.

Takie przejęcie przypieczętowałoby też integrację Ukrainy z Rosją. - Połączenie Gazpromu z Naftohazem plus kooperacja w energetyce jądrowej plus przedłużenie stacjonowania Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu - wszystko to pachnie integracją. Problem tylko w tym, na ile trwała byłaby to integracja - powiedział Interfaksowi politolog Mark Urnow.

Dla umocnienia zaciesniających się relacji Kijowa z Moskwą, rosyjski państwowy bank Wniesztorgbank przyznał wczoraj 500 mlon dol. kredytu Ministerstwu Finansów Ukrainy

odrobina dynamiki dla nielubiących czytać - zadymka z parlamentu ukraińskiego: :arrow: www.youtube.com/watch?v=TrO41pna3cs

jakie wasze zdanie?

dlaczego daliśmy się Ukrainie wyprzedzić?

r27
Tomasz Jacykow Bloku Wschodniego

Postby r27 » 05-05-2010, 06:37

w jakim sensie wyprzedzić?

Mecenas
Szczymryj!
Szczymryj!

Postby Mecenas » 05-05-2010, 07:32

w sensie że to oni są teraz pupilami matuszki rasiji
Filar CPDP

zWWA
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby zWWA » 05-05-2010, 13:25

jak się głosuje na rusofobiczny skansen to tak potem jest, Ukraińcy poszli po rozum do głowy i zagłosowali na kogo trzeba

luker
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby luker » 05-05-2010, 13:59

Czyli za powiedzmy 30% tanszy gaz remontujemy i zwracamy koszary bratniej armii ?
na calym swiecie nie ma tylu bulgarow co w bulgarii

Krissu
Eurosceptyk
Eurosceptyk

Postby Krissu » 05-05-2010, 14:25

Tego czegoś na mapie Europy być nie powinno.

Dziwie się, że nasi politycy tak chętnie banderowcom wsparcia udzielali.

Rzubrzy
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Rzubrzy » 05-05-2010, 14:38

luker wrote:Czyli za powiedzmy 30% tanszy gaz remontujemy i zwracamy koszary bratniej armii ?

Czyli za powiedzmy kopa w dupe i domagania sie "odszkodowan" dla organizacji zydowskich wysylamy nasze wojska do Iraku i Afganistanu?

sosnowiczanin !
Oszołom
Oszołom

Postby sosnowiczanin ! » 05-05-2010, 14:59

Vibovit wrote:dlaczego daliśmy się Ukrainie wyprzedzić?

ja bym się zapytał "dlaczego daliśmy się Rosji wyprzedzić?".
Wiara, która przetrwała ... Zagłębie Sosnowiec
Oi! Oi! Oi!

luker
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby luker » 05-05-2010, 15:10

Rzubrzy wrote:Czyli za powiedzmy kopa w dupe i domagania sie "odszkodowan" dla organizacji zydowskich wysylamy nasze wojska do Iraku i Afganistanu?

Ale powiedzial murzyn ze wszyscy jestesmy Polakami.

Nie wspominalem by nadstawianie komukolwiek dupy bylo ok a tym bardziej komus kto jebie nas od x lat.
na calym swiecie nie ma tylu bulgarow co w bulgarii

PPC
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby PPC » 05-05-2010, 15:24

ciesze sie, ze jestem rusofobicznym skansenem dzieki temu, nie trawie tych dzikusów z nalanymi mordami, miałem tez doczynienia z ich przyszłą intelignecją, rzut workiem z wodą, albo posmarowanie na scianie kijkiem brudnym z gówna wydawało sie być dla nich rozrywką porównywalną z zaproszeniem na prestiżowy festiwal filmowy
Last edited by PPC on 01-01-1970, 01:00, edited 1 time in total.
-Pewna znana krytyk, dyrektorka poważnego muzeum w Pradze, napisała "Przeszkadza mi skłonność Saudka do kiczu. Co by jej Pan odpowiedział, gdyby nadarzyła się okazja"

-Ona wie, co bym jej odpowiedział, bo to była moja kochanka. I jej córka także.

zWWA
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby zWWA » 05-05-2010, 15:25

ksenofob

Rzubrzy
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Rzubrzy » 05-05-2010, 15:51

luker wrote:
Rzubrzy wrote:Czyli za powiedzmy kopa w dupe i domagania sie "odszkodowan" dla organizacji zydowskich wysylamy nasze wojska do Iraku i Afganistanu?

Ale powiedzial murzyn ze wszyscy jestesmy Polakami.

Nie wspominalem by nadstawianie komukolwiek dupy bylo ok a tym bardziej komus kto jebie nas od x lat.

Spoko, ja mam podobne podejscie. Nie uwazam ani Rosji ani USA za "przyjaciol" Polski, kazde z tych panstw chce po prostu realizowac swoje interesy kosztem slabszych. Smieszy mnie tylko robienie z Rosji wroga nr. 1 ktory za wszelka cene chce nas udupic przy jednoczesnym gadaniu ze USA nas kocha i alians z ameryka nam sie oplaca- prawda jest taka ze i jedni i drudzy patrza tylko na to jak wykorzystac swoich "sojusznikow".

zWWA
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby zWWA » 05-05-2010, 15:57

nie ma w tym nic dziwnego, to sie nazywa polityka.

różnica polega na tym że USA nie zależy na zwasalizowaniu Polski, a Ruscy nie zawachaliby się nad tym ani chwili gdyby mieli tylko taką możliwość.

do tego dochodzi poziom i styl zycia, kształt przestrzeni publicznej, poziom zalezności władzy od społeczeństwa, wolności obywatelskie itd

każdy sam sobie musi odpowiedziec do którego modelu mu bliżej

Rzubrzy
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Rzubrzy » 05-05-2010, 16:02

zWWA wrote:nie ma w tym nic dziwnego, to sie nazywa polityka.

różnica polega na tym że USA nie zależy na zwasalizowaniu Polski, a Ruscy nie zawachaliby się nad tym ani chwili gdyby mieli tylko taką możliwość.

do tego dochodzi poziom i styl zycia, kształt przestrzeni publicznej, wolności obywatelskie itd

każdy sam sobie musi odpowiedziec do którego modelu mu bliżej

A na czym mialo by polegac to zwasalizowanie w wykonaniu ruskich? Bo mam wrazenie ze skoro nasze panstwo wysyla zolnierzy na wojny prowadzone przez USA, oddaje za smieszne pieniadze zloza (sprawa gazu lupkowego) koncernom amerykanskim i jest Israel friendly to jednak jestesmy wasalami USA.

Co do wolnosci obywatelskich, poziomu zycia itd. to co ma piernik do wiatraka? Ze niby jak bedziemy w sojuszu z USA to spoleczenstwo, panstwo, gospodarka itd. bedzie rozwijac sie w kierunku modelu amerykanskiego? Amerykanie mieli "swoje" rzady w ameryce lacinskiej i jakos te kraje niekoniecznie szlusowaly do poziomu amerykanskiego.

zWWA
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby zWWA » 05-05-2010, 16:29

Rzubrzy wrote:A na czym mialo by polegac to zwasalizowanie w wykonaniu ruskich? Bo mam wrazenie ze skoro nasze panstwo wysyla zolnierzy na wojny prowadzone przez USA, oddaje za smieszne pieniadze zloza (sprawa gazu lupkowego) koncernom amerykanskim i jest Israel friendly to jednak jestesmy wasalami USA.

To masz złe wrażenie, bo nikt nas do tego nie zmuszał, były to suwerenne decyzje, ewentualnie mozna dociekać czy były mądre czy głupie, opłacalne czy nie etc.
Taką mamy klasę polityczną jaka sobie wybraliśmy, nie obwiniajmy za to Amerykanów.

W zwasalizowaniu przez wschodnich sąsiadów mamy wielowiekowe tradycje, nie mów że niewiesz na czym miałoby to polegać.

Rzubrzy wrote:Co do wolnosci obywatelskich, poziomu zycia itd. to co ma piernik do wiatraka? Ze niby jak bedziemy w sojuszu z USA to spoleczenstwo, panstwo, gospodarka itd. bedzie rozwijac sie w kierunku modelu amerykanskiego?

To ma że jak będziemy w bliskim sojuszu z Rosją to będziemy się rozwijać w ich kierunku, według ich standardów, pewnie znajdą się tacy którym to pasuje.

Rzubrzy
Ciemnogrodzianin
Ciemnogrodzianin

Postby Rzubrzy » 05-05-2010, 16:38

zWWA wrote:
Rzubrzy wrote:A na czym mialo by polegac to zwasalizowanie w wykonaniu ruskich? Bo mam wrazenie ze skoro nasze panstwo wysyla zolnierzy na wojny prowadzone przez USA, oddaje za smieszne pieniadze zloza (sprawa gazu lupkowego) koncernom amerykanskim i jest Israel friendly to jednak jestesmy wasalami USA.

To masz złe wrażenie, bo nikt nas do tego nie zmuszał, były to suwerenne decyzje, ewentualnie mozna dociekać czy były mądre czy głupie, opłacalne czy nie etc.
Taką mamy klasę polityczną jaka sobie wybraliśmy, nie obwiniajmy za to Amerykanów.

W zwasalizowaniu przez wschodnich sąsiadów mamy wielowiekowe tradycje, nie mów że niewiesz na czym miałoby to polegać.

Suwerenna decyzja? Co do tego mam powazne watpliwosci, zwlaszcza ze pare osob ze szczytow (np. Miller i Kwasniewski) dostalo pozniej niezla kase od amerykanow za jakies "wyklady", co na kilometr smierdzi lapowka.

Wiem na czym mialo by to polegac, chodzilo mi o to ze jak na razie zwasalizowanie Polski przez Rosje nam nie grozi, za to nalezy zastanowic sie jak wyglada nasz "sojusz" z USA.

zWWA wrote:
Rzubrzy wrote:Co do wolnosci obywatelskich, poziomu zycia itd. to co ma piernik do wiatraka? Ze niby jak bedziemy w sojuszu z USA to spoleczenstwo, panstwo, gospodarka itd. bedzie rozwijac sie w kierunku modelu amerykanskiego?

To ma że jak będziemy w bliskim sojuszu z Rosją to będziemy się rozwijać w ich kierunku, według ich standardów, pewnie znajdą się tacy którym to pasuje.

Mi model rosyjski w ogole nie pasuje i nie opowiadam sie za sojuszem z Rosja, ale troche smiesznie piszesz, bo jak na razie jestesmy w bliskich stosunkach z USA a nasz ustroj ewoluuje wlasnie w strone wschodniej oligarchii co raczej latwo zauwazyc.

zWWA
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby zWWA » 05-05-2010, 16:49

Rzubrzy wrote:Suwerenna decyzja? Co do tego mam powazne watpliwosci, zwlaszcza ze pare osob ze szczytow (np. Miller i Kwasniewski) dostalo pozniej niezla kase od amerykanow za jakies "wyklady", co na kilometr smierdzi lapowka.

tak, suwerenna bo nikt nas nie zmuszał do jej podjęcia, a politycy za to odpowiedzialni zostali wybrani głosami społeczeństwa.

Gdybysmy byli wasalami USA to decyzja nie należałaby do nas, ewentualnie decydowali by podstawieni politycy.
Jak w czasach stanu wojennego gdzie wszystko było ustalane z centralą, wtedy byliśmy "wasalami".

Chyba nie twierdzisz że Kwaśniewski z Milerem byli podstawieni przez USA, prawda?

Bo to że tym dwóm daleko do miana "męzów stanu" jeszcze nie znaczy że jesteśmy wasalami Ameryki.

Rzubrzy wrote:Wiem na czym mialo by to polegac, chodzilo mi o to ze jak na razie zwasalizowanie Polski przez Rosje nam nie grozi, za to nalezy zastanowic sie jak wyglada nasz "sojusz" z USA.

To też nie napisałem że teraz nam grozi tylko że Rosjanie bardzo by tego chcieli.

Nasza pozycja w sojuszu z USa nie jest zbyt mocna, szczególnie za Obamy.
Moim zdaniem zawodzi tu też nasza polonia

Rzubrzy wrote:bo jak na razie jestesmy w bliskich stosunkach z USA a nasz ustroj ewoluuje wlasnie w strone wschodniej oligarchii co raczej latwo zauwazyc.

więc co by było jakbysmy byli otwarcie w sojuszu z Rosją, rywinland jawiłby się przy tym jako wzór demokracji ;)

1410
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby 1410 » 05-05-2010, 19:47

Janukowycza tez sobie wybrali obywatele Ukrainy. Oni oddają linie przesyłowe Rosji, za to Polska oddaje swoje złoża gazu oraz wysyła wojska na neokolonialne wojenki, nie mówiąc o innych posunięciach więc o co ci chodzi z tą wasalizacją, bo my zbytnio się tutaj nie różnimy.

Tyle , że Ukraina nie robi tego za darmo.

Za bazy w Sewastopolu Ukraina ma dostać 40 miliardów $ od Rosji. Ile my dostaliśmy za udział w awanturze irackiej czy afgańskiej? Bo jeszcze okaże kto robi niezły deal, a kto jest gołym i użytecznym, ale zawsze wiernym wasalem.

The $40 billion is to be considered “investment aid” in Ukraine’s economy, Yanukovych said. The lease on Russia’s Black Sea Fleet base on the Crimean peninsula was extended until 2042, with the possibility of a five-year extension.

April 22 (Bloomberg) -- President Dmitry Medvedev agreed to spend $40 billion to cement Moscow’s ties with Kiev after five years of tension by cutting gas prices to Ukraine in return for an extended Russian naval presence in the Black Sea.

http://www.businessweek.com/news/2010-04-22/russia-pays-ukraine-40-billion-to-halt-gas-war-update1-.html

r27

Postby r27 » 05-05-2010, 19:59

Polska jest obszraem silnie penetrowanym przez służby niemiec, rosji i usa, te 3 kraje mają dostęp do praktycznie pełnych zasobów byłej SB i WSI, więc każdy załatwia swoje interesy i czasem sobie wchodzą w drogę i są "spięcia" skutkujące "wysprzęgleniem" jakiś ciekawych treści na ludzi pracujących dla "konkurencji", wszystkie te służby pilnują by w Poslce nie doszły do władzy jakieś niezależne siły którym by jeszcze przyszło do głowy "dbać o interesy narodowe"

Igoe
Eurosceptyk
Eurosceptyk

Postby Igoe » 05-05-2010, 20:09

zWWA wrote:Nasza pozycja w sojuszu z USa nie jest zbyt mocna, szczególnie za Obamy.
Moim zdaniem zawodzi tu też nasza polonia

Bo nasza rola ogranicza się do bycia wtyką w UE i przedpolem do działań przeciwko Rosji. Nasza pozycja nie jest nawet przeciętna, dla usa nie istniejemy.

A w ogóle czy polska ekonomia ma jakies korzyści z tego "sojuszu"? Przy Rosji zyskalibyśmy przynajmniej dostęp do ich rynku albo zniżki na surowce.
jestem taki alternatywny

zWWA
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby zWWA » 05-05-2010, 21:03

1410 wrote:Janukowycza tez sobie wybrali obywatele Ukrainy. Oni oddają linie przesyłowe Rosji, za to Polska oddaje swoje złoża gazu oraz wysyła wojska na neokolonialne wojenki, nie mówiąc o innych posunięciach więc o co ci chodzi z tą wasalizacją, bo my zbytnio się tutaj nie różnimy.

Tyle , że Ukraina nie robi tego za darmo.

wniosek taki że trzeba obrać kurs na Rosję.
tylko czemu taka awantura była w Ukraińskim parlamencie przy okazji pozostania floty, pewnie pazerni są i chcieli więcej.

Igoe wrote:A w ogóle czy polska ekonomia ma jakies korzyści z tego "sojuszu"?

to że nasi politycy nie umieją odpowiednio spraw rozegrać nie znaczy że wyznaczony kierunek jest zły

Gay Aryan 5. 4.
Eurosceptyk
Eurosceptyk

Postby Gay Aryan 5. 4. » 05-05-2010, 21:36

Jestem wrogiem Rosji w takim samym stopniu jak USA. Z oboma państwami Polska powinna stosować taktykę równych odległości.

Osobiście jestem za sojuszem nacjonalistycznej Polski z innymi państwami Międzymorza budowanym na wartościach narodowo rasowych. Co do Ukrainy to jej głównym problemem jest polityczny fanatyzm z jednej strony środowisk postupowskich a z drugiej postkomunistycznych. Moim zdaniem jedni i drudzy powinni pójść po rozum do głowy i budować nacjonalistyczne państwo ukraińskie w sojuszu z takimi państwami jak Polska, Turcja czy Iran.

Human_Animal
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Human_Animal » 05-05-2010, 23:19

George Friedman już dwa lata temu pisał, że USA położyły na Ukrainie krzyżyk, a w ciągu kilku lat Rosja wróci nad Polską granicę, przejmując faktyczną kontrolę nad Białorusią i Ukrainą.

1410
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby 1410 » 06-05-2010, 05:55

ylko czemu taka awantura była w Ukraińskim parlamencie
A w którym parlamencie nie ma awantur ? W Rosji też się bili swego czasu ci od Żyrynowskiego z komunistami, i z przedstawicielami partii Ojczyzna, w Japonii czy Koreii też itp Bardzo ciekawe jest, że jeszcze przed wyborami prezydenckimi sugerowano, iż Miedwiediew popiera Janukowycza, a Putin...Tymoszenko.. Prawdopodobnie Tymoszenko zrobiła by to samo z prostego powodu, bez rosyjskiego gazu i pieniędzy to państwo jest bankrutem-USA i UE kasą nie sypną bo nie chcą albo nie mogą. A porównywanie Polski do Ukrainy nie ma sensu-inne tradycje państwowe, narodowe, historyczne itp POnad 50% Ukraińców deklarowało, że posiada jakąś rodzinę w Rosji, 70% przeciw NATO , ok połowy rosyjskojęzycznych itp bliskość religii i języka z Rosją i Białorusią. U nas wygląda to po prostu inaczej.

zWWA
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby zWWA » 06-05-2010, 06:26

1410 wrote:A porównywanie Polski do Ukrainy nie ma sensu-inne tradycje państwowe

pewnie masz racje, szczególnie że to ty dałeś porównanie z Ukrainą w tej dyskusji :>

1410
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby 1410 » 06-05-2010, 20:56

Ale porównywałem co innego.

Vibovit
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby Vibovit » 07-05-2010, 01:05

wysłanie na pustynię raptem dwóch tysięcy szwejów, porównałeś z praktycznym oddaniem kontroli nad swoim sektorem energetycznym ościennemu państwu

- wyliczając, kto lepiej wyszedł na swoim "zwasalizowaniu". tak jakby to były równorzędne sytuacje

Panda
Podwójny agent

Postby Panda » 07-05-2010, 06:40

No Hope = No Fear

warlord
Oszołom
Oszołom

Postby warlord » 07-05-2010, 06:51

Niech lepiej moje rodzinne majątki w Siebieczowie mi oddadzą.

1410
100% Conservative Punk
100% Conservative Punk

Postby 1410 » 07-05-2010, 08:45

Vibovit wrote:wysłanie na pustynię raptem dwóch tysięcy szwejów, porównałeś z praktycznym oddaniem kontroli nad swoim sektorem energetycznym ościennemu państwu

- wyliczając, kto lepiej wyszedł na swoim "zwasalizowaniu". tak jakby to były równorzędne sytuacje
Są różne odmiany "wasalizacji"-gospodarcza, polityczna, militarna -USA w przypadku POlski zadowalają się dwoma ostatnimi, jednak ostatnie umowy na złoża łupkowe świadczą też o penetracji także i tego sektora, bynajmniej nie na zasadach "wolnorynkowych".Wracając do Ukrainy- sama obecność floty czarnomorskiej w Sewastopolu nie jest jeszcze faktyczną wasalizacją Ukrainy, w końcu za rządów "pomarańczowych" ta flota też tam była. Podobnie Guantanamo nie wasalizuje automatycznie Kuby. W tej chwili ma to znaczenie najwyżej symboliczne-co oczywiście może się jeszcze w przyszłości przełozyć na inne rzeczy, np mało prawdopodobne jest przyjęcie do NATO państw z rosyjskimi bazami.

Ukraina to nie polityczny podział na ziemie "odzyskane" i II RP, albo Galicja i Kongresówka vs reszta jak u nas, tylko podział który na dobra sprawę mógłby wyznaczać podział na odrębne państwa. Czy ci z Doniecka i np Tarnopola mają cos wspólnego poza mitem Bohdana Chmielnickiego i jego gierojów, bo śmiem podejrzewać że nie.

Oddanie linii przesyłowych może mieć wpływ na większe uzależnienie Ukrainy-ale zachód przecież kasą im nie sypnie, a Rosja i owszem. Za darmo tego nie robią. Bez kasy i taniego gazu leżą, a szczególnie leżałby wschód oparty na przemyśle, który wytwarza 1/4 całego PKB. Chyba nie sugerujesz, że Janukowycz powiązany z tamtejszymi oligarchami finansowymi rozwali ich majątek,a przy okazji oleje własnych wyborców ze wschodu. W sumie można się zastanawiać co zrobiliby "pomarańczowi", przed wyborami sugerowano że "Julka" tez pojedzie do Moskwy.

Return to “POLITYKA”